Özgür Özel’den İzmir eleştirisi!

Politika 17.11.2023 - 10:12, Güncelleme: 17.11.2023 - 10:14
 

Özgür Özel’den İzmir eleştirisi!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.
Gündeme dair önemli konular hakkında konuşan Özel, genel seçimlerde tartışmalara neden olan milletvekili listelerine de değerlendirdi. Küçükkaya’nın, “Hacer Foggo’yu gördüm. Sizin partinizde Kılıçdaroğlu’nun en doğru hamlelerinden biriydi Hacer Hanım’ın çalışmalarından faydalanmak. O yönetimin en büyük hatalarından bir tanesi de Hacer Hanım’ı İstanbul’dan adaylaştıramamak ve alıp İzmir’de alt sıralarda milletvekili adayı olarak koymak hata.” ifadelerinin ardından Özel şöyle yanıt verdi: "CHP’nin geride kimseyi bırakmaması lazım. Siyasette yol kazaları olur. Eski konuları konuşmak istemem onları kurultayda bıraktık ama o 39 milletvekili meselesi İstanbul’da bölgeleri 4’er 4’er doldurunca İstanbul’dan bazı arkadaşlara İzmir’e İzmir’in kendi dinamikleri ise geri sıralara bırakıldı. Biz Hacer Hanım’ı görevlendirmemiz gereken yerde göstermemişiz. Ben CHP’nin Genel Başkanı olarak Hacer Hanım gibi çok önemli bir değeri geri bırakırsam… Biz geride kimseyi bırakmayacağız. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Bu partide herkese yer var. Hacer Hanım’ı da aradım. Benim dönemimde biz Hacer Hanım’dan derin yoksulluk ağı çalışmalarına eğileceğiz."
CHP Genel Başkanı Özgür Özel Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.

Gündeme dair önemli konular hakkında konuşan Özel, genel seçimlerde tartışmalara neden olan milletvekili listelerine de değerlendirdi.

Küçükkaya’nın, “Hacer Foggo’yu gördüm. Sizin partinizde Kılıçdaroğlu’nun en doğru hamlelerinden biriydi Hacer Hanım’ın çalışmalarından faydalanmak. O yönetimin en büyük hatalarından bir tanesi de Hacer Hanım’ı İstanbul’dan adaylaştıramamak ve alıp İzmir’de alt sıralarda milletvekili adayı olarak koymak hata.” ifadelerinin ardından Özel şöyle yanıt verdi:

"CHP’nin geride kimseyi bırakmaması lazım. Siyasette yol kazaları olur. Eski konuları konuşmak istemem onları kurultayda bıraktık ama o 39 milletvekili meselesi İstanbul’da bölgeleri 4’er 4’er doldurunca İstanbul’dan bazı arkadaşlara İzmir’e İzmir’in kendi dinamikleri ise geri sıralara bırakıldı. Biz Hacer Hanım’ı görevlendirmemiz gereken yerde göstermemişiz. Ben CHP’nin Genel Başkanı olarak Hacer Hanım gibi çok önemli bir değeri geri bırakırsam… Biz geride kimseyi bırakmayacağız. Hatalarımızı telafi edeceğiz. Bu partide herkese yer var. Hacer Hanım’ı da aradım. Benim dönemimde biz Hacer Hanım’dan derin yoksulluk ağı çalışmalarına eğileceğiz."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.