Para sayma görüntülerine ilişkin ifadeler ortaya çıktı

Güncel 15.03.2024 - 21:02, Güncelleme: 15.03.2024 - 21:02
 

Para sayma görüntülerine ilişkin ifadeler ortaya çıktı

CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmada, eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı basın danışmanı Can Poyraz'ın da ifadeleri ortaya çıktı.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcılığınca dün ifadesi alınan eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, 2019'da CHP Genel Merkezi'nden arandığını ve partinin İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak CHP İl Binasının satın alınmasıyla ilgili kapora ödemesi yapılırken orada bulunması gerektiğinin söylediğini ifade etti. Mustafa Can Poyraz ile 9 Aralık 2019 tarihinde binanın sahibinin avukatlık ofisine gittiklerini belirten Nas, paraların ofise Fatih Keleş tarafından getirildiğini, para sayımı sırasında avukatın masasının önünde para sayanların arkasında oturduğunu ve sayımın bitmesini beklediğini vurguladı. Para sayımının bitmesinin ardından il binasını satın alan CHP tarafının temsilcisi olarak nakden, haricen 15 milyon 510 bin lira yazılı tutanağı imzaladığını belirten Nas, "Paranın nereden temin edildiği veya binanın ne kadar meblağ ile satın alındığı konusunda herhangi bir bilgim yok. Ayrıca buna ilişkin resmi bir yetkim de yok. Ben sadece avukatın ofisinde bulunan kişiler arasında parti içerisinde en yüksek konumda bulunduğum için tutanağı ben imzaladım. Bu konuda tek bildiğim tek husus paranın Fatih Keleş tarafından ofise getirdiğidir" dedi. "OFİSTE BULUNMA SEBEBİMİZ YENİ ALINAN İL BİNASI İÇİN KAPORA VERİLMESİ" Eski CHP İstanbul İl Başkanlığı basın danışmanı Can Poyraz ise Özgür Nas'ın çağrı üzerine Nas ile birlikte söz konusu ofise gittiğini, paraların ofise Fatih Keleş tarafından bir çanta içinde getirildiğini söyledi. Poyraz, "Ofiste bulunma sebebimizin o tarihlerde yeni alınacak olan İl Binasının kaporasını verilmesi olduğunu biliyordum. Ancak Fatih Keleş'in parayı nereden getirdiğini ve nasıl temin ettiğini bilmiyorum" dedi. Poyraz, parayı çantadan çıkarıp masaya kendisinin koyduğunu ancak paranın miktarını ve cinsini hatırlamadığını belirterek herhangi bir belge veya tutanağa imza atmadığını kaydetti.
CHP İstanbul İl Başkanlığında çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin başlatılan soruşturmada, eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas ve eski CHP İstanbul İl Başkanlığı basın danışmanı Can Poyraz'ın da ifadeleri ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcılığınca dün ifadesi alınan eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, 2019'da CHP Genel Merkezi'nden arandığını ve partinin İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak CHP İl Binasının satın alınmasıyla ilgili kapora ödemesi yapılırken orada bulunması gerektiğinin söylediğini ifade etti. Mustafa Can Poyraz ile 9 Aralık 2019 tarihinde binanın sahibinin avukatlık ofisine gittiklerini belirten Nas, paraların ofise Fatih Keleş tarafından getirildiğini, para sayımı sırasında avukatın masasının önünde para sayanların arkasında oturduğunu ve sayımın bitmesini beklediğini vurguladı. Para sayımının bitmesinin ardından il binasını satın alan CHP tarafının temsilcisi olarak nakden, haricen 15 milyon 510 bin lira yazılı tutanağı imzaladığını belirten Nas, "Paranın nereden temin edildiği veya binanın ne kadar meblağ ile satın alındığı konusunda herhangi bir bilgim yok. Ayrıca buna ilişkin resmi bir yetkim de yok. Ben sadece avukatın ofisinde bulunan kişiler arasında parti içerisinde en yüksek konumda bulunduğum için tutanağı ben imzaladım. Bu konuda tek bildiğim tek husus paranın Fatih Keleş tarafından ofise getirdiğidir" dedi.

"OFİSTE BULUNMA SEBEBİMİZ YENİ ALINAN İL BİNASI İÇİN KAPORA VERİLMESİ"

Eski CHP İstanbul İl Başkanlığı basın danışmanı Can Poyraz ise Özgür Nas'ın çağrı üzerine Nas ile birlikte söz konusu ofise gittiğini, paraların ofise Fatih Keleş tarafından bir çanta içinde getirildiğini söyledi. Poyraz, "Ofiste bulunma sebebimizin o tarihlerde yeni alınacak olan İl Binasının kaporasını verilmesi olduğunu biliyordum. Ancak Fatih Keleş'in parayı nereden getirdiğini ve nasıl temin ettiğini bilmiyorum" dedi. Poyraz, parayı çantadan çıkarıp masaya kendisinin koyduğunu ancak paranın miktarını ve cinsini hatırlamadığını belirterek herhangi bir belge veya tutanağa imza atmadığını kaydetti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.