İzmir'de vahşice öldürülen 'Eros' için yürüdüler

Güncel 16.02.2024 - 10:26, Güncelleme: 16.02.2024 - 10:27
 

İzmir'de vahşice öldürülen 'Eros' için yürüdüler

İZMİR'in Karşıyaka ilçesinde, İstanbul'da vahşice öldürülen 'Eros' isimli kedi için bir araya gelen hayvanseverlerler, yürüyüş düzenledi. Hayvansever Avukat Bilge Berk, "Sokaktaki canlarımıza yapılan şiddete karşı daha ağır cezalar istiyoruz" dedi.
İzmirli hayvanseverler, saat 19.00'da Karşıyaka ilçesi Kemalpaşa Caddesi'nde bir araya geldi. Geçen ay da İzmir'in Çiğli ilçesinde mama verilerek zehirlenen 13 köpek için yürüyüş düzenleyen hayvanseverlerler, bu kez İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bulunan bir sitede 'Eros' isimli kedinin tekmelenerek vahşice öldürülmesine tepki göstermek için bir araya geldi. 'Sessiz kullara nasıl kıydınız', 'Onlar evrenin en günahsızlarıydı' yazılı pankartlar taşıyarak cadde boyunca yürüyen hayvanseverlere, sokakta bulunan köpekler de yanlarında yürüyerek eşlik etti. 'Eros için adalet', 'Katiller içeri, hayvanlar dışarı' sloganlarıyla yürüyen hayvanseverler adına Avukat Bilge Berk, açıklamada bulundu. 'EROS'UN SESİ OLMAK İÇİN BURADAYIZ' Yürüyüşün sonunda açıklamada bulunan Avukat Bilge Berk, "Geçtiğimiz ay Çiğli'de vicdansızca zehirlenen 13 köpeğimizin sesi olmak için hayvanseverlerle bir araya geldik. Bugün de İstanbul'da bir sitenin asansöründe 6 dakika boyunca işkenceyle öldüren Eros'un sesi olmak için buradayız. Zavallı Eros'u öldüren İbrahim Keloğlan'a hapis cezası istiyoruz. Sokaktaki canlarımıza yapılan şiddete karşı daha ağır cezalar istiyoruz. İndirimsiz ve ertelemesiz hapis cezası istiyoruz" dedi.
İZMİR'in Karşıyaka ilçesinde, İstanbul'da vahşice öldürülen 'Eros' isimli kedi için bir araya gelen hayvanseverlerler, yürüyüş düzenledi. Hayvansever Avukat Bilge Berk, "Sokaktaki canlarımıza yapılan şiddete karşı daha ağır cezalar istiyoruz" dedi.

İzmirli hayvanseverler, saat 19.00'da Karşıyaka ilçesi Kemalpaşa Caddesi'nde bir araya geldi. Geçen ay da İzmir'in Çiğli ilçesinde mama verilerek zehirlenen 13 köpek için yürüyüş düzenleyen hayvanseverlerler, bu kez İstanbul'un Başakşehir ilçesinde bulunan bir sitede 'Eros' isimli kedinin tekmelenerek vahşice öldürülmesine tepki göstermek için bir araya geldi. 'Sessiz kullara nasıl kıydınız', 'Onlar evrenin en günahsızlarıydı' yazılı pankartlar taşıyarak cadde boyunca yürüyen hayvanseverlere, sokakta bulunan köpekler de yanlarında yürüyerek eşlik etti. ' Eros için adalet', 'Katiller içeri, hayvanlar dışarı' sloganlarıyla yürüyen hayvanseverler adına Avukat Bilge Berk, açıklamada bulundu.

'EROS'UN SESİ OLMAK İÇİN BURADAYIZ'
Yürüyüşün sonunda açıklamada bulunan Avukat Bilge Berk, "Geçtiğimiz ay Çiğli'de vicdansızca zehirlenen 13 köpeğimizin sesi olmak için hayvanseverlerle bir araya geldik. Bugün de İstanbul'da bir sitenin asansöründe 6 dakika boyunca işkenceyle öldüren Eros'un sesi olmak için buradayız. Zavallı Eros'u öldüren İbrahim Keloğlan'a hapis cezası istiyoruz. Sokaktaki canlarımıza yapılan şiddete karşı daha ağır cezalar istiyoruz. İndirimsiz ve ertelemesiz hapis cezası istiyoruz" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.