KOSBİ'de sular durulmuyor! Müfettişler inceleme yaptı

Güncel 15.05.2024 - 14:37, Güncelleme: 15.05.2024 - 14:47
 

KOSBİ'de sular durulmuyor! Müfettişler inceleme yaptı

KOSBİ'yi CİMER'e şikayet eden sanayici Süleyman Yıldız'ın çağrısı karşılık buldu ve müfettişler 40 gün boyunca incelemede bulundular. Yıldız, “KOSBİ, mahkeme kararını yok sayarak, usulsüz işlemlerine devam ettiği için CİMER'E şikayet etmek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.
Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yaşananların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde KOSBİ yönetiminin sanayiciler arasında eşit davranmadığını belgeleriyle gözler önüne sermiştik. IMS Kumlama Boya İnşaat ve Nakliyat firması sahibi Süleyman Yıldız, fabrikasının bulunduğu alanın KOSBİ'nin yapması gereken tüm haklarından mahrum bırakıldığını ifade etmişti. Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yol, asfalt ve elektrik gibi yaşanan bazı aksaklıklar yaşanırken, konuyu hukuki yollarla çözmeye mecbur kalan Sanayici Süleyman Yıldız, mahkeme kararına uymayan KOSBİ'yi CİMER'e şijayet etti. CİMER'e yapılan şikayetlerin ardından KOSBİ'ye müfettişler inceleme yapmak üzere geldiler.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda gelen müfettişler, 40 gün boyunca iddia edilen konular hakkında inceleme yaptılar ve şimdi gözler bakanlıktan gelecek raporda. IMS Kumlama Boya İnşaat ve Nakliyat firması sahibi Süleyman Yıldız, "Biz sanayici olarak kendimize düşen bütün yükümlülükleri yerine getiriyoruz ancak KOSBİ bize üvey evlat muamelesi yapıyor. OSB, OSB’likten çıkmış, şahıslara dönmüş, zengini seçmiş, onun yanında kalmış. Yolumuzu kapatıp, elektriğimizi keserek bizi buradan çıkarmaya çalıştılar. Ben sanayi bölgesinin yüzde 80’ine hizmet veren tedarikçi firmayım. Beni çıkarmak için işime engel olmaya çalıştılar. Bu bölgeyi sel bastı, telefon açtım fen işleri müdürü yardımcı oldu, ancak benim yüzümden adamın başına gelmedil kalmadı. Beni buradan çıkarmak için işleri zorlaştırdıklarını biliyorum.” şeklinde ifade etti.
KOSBİ'yi CİMER'e şikayet eden sanayici Süleyman Yıldız'ın çağrısı karşılık buldu ve müfettişler 40 gün boyunca incelemede bulundular. Yıldız, “KOSBİ, mahkeme kararını yok sayarak, usulsüz işlemlerine devam ettiği için CİMER'E şikayet etmek zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yaşananların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde KOSBİ yönetiminin sanayiciler arasında eşit davranmadığını belgeleriyle gözler önüne sermiştik. IMS Kumlama Boya İnşaat ve Nakliyat firması sahibi Süleyman Yıldız, fabrikasının bulunduğu alanın KOSBİ'nin yapması gereken tüm haklarından mahrum bırakıldığını ifade etmişti.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yol, asfalt ve elektrik gibi yaşanan bazı aksaklıklar yaşanırken, konuyu hukuki yollarla çözmeye mecbur kalan Sanayici Süleyman Yıldız, mahkeme kararına uymayan KOSBİ'yi CİMER'e şijayet etti. CİMER'e yapılan şikayetlerin ardından KOSBİ'ye müfettişler inceleme yapmak üzere geldiler. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda gelen müfettişler, 40 gün boyunca iddia edilen konular hakkında inceleme yaptılar ve şimdi gözler bakanlıktan gelecek raporda.

IMS Kumlama Boya İnşaat ve Nakliyat firması sahibi Süleyman Yıldız, "Biz sanayici olarak kendimize düşen bütün yükümlülükleri yerine getiriyoruz ancak KOSBİ bize üvey evlat muamelesi yapıyor. OSB, OSB’likten çıkmış, şahıslara dönmüş, zengini seçmiş, onun yanında kalmış. Yolumuzu kapatıp, elektriğimizi keserek bizi buradan çıkarmaya çalıştılar. Ben sanayi bölgesinin yüzde 80’ine hizmet veren tedarikçi firmayım. Beni çıkarmak için işime engel olmaya çalıştılar. Bu bölgeyi sel bastı, telefon açtım fen işleri müdürü yardımcı oldu, ancak benim yüzümden adamın başına gelmedil kalmadı. Beni buradan çıkarmak için işleri zorlaştırdıklarını biliyorum.” şeklinde ifade etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.