KOSBİ’de skandallar bitmiyor!

Güncel 03.07.2024 - 13:57, Güncelleme: 03.07.2024 - 14:07
 

KOSBİ’de skandallar bitmiyor!

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren’e ait 1. Etapta bulunan fabrikasında imara kanununa aykırı olarak kapatılan alanı haberlerimizde sizlere duyurmuştuk. Bu imara aykırı olarak yapılan alan da bir ayrımcılık daha baş gösterdi.
KOSBİ’de altyapı, su, doğalgaz, elektrik sorunlarından haberlerimizde sıklıkla yer vererek ayrımcılık yapılarak mağdur edilen sanayicilerin sesi olmaya devam ediyoruz. Her ne kadar KOSBİ tarafından sanayi bölgesine eşit olarak yatırım yapıldığına dair açıklamalar yapılsa da görünen köy kılavuz istemiyor. KOSBİ’de faaliyet gösteren IMS Kumlama Boya İnşaat ve Nakliyat firması sahibi Süleyman Yıldız, son yaşanan artezyen açma olayıyla ilgili CİMER’e şikayette bulunduğunu ve müfettişlerin görevlendirilmesini talep ettiğini söyledi. Süleyman Yıldız - Sanayici OSB bütçesinin yanlı bir şekilde kullanıldığını iddia eden Sanayici Yıldız yaşanan süreci şöyle ifade etti; “Kemalpaşa OSB’de 100’e yakın sanayici taşıma su ile faaliyet gösterirken, Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Hüseyin Eren kendi fabrika alanlarının yanında şahıslarına artezyen açtılar. Ayrıca milyonlarca lira harcanan bütçe de OSB tarafından karşılandı. 2. Etapta bulunan 100’e yakın yeni yatırımcı taşıma su ile tesislerinin devamlılığını sürmektedir. Bir kısmı da kendi parası ile artezyen kuyusu açarak su sağlamaktadır. Bunlar göz önünde iken, Erol Diren’in tesisinin hemen yanında OSB bütçesi ile açılan artezyenden sadece Erol Diren’e özel bir hat ve OSB’de benzeri bulunmayan özel bir yer üstü metal su deposu yine OSB’nin bütçesinden yapıldı.” diyerek iddialarını noktaladı. OSB’ye karşı her türlü yükümlülüklerini yerine getirdiklerini ancak hizmet alma konusunda sanayici gibi muamele görmediklerini iddia eden Süleyman Yıldız, bu ayrımcılık nedeniyle kendi bütçelerinden binlerce lira zarara uğradıklarını söyledi. Yıldız, “Organize Sanayi Bölgesi’nde su hizmeti sağlanamadığından onlarca yatırımcı Kemalpaşa OSB’den vazgeçerken, 100’den fazla yeni yatırım yapan sanayici binlerce lira vererek tankerlerle su taşıyarak sorununu çözmeye çalışıyor.  Öte yandan Süleyman Yıldız, KOSBİ adaletli ve tarafsız bir yönetime kavuşuncaya kadar kendisi gibi mağdur birçok sanayici adına mücadelesinin sonuna kadar devam edeceğini söyledi.
Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren’e ait 1. Etapta bulunan fabrikasında imara kanununa aykırı olarak kapatılan alanı haberlerimizde sizlere duyurmuştuk. Bu imara aykırı olarak yapılan alan da bir ayrımcılık daha baş gösterdi.

KOSBİ’de altyapı, su, doğalgaz, elektrik sorunlarından haberlerimizde sıklıkla yer vererek ayrımcılık yapılarak mağdur edilen sanayicilerin sesi olmaya devam ediyoruz. Her ne kadar KOSBİ tarafından sanayi bölgesine eşit olarak yatırım yapıldığına dair açıklamalar yapılsa da görünen köy kılavuz istemiyor.

KOSBİ’de faaliyet gösteren IMS Kumlama Boya İnşaat ve Nakliyat firması sahibi Süleyman Yıldız, son yaşanan artezyen açma olayıyla ilgili CİMER’e şikayette bulunduğunu ve müfettişlerin görevlendirilmesini talep ettiğini söyledi.

Süleyman Yıldız - Sanayici

OSB bütçesinin yanlı bir şekilde kullanıldığını iddia eden Sanayici Yıldız yaşanan süreci şöyle ifade etti; “ Kemalpaşa OSB’de 100’e yakın sanayici taşıma su ile faaliyet gösterirken, Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren ve Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Hüseyin Eren kendi fabrika alanlarının yanında şahıslarına artezyen açtılar. Ayrıca milyonlarca lira harcanan bütçe de OSB tarafından karşılandı. 2. Etapta bulunan 100’e yakın yeni yatırımcı taşıma su ile tesislerinin devamlılığını sürmektedir. Bir kısmı da kendi parası ile artezyen kuyusu açarak su sağlamaktadır. Bunlar göz önünde iken, Erol Diren’in tesisinin hemen yanında OSB bütçesi ile açılan artezyenden sadece Erol Diren’e özel bir hat ve OSB’de benzeri bulunmayan özel bir yer üstü metal su deposu yine OSB’nin bütçesinden yapıldı.” diyerek iddialarını noktaladı.

OSB’ye karşı her türlü yükümlülüklerini yerine getirdiklerini ancak hizmet alma konusunda sanayici gibi muamele görmediklerini iddia eden Süleyman Yıldız, bu ayrımcılık nedeniyle kendi bütçelerinden binlerce lira zarara uğradıklarını söyledi. Yıldız, “Organize Sanayi Bölgesi’nde su hizmeti sağlanamadığından onlarca yatırımcı Kemalpaşa OSB’den vazgeçerken, 100’den fazla yeni yatırım yapan sanayici binlerce lira vererek tankerlerle su taşıyarak sorununu çözmeye çalışıyor. 

Öte yandan Süleyman Yıldız, KOSBİ adaletli ve tarafsız bir yönetime kavuşuncaya kadar kendisi gibi mağdur birçok sanayici adına mücadelesinin sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.