Yıldızlar Uçan Süpürge'de Buluşuyor

Türkan Şoray'dan Lale Mansur'a, Derya Alabora’dan Füsun Demirel’e onlarca yıldız Uçan Süpürge Film Festivali için Ankara’ya gelecek...

Yıldızlar Uçan Süpürge'de Buluşuyor

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 15. yaşını sinemanın yıldızlarıyla birlikte kutlayacak. Hülya Koçyiğit’ten Belçim Bilgin’e, Derya Alabora’dan Füsun Demirel’e onlarca yıldız festival için Ankara’ya gelecek ve açılış töreninden itibaren Uçan Süpürgelilerle birlikte olacak.

Hale Soygazi, Füsun Demirel, Serra Yılmaz, Uçan Süpürge’nin bu seneki ödüllerini 10 Mayıs’taki açılış töreninde alacaklar. Bugüne dek festivalin Onur Ödülü’nü alan Müjde Ar, Nilüfer Aydan, Selma Güneri, Suna Selen ve Sevda Ferdağ da açılış töreninde festivalcilerin yanında olacak.
 
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin ilk yıllarında, sahnede ilk kez bir araya gelen sinemamızın dört yapraklı yoncası Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Filiz Akın yıllar sonra bir kez daha festivalin açılışında buluşacaklar. Şimdilerde Leyla ile Mecnun’da izlediğimiz büyük oyuncu Güler Ökten, unutulmaz rollerin kadınları Meral Çetinkaya ve Gülsen Tuncer, genç kuşağın başarılı temsilcilerinden Pelin Batu Uçan Süpürge için geliyorlar.
 
Belçim Bilgin, Deniz Türkali, esaslı rollerin oyuncuları Derya Alabora ile Lale Mansur da Uçan Süpürge’nin konuğu olarak festivale katılacak. Sadece oyuncular değil yönetmenler de festival için Ankara’ya geliyor: Geçen yıl Altın Portakal’dan ödülle dönen Çiğdem Vitrinel, sinemaya çok iyi bir başlangıç yapan İlksen Başarır ve deneyimli yönetmenler Biket İlhan ile Seçkin Yasar. Senaryo yazarı Feride Çiçekoğlu. Yapımcı Leyla Özalp ve Mine Vargı da festivalin konuklara arasında.
 
Yeşilçam şarkılarının altın sesi Belkıs Özener ve Kürtçe müziğin en sevilen şarkıcılarından Rojin festivalin açılış törenine şarkılarıyla renk katacaklar.
 
Daha birçok sanatçı festivalin 10 Mayıs’taki açılışında ve hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerde Ankaralı sinemaseverlerle buluşacak. 15.Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin açılış ve ödül töreni saat 20.30’da Devlet Opera ve Balesi’nde yapılacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2012, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER