Klasik otomobiller Urla’da buluştu

Yerel 03.06.2024 - 14:37, Güncelleme: 03.06.2024 - 14:37
 

Klasik otomobiller Urla’da buluştu

Bu yıl 12’ncisi Urla’da düzenlenen Klasik Otomobil Şöleni ziyaretçilerine keyifli bir hafta sonu yaşattı. Urla Cumhuriyet Meydanında sergilenen araçlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken araçlarla fotoğraf çektirip yakından inceleme imkanı buldular.
Urla Belediyesi’nin ev sahipliği ve katkıları ile İzmir Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği 12. Klasik Otomobil Şöleni bahar şenliğinde geçti. Kapalı garajlarda muhafaza edilen birbirinden kıymetli klasik araçlar Urla Cumhuriyet Meydanında meraklılarına güzel anlar yaşattı. İzmir’in yanı sıra İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri ve Konya Klasik Otomobil Dernekleri’nin kendi klasik araçları ile katıldığı şölende klasik otomobil sahipleri söyleşiler düzenledi. Klasik otombile sahip olmanın avantajlı ve dezavantajı yanlarının anlatıldığı şölende klasik araçların restorasyon süreçleri ile ilgili de bilgiler verildi. DJ Performansı ile katılımcıların eğlenceli anlara tanık olduğu şölende arabalardan çıkan aragazların sesi müziğin sesi ile birlikte heyecanı doruklara çıkarttı. KEYİFLİ BİR HAFTA SONU GEÇİRDİK 12. Klasik Otomobil Şölenine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, "Zamanın ruhunu, tasarım anlayışını, dönemin yaşam tarzını yansıtan keyifli bir hafta sonu geçirdik. Urla’da sergilenen nadide araçlar, sahiplerinin tutkusu ve özverisi sayesinde bizlere keyifli bir hafta sonu yaşattı. Klasik otomobil sahibi olmanın, onları korumanın ve restore etmenin ne kadar emek ve tutku gerektirdiğini biliyoruz. Bizlerle hafta sonu boyunca birlikte olan tüm klasik otomobil sahiplerine, bu kültürel mirası korudukları ve bizlere sundukları için şölenimizin paydaşı İzmir Klasik Otomobilciler Derneğine, Misafirlerimiz olan Konya, İstanbul, Ankara, Bursa, Klasik Otomobilciler Derneklerine, Konya Klasik Otomobil Sevenler Derneğine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Etkinlikte ayrıca düzenlenen şölene katkılarından dolayı İZKOD tarafından Selçuk Balkan’a teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Balkan da şölenin önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı yapılacağını dile getirerek katılımcılara teşekkür etti.
Bu yıl 12’ncisi Urla’da düzenlenen Klasik Otomobil Şöleni ziyaretçilerine keyifli bir hafta sonu yaşattı. Urla Cumhuriyet Meydanında sergilenen araçlara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken araçlarla fotoğraf çektirip yakından inceleme imkanı buldular.

Urla Belediyesi’nin ev sahipliği ve katkıları ile İzmir Klasik Otomobilciler Derneği’nin düzenlediği 12. Klasik Otomobil Şöleni bahar şenliğinde geçti. Kapalı garajlarda muhafaza edilen birbirinden kıymetli klasik araçlar Urla Cumhuriyet Meydanında meraklılarına güzel anlar yaşattı. İzmir’in yanı sıra İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri ve Konya Klasik Otomobil Dernekleri’nin kendi klasik araçları ile katıldığı şölende klasik otomobil sahipleri söyleşiler düzenledi. Klasik otombile sahip olmanın avantajlı ve dezavantajı yanlarının anlatıldığı şölende klasik araçların restorasyon süreçleri ile ilgili de bilgiler verildi. DJ Performansı ile katılımcıların eğlenceli anlara tanık olduğu şölende arabalardan çıkan aragazların sesi müziğin sesi ile birlikte heyecanı doruklara çıkarttı.

KEYİFLİ BİR HAFTA SONU GEÇİRDİK
12. Klasik Otomobil Şölenine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, "Zamanın ruhunu, tasarım anlayışını, dönemin yaşam tarzını yansıtan keyifli bir hafta sonu geçirdik. Urla’da sergilenen nadide araçlar, sahiplerinin tutkusu ve özverisi sayesinde bizlere keyifli bir hafta sonu yaşattı. Klasik otomobil sahibi olmanın, onları korumanın ve restore etmenin ne kadar emek ve tutku gerektirdiğini biliyoruz. Bizlerle hafta sonu boyunca birlikte olan tüm klasik otomobil sahiplerine, bu kültürel mirası korudukları ve bizlere sundukları için şölenimizin paydaşı İzmir Klasik Otomobilciler Derneğine, Misafirlerimiz olan Konya, İstanbul, Ankara, Bursa, Klasik Otomobilciler Derneklerine, Konya Klasik Otomobil Sevenler Derneğine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Etkinlikte ayrıca düzenlenen şölene katkılarından dolayı İZKOD tarafından Selçuk Balkan’a teşekkür plaketi takdim edildi. Başkan Balkan da şölenin önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı yapılacağını dile getirerek katılımcılara teşekkür etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.