Yorgancıoğlu'nun 60. Yıl Sergisi AASSM'de

Tasarımlarıyla adından övgüyle söz ettiren İzmirli modacı Zühal Yorgancıoğlu'nun, 'Doğu'nun Gizemi, Batı'nın Rüyası' başlıklı moda tasarımı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde açıldı.

 

İzmirli modacı Zühal Yorgancıoğlu'nun, 'Doğu'nun Gizemi, Batı'nın Rüyası' başlıklı moda tasarımı ve desen çalışmaları sergisi, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde açıldı.

Yorgancıoğlu'nun 60 yıllık çalışma hayatından çok özel ürünlerin yer aldığı serginin açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu, İzmir Milletvekili Alattin Yüksel, eski bakanlardan Işılay Saygın, Ege Ordusu eski Komutanı Fikret Küpeli, modacılar, şairler, yazarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Bugüne kadar uluslararası pek çok organizasyona imza atarak sayısız ödül kazanan Zühal Yorgancıoğlu'nun sergisinin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 60 yıldır hem Türkiye'de modanın gelişmesine öncülük, hem de İzmir'in ve Türkiye'nin dünyada tanınmasına elçilik eden Yorgancıoğlu’na teşekkür etti.

 

31 Mayıs'a kadar gezilebilecek sergi, Yorgancıoğlu'nun sanatında bu topraklardan aldığı ilhamı gözler önüne seriyor.

Sergiye eşlik eden "Zühal Yorgancıoğlu-Moda Tasarımı ve Desen Çalışmaları' adlı kitabı da sanatseverlerle buluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2012, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER