Jawline dolgusu nedir? Jawline nasıl uygulanır?

Sağlık 23.04.2024 - 23:07, Güncelleme: 23.04.2024 - 23:07
 

Jawline dolgusu nedir? Jawline nasıl uygulanır?

Jawline dolgusu, etkileyici ve karakteristik bir yüze kavuşma imkânı verdiğinden, en sık tercih edilen yüz dolgusu çeşitlerinden ve son yılların en popüler medikal estetik prosedürlerinden biridir.
Jawline dolgusu İstanbul ve birçok ilimizde sıklıkla uygulanmakta, bunun sonucunda farklı yaş gruplarından kadınlar ve erkekler tarafından merak edilmektedir. Başarılı uygulamalarıyla sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Uzm. Dr. Mutlu Adıgüzel; jawline dolgusunun özellikle çene hattı bölgesinde sorunlar bulunan, çene altında sarkmalar ya da çene hattı bölgesinde asimetri olan kişilerde etkili sonuçlar sağladığını belirtiyor. Jawline dolgusu nedir? Nasıl uygulanır? Uzm. Dr. Mutlu Adıgüzel sözlerine şu şekilde devam ediyor: "Jawline dolgusu diğer pek çok medikal estetik prosedür gibi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dolgu enjeksiyonu yapılacak noktalar, kişi özelinde yapılan değerlendirmenin ardından; yüzün anatomik yapısına ve hastanın ihtiyaçlarına göre hem estetik açıdan tatmin edici hem doğal görünüm sağlayacak şekilde belirlenir. Bu kapsamda, çenede çok fazla ön planda olan noktalar dengelenebilir ya da mevcut asimetriler giderilebilir. Sonuç itibarıyla, daha yumuşak bir çene ve daha etkileyici bir görünüm elde edilir. Jawline dolgusu sırasında yoğun ve kalın dolgu maddeleri kullanılır. Bunun nedeni, çene hattını belirginleştirmek ve uygulama bölgesindeki dokuyla uyumluluğu sağlamaktır. Aksi takdirde istenilen sonuca ve doğal bir görünüme ulaşılması mümkün olmayacaktır.”
Jawline dolgusu, etkileyici ve karakteristik bir yüze kavuşma imkânı verdiğinden, en sık tercih edilen yüz dolgusu çeşitlerinden ve son yılların en popüler medikal estetik prosedürlerinden biridir.

Jawline dolgusu İstanbul ve birçok ilimizde sıklıkla uygulanmakta, bunun sonucunda farklı yaş gruplarından kadınlar ve erkekler tarafından merak edilmektedir.

Başarılı uygulamalarıyla sektörünün önde gelen isimleri arasında yer alan Uzm. Dr. Mutlu Adıgüzel; jawline dolgusunun özellikle çene hattı bölgesinde sorunlar bulunan, çene altında sarkmalar ya da çene hattı bölgesinde asimetri olan kişilerde etkili sonuçlar sağladığını belirtiyor.

Jawline dolgusu nedir? Nasıl uygulanır?
Uzm. Dr. Mutlu Adıgüzel sözlerine şu şekilde devam ediyor:

" Jawline dolgusu diğer pek çok medikal estetik prosedür gibi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dolgu enjeksiyonu yapılacak noktalar, kişi özelinde yapılan değerlendirmenin ardından; yüzün anatomik yapısına ve hastanın ihtiyaçlarına göre hem estetik açıdan tatmin edici hem doğal görünüm sağlayacak şekilde belirlenir. Bu kapsamda, çenede çok fazla ön planda olan noktalar dengelenebilir ya da mevcut asimetriler giderilebilir. Sonuç itibarıyla, daha yumuşak bir çene ve daha etkileyici bir görünüm elde edilir. Jawline dolgusu sırasında yoğun ve kalın dolgu maddeleri kullanılır. Bunun nedeni, çene hattını belirginleştirmek ve uygulama bölgesindeki dokuyla uyumluluğu sağlamaktır. Aksi takdirde istenilen sonuca ve doğal bir görünüme ulaşılması mümkün olmayacaktır.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.