Özgür Özel'den Soyer açıklaması: İzmir'i değil kendisini düşündü

Politika 02.04.2024 - 10:01, Güncelleme: 02.04.2024 - 10:07
 

Özgür Özel'den Soyer açıklaması: İzmir'i değil kendisini düşündü

CHP lideri Özel, seçim sonrası ilk açıklamayı SÖZCÜ'den İsmail Saymaz'a yaptı. Özel, aday belirleme sürecinde Tunç Soyer ile yaşananları anlattı.
Cemil Tugay'ın ankette en yüksek oy aldığını kendisininde gördüğünü söyleyen Özel, "Kendisine yurt dışı görev teklif ettim, "Onore oldum, çok sevindim" dedi gitti. Birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım" ifadelerini kullandı. Özel'in açıklamalarının tamamı şu şekilde; Tunç Soyer’dir en büyük hayalkırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. “Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz” dedim. “Onore oldum, çok sevindim” dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona. "ALDIĞIMIZ HER OY CHP'NİN DEĞİL TÜRKİYE İTTİFAKI'NINDIR" İYİ Parti'deki oy kaybıyla igili yorum yapmaktan kaçınan Özel, "Çünkü yapacağım her tespit birilerini incitebilir. 'Bana ablam demeyin' dediklerinde ben 'Kavga etmem, ablamdır' dedim. Şu kadarını söyleyeyim: Aldığımız her oyun CHP değil, Türkiye İttifakı oyu olduğunun farkındayım. CHP’yi Türkiye İttifakı’nın partisi olarak tutmaya ve bu ittifakı büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Siyasilerin kurmadığı ittifakı sandıkta seçmenle kurmayı başardık. Bu çok önemli. Çünkü siyasiler siyasi hesap yaptılar. Oysa seçmen kendisini ve ülkesini düşündü. Bir de devletle millet ne zaman yarışırsa hep millet kazanır. CHP bazen yanlış tarafta durdu. Bu sefer devletle millet yarışırken, milletin tarafındaydık" dedi. "ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPMIYORUM! HALK KARAR VERECEK" Erken seçim çağrısı yapmayacağını belirten Özel, "Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum. Erdoğan’ın telaşla 'Dört yıl seçim yok demesi' bahsettiğiniz kaygıdan. Çünkü güvensizlik oyu olarak görüyorlar. Ben fırsatçılık yapacak değilim. Her an yapılacak seçime hazırız" yorumunda bulundu. EN ÇOK SEVİNDİĞİ YER NERESİ OLDU? "Haritaya baktınız. Sizi en çok sevindiren neresi oldu?" sorusuna da yanıt veren CHP lideri Özel şu ifadeleri kullandı; "Şüphesiz Manisa. Manisa’da en son yüzde 29-30 almıştık. Dün yüzde 60’la kazandık. Manisa’da Selendi, Demirci ve Saruhanlı hariç tüm ilçeleri aldık. En çok Soma’ya seviniyorum. Her seçim millet Soma’ya söver, ben de Twitter’dan 'Yapmayın etmeyin' diye yazardım. En memnun olduğum yerler Artvin ve Marmaris. Anketlerde çok geride çıkmıştık. Son anda oralara miting koyduk. İki yerde 'CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak' dedim.
CHP lideri Özel, seçim sonrası ilk açıklamayı SÖZCÜ'den İsmail Saymaz'a yaptı. Özel, aday belirleme sürecinde Tunç Soyer ile yaşananları anlattı.

Cemil Tugay'ın ankette en yüksek oy aldığını kendisininde gördüğünü söyleyen Özel, "Kendisine yurt dışı görev teklif ettim, "Onore oldum, çok sevindim" dedi gitti. Birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım" ifadelerini kullandı.

Özel'in açıklamalarının tamamı şu şekilde;

Tunç Soyer’dir en büyük hayalkırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. “Kıbrıs, Amerika ve Brüksel’deki temsilcilikle birlikte Pekin ve Moskova’da şube açalım. Yurt dışı ilişkilerde iyisiniz” dedim. “Onore oldum, çok sevindim” dedi. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’de tehlike çanlarının çaldığı günler oldu. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona.

"ALDIĞIMIZ HER OY CHP'NİN DEĞİL TÜRKİYE İTTİFAKI'NINDIR"
İYİ Parti'deki oy kaybıyla igili yorum yapmaktan kaçınan Özel, "Çünkü yapacağım her tespit birilerini incitebilir. 'Bana ablam demeyin' dediklerinde ben 'Kavga etmem, ablamdır' dedim. Şu kadarını söyleyeyim: Aldığımız her oyun CHP değil, Türkiye İttifakı oyu olduğunun farkındayım. CHP’yi Türkiye İttifakı’nın partisi olarak tutmaya ve bu ittifakı büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Siyasilerin kurmadığı ittifakı sandıkta seçmenle kurmayı başardık. Bu çok önemli. Çünkü siyasiler siyasi hesap yaptılar. Oysa seçmen kendisini ve ülkesini düşündü. Bir de devletle millet ne zaman yarışırsa hep millet kazanır. CHP bazen yanlış tarafta durdu. Bu sefer devletle millet yarışırken, milletin tarafındaydık" dedi.

"ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPMIYORUM! HALK KARAR VERECEK"
Erken seçim çağrısı yapmayacağını belirten Özel, "Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum. Erdoğan’ın telaşla 'Dört yıl seçim yok demesi' bahsettiğiniz kaygıdan. Çünkü güvensizlik oyu olarak görüyorlar. Ben fırsatçılık yapacak değilim. Her an yapılacak seçime hazırız" yorumunda bulundu.

EN ÇOK SEVİNDİĞİ YER NERESİ OLDU?
"Haritaya baktınız. Sizi en çok sevindiren neresi oldu?" sorusuna da yanıt veren CHP lideri Özel şu ifadeleri kullandı;

"Şüphesiz Manisa. Manisa’da en son yüzde 29-30 almıştık. Dün yüzde 60’la kazandık. Manisa’da Selendi, Demirci ve Saruhanlı hariç tüm ilçeleri aldık. En çok Soma’ya seviniyorum. Her seçim millet Soma’ya söver, ben de Twitter’dan 'Yapmayın etmeyin' diye yazardım.

En memnun olduğum yerler Artvin ve Marmaris. Anketlerde çok geride çıkmıştık. Son anda oralara miting koyduk. İki yerde 'CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak' dedim.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.