MHRS randevu onayı nasıl yapılır? Hastane randevu nasıl iptal edilir?

Güncel 16.05.2024 - 23:36, Güncelleme: 16.05.2024 - 23:38
 

MHRS randevu onayı nasıl yapılır? Hastane randevu nasıl iptal edilir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca randevu sisteminde bazı değişikliklere gidileceğini duyurdu.
Geçtiğimiz yıl milyonlarca randevuya ya gelinmediğini ya da randevudan sadece 3-4 saat önce iptallerin gerçekleştiğini açıklayan Bakan Koca bu nedenle randevu kapasitesinin bir bölümünün boş geçtiğini ifade etti. Bu durumu önlemeye yönelik çalışmaların yapıldığı ifade eden Koca, ‘onaylı randevu’ dönemi ile ilgili detayları duyurdu. Peki, MHRS randevu onayı nasıl yapılır? İşte hastane randevu onayı ve iptal etme linki... MHRS RANDEVU ONAYI VE İPTALİ NASIL YAPILIR? Randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00'ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek. "www.mhrs.gov.tr" internet sitesi, mobil uygulama ve "ALO 182" çağrı merkezi olmak üzere tüm kanallar üzerinden "onay" verilebilecek.   Randevu tarihinden 1 gün önce, saat 20.00'ye kadar "www.mhrs.gov.tr" internet sitesi, mobil uygulama ve ALO 182 çağrı merkezi aracılığıyla iptal işlemleri gerçekleştirilebilecek.  
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca randevu sisteminde bazı değişikliklere gidileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl milyonlarca randevuya ya gelinmediğini ya da randevudan sadece 3-4 saat önce iptallerin gerçekleştiğini açıklayan Bakan Koca bu nedenle randevu kapasitesinin bir bölümünün boş geçtiğini ifade etti. Bu durumu önlemeye yönelik çalışmaların yapıldığı ifade eden Koca, ‘onaylı randevu’ dönemi ile ilgili detayları duyurdu. Peki, MHRS randevu onayı nasıl yapılır? İşte hastane randevu onayı ve iptal etme linki...

MHRS RANDEVU ONAYI VE İPTALİ NASIL YAPILIR?
Randevu tarihinden bir gün önce, akşam saat 20.00'ye kadar kişilerin randevusuna onay vermesi veya gelemeyeceğini bildirmesi gerekecek. "www.mhrs.gov.tr" internet sitesi, mobil uygulama ve "ALO 182" çağrı merkezi olmak üzere tüm kanallar üzerinden "onay" verilebilecek.
 
Randevu tarihinden 1 gün önce, saat 20.00'ye kadar "www.mhrs.gov.tr" internet sitesi, mobil uygulama ve ALO 182 çağrı merkezi aracılığıyla iptal işlemleri gerçekleştirilebilecek.
 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.