Türk Dansçılar Madalya Zengini

Uluslararası Dans Örgütü (IDO) tarafından Moskova'da gerçekleştirilen 9. Dünya Dans Olimpiyatları'nda Türk dansçılar aldıkları dereceler ile olimpiyatlara damgasını vurdular.

Türk Dansçılar Madalya Zengini

 

Latin ve eşli danslar kategorilerinde 20 kişilik bir ekip ile Moskova'daki olimpiyatlara katılan Türk dansçılar, 3 birincilik, 4 ikincilik ve 5 tane de üçüncülük kazandı. Dansçılardan Melissa-Yağız çifti hem Karaip dansları hem de Salsa kategorilerinde birincilik elde ederken, Muharrem-Sinem çifti ise Jitterbug kategorisinde Türkiye'ye birincilik kazandıran bir diğer çift oldu.
 
Öte yandan Uluslararası Dans Örgütü Türkiye Temsilcisi Alper Alakut ise Moskova'daki Dünya Dans Olimpiyatları'nda jüri görevini arka arkaya 5 kez yapan ilk dans hakemi olarak kendi alanında bir rekora imza attı. Alakut'un bu başarısı Olimpiyat Komitesi tarafından bir plaketle ödüllendirilirken Alakut, 8 yıldır sürdürdüğü Uluslararası Dans Hakemliği'nde 500'ün üzerinde şampiyonada görev yaptığını belirtti ve Türk yarışmacıların başarısı ile gurur duyduğunu ifade etti. 
 
Alakut, Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolgahan Çinkitaş'ın bugünlere gelinmesinde çok önemli bir isim olduğunun altını çizerek, Başkan Çinkitaş'ın 40 yılını dans sporlarına harcadığını ve bugün alınan derecelerde çok büyük emeğinin olduğunu söyledi. 
 
Türk takımı daha sonra başarısını kiraladıkları limuzin ile Moskova'da tur atarak kutladı.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2012, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER