Kiraz ve vişnenin sağlığa 5 faydası

Sağlık 15.02.2024 - 13:13, Güncelleme: 15.02.2024 - 13:13
 

Kiraz ve vişnenin sağlığa 5 faydası

Kiraz ve vişne birçok kişinin favori meyvesidir ve sağlık için de oldukça faydalıdır. İşte alışveriş listenize kiraz ve vişne eklemek için beş sağlıklı neden.
UYKUYU DESTEKLEYEN AMİNO ASİTLER İÇERİR Kiraz ve vişne uykuyu desteklemek için iyidir. Bu koyu kırmızı güzellikler doğal olarak melatonin ve triptofan içerir; bunların her ikisi de vücudunuzun rahatlamasına ve uykululuğu artırmasına yardımcı olan amino asitlerdir. KAS AĞRILARINA VE EGZERSİZ İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLUR Güçlü antiinflamatuar ve antioksidan polifenol bileşikleri nedeniyle, konuyla ilgili giderek artan sayıda araştırmaya göre, kiraz ve vişne suyunun yoğun egzersizden kaynaklanan inflamasyonu azaltmada, egzersiz sonrası iyileşmeye yardımcı olmada ve kas ağrısını hafifletmede/önlemede faydalı olduğu gösterilmiştir. KALP HASTALIĞINI ÖNLEMEK İÇİN İLTİHAPLANMA VE OKSİDATİF STRESLE SAVAŞIR Anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri sayesinde vişne, kardiyovasküler hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olabilir. BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRMEYE YARDIMCI OLABİLİR Kiraz ve vişne antioksidan görevi gören ve virüsler ve bakterilerle savaşarak bağışıklık sisteminizi destekleyen bir grup bitki pigmenti olan flavonoidleri içerir. Kirazlar özellikle antosiyaninler adı verilen flavonoidler açısından zengindir. BİLİŞSEL İŞLEYİŞİN İYİLEŞTİRİLMESİNE YARDIMCI OLUR Yüksek antioksidan, flavonoid açısından zengin gıdalar beyniniz için mükemmeldir ve ekşi kirazlar, beyin sağlığı için tüketilebilecek en iyi gıda türlerinden biri olan meyvelerle benzer antioksidan seviyelerine sahiptir.
Kiraz ve vişne birçok kişinin favori meyvesidir ve sağlık için de oldukça faydalıdır. İşte alışveriş listenize kiraz ve vişne eklemek için beş sağlıklı neden.

UYKUYU DESTEKLEYEN AMİNO ASİTLER İÇERİR

Kiraz ve vişne uykuyu desteklemek için iyidir. Bu koyu kırmızı güzellikler doğal olarak melatonin ve triptofan içerir; bunların her ikisi de vücudunuzun rahatlamasına ve uykululuğu artırmasına yardımcı olan amino asitlerdir.

KAS AĞRILARINA VE EGZERSİZ İYİLEŞMESİNE YARDIMCI OLUR

Güçlü antiinflamatuar ve antioksidan polifenol bileşikleri nedeniyle, konuyla ilgili giderek artan sayıda araştırmaya göre, kiraz ve vişne suyunun yoğun egzersizden kaynaklanan inflamasyonu azaltmada, egzersiz sonrası iyileşmeye yardımcı olmada ve kas ağrısını hafifletmede/önlemede faydalı olduğu gösterilmiştir.

KALP HASTALIĞINI ÖNLEMEK İÇİN İLTİHAPLANMA VE OKSİDATİF STRESLE SAVAŞIR

Anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri sayesinde vişne, kardiyovasküler hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olabilir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRMEYE YARDIMCI OLABİLİR

Kiraz ve vişne antioksidan görevi gören ve virüsler ve bakterilerle savaşarak bağışıklık sisteminizi destekleyen bir grup bitki pigmenti olan flavonoidleri içerir. Kirazlar özellikle antosiyaninler adı verilen flavonoidler açısından zengindir.

BİLİŞSEL İŞLEYİŞİN İYİLEŞTİRİLMESİNE YARDIMCI OLUR

Yüksek antioksidan, flavonoid açısından zengin gıdalar beyniniz için mükemmeldir ve ekşi kirazlar, beyin sağlığı için tüketilebilecek en iyi gıda türlerinden biri olan meyvelerle benzer antioksidan seviyelerine sahiptir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.