Özgür Özel'den İzmir'de oy farkı açıklaması

Politika 17.03.2024 - 15:02, Güncelleme: 17.03.2024 - 15:07
 

Özgür Özel'den İzmir'de oy farkı açıklaması

CHP Lideri Özel, İzmir'deki son durumla ilgili Gazeteci İsmail Saymaz'a konuştu... Özel, "Önceki seçim aldığımız oydan İYİ Parti ve DEM’i düştüğünüzde, AK Parti ve MHP’yi topladığınızda seçim kafa kafaya gibi geliyor. Şu an beş-beş buçuk puanlık fark var" dedi.
Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan CHP Lideri Özel, İzmir'deki son durumla ilgili bilgi verdi. İzmir'de İYİ Parti ve DEM Parti'nin oyları düşüldüğünde seçimin kafa kafaya gibi gittiğini söyleyen Özel, "Şu an beş-beş buçuk puanlık fark var" dedi. Özel'in açıklamaları şöyle; İzmir’de adayınız “Üç-dört puan ilerideyiz” diyor. Fark bu kadar az mı?   Önceki seçim aldığımız oydan İYİ Parti ve DEM’i düştüğünüzde, AK Parti ve MHP’yi topladığınızda seçim kafa kafaya gibi geliyor. Şu an beş-beş buçuk puanlık fark var. HAMZA DAĞ'A 'DERNEK, CEMAAT' ELEŞTİRİSİ İzmir’de riskimiz yok ama Hamza Dağ gibi, Erdoğan’ın resmi ve partisinin logosunu gizleyen, takiyye yapan, ama başa geldiği takdirde İzmir’in tüm alanlarını TÜRGEV ve TÜGVA’ya tahsis edeceğinde şüphe olmayan, Ensar Vakfı’nın en önemli destekçisine karşı, İzmirlilerin korkulu rüya görmemek için partilerine sahip çıkması gerekiyor. Hamza Dağ vakıf, dernek, tarikat, cemaat işlerini sever. Adalar iskelesi, TÜGVA’ya verildi ya… Karşıyaka iskelesinden başlayarak Ensar, TÜGVA, TÜRGEV ile 25’er yıllık sözleşme yapmasını istemiyorlarsa Dağ’ı İzmir’den uzak tutmalılar. Dağ, bir anda bıyıkları inceltti, rozeti çıkardı, meyhane sokağına daldıysa takiyyenin büyüğünü yapıyor. İzmir’in asansörüne TÜGVA, paraşüt kulesine Ensar bayrağını çektirmek, Alsancak’ta gençlerin serindikleri yerde Bilal Erdoğan’ın kurulmasını istemiyorlarsa herkes seçimin önemini görsün. SOYER VE TUGAY BARIŞTILAR MI? Küsmemişlerdi de karşılıklı serzeniş olmuştu. Onu hallettik. İSTANBUL'A GELMESİ... Gelip destek atması çok kıymetli. Ama zamanlama hatası var. İzmir’de çalışıp sonra gelse problem olmazdı? Öbür türlü kırgınlık yarattı.
CHP Lideri Özel, İzmir'deki son durumla ilgili Gazeteci İsmail Saymaz'a konuştu... Özel, "Önceki seçim aldığımız oydan İYİ Parti ve DEM’i düştüğünüzde, AK Parti ve MHP’yi topladığınızda seçim kafa kafaya gibi geliyor. Şu an beş-beş buçuk puanlık fark var" dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz'a konuşan CHP Lideri Özel, İzmir'deki son durumla ilgili bilgi verdi. İzmir'de İYİ Parti ve DEM Parti'nin oyları düşüldüğünde seçimin kafa kafaya gibi gittiğini söyleyen Özel, "Şu an beş-beş buçuk puanlık fark var" dedi.

Özel'in açıklamaları şöyle;

İzmir’de adayınız “Üç-dört puan ilerideyiz” diyor. Fark bu kadar az mı?  

Önceki seçim aldığımız oydan İYİ Parti ve DEM’i düştüğünüzde, AK Parti ve MHP’yi topladığınızda seçim kafa kafaya gibi geliyor. Şu an beş-beş buçuk puanlık fark var.

HAMZA DAĞ'A 'DERNEK, CEMAAT' ELEŞTİRİSİ
İzmir’de riskimiz yok ama Hamza Dağ gibi, Erdoğan’ın resmi ve partisinin logosunu gizleyen, takiyye yapan, ama başa geldiği takdirde İzmir’in tüm alanlarını TÜRGEV ve TÜGVA’ya tahsis edeceğinde şüphe olmayan, Ensar Vakfı’nın en önemli destekçisine karşı, İzmirlilerin korkulu rüya görmemek için partilerine sahip çıkması gerekiyor.

Hamza Dağ vakıf, dernek, tarikat, cemaat işlerini sever.

Adalar iskelesi, TÜGVA’ya verildi ya…

Karşıyaka iskelesinden başlayarak Ensar, TÜGVA, TÜRGEV ile 25’er yıllık sözleşme yapmasını istemiyorlarsa Dağ’ı İzmir’den uzak tutmalılar. Dağ, bir anda bıyıkları inceltti, rozeti çıkardı, meyhane sokağına daldıysa takiyyenin büyüğünü yapıyor.

İzmir’in asansörüne TÜGVA, paraşüt kulesine Ensar bayrağını çektirmek, Alsancak’ta gençlerin serindikleri yerde Bilal Erdoğan’ın kurulmasını istemiyorlarsa herkes seçimin önemini görsün.

SOYER VE TUGAY BARIŞTILAR MI?
Küsmemişlerdi de karşılıklı serzeniş olmuştu. Onu hallettik.

İSTANBUL'A GELMESİ...
Gelip destek atması çok kıymetli. Ama zamanlama hatası var. İzmir’de çalışıp sonra gelse problem olmazdı? Öbür türlü kırgınlık yarattı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.