MSB: 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralı

Güncel 19.03.2024 - 15:17, Güncelleme: 19.03.2024 - 21:03
 

MSB: 1 asker şehit oldu, 4 asker yaralı

MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma ve saldırı girişiminde bir askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını, ayrıca ilk temasta 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma ve saldırı girişiminde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Sağlanan temasta ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi. ŞEHİT HULUSİ ELÇİ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan Tabip Teğmen Hulusi Elçi için taziye mesajı yayınladı. Bakan Güler, sosyal medya hesabından paylaştığı başsağlığı mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 19 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi. BAKAN YERLİKAYA'NIN MESAJI İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da şehit Hulusi Elçi için taziye mesajı yayınladı. Bakan Yerlikaya mesajında, şöyle dedi: "Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından sızma ve saldırı girişimi sonucu Tbp. Tğm. Hulusi Elçi şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet; kederli ailesine, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyoruz. Makamı âli olsun."
MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma ve saldırı girişiminde bir askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını, ayrıca ilk temasta 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, " Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan sızma ve saldırı girişiminde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Sağlanan temasta ilk belirlemelere göre 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

ŞEHİT HULUSİ ELÇİ İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI 

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan Tabip Teğmen Hulusi Elçi için taziye mesajı yayınladı. Bakan Güler, sosyal medya hesabından paylaştığı başsağlığı mesajında, "Kahraman silah arkadaşımız, 19 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

BAKAN YERLİKAYA'NIN MESAJI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da şehit Hulusi Elçi için taziye mesajı yayınladı. Bakan Yerlikaya mesajında, şöyle dedi:

"Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından sızma ve saldırı girişimi sonucu Tbp. Tğm. Hulusi Elçi şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet; kederli ailesine, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyoruz. Makamı âli olsun."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.