İzmir'de suç örgütlerine operasyona 20 gözaltı

Güncel 01.03.2024 - 20:03, Güncelleme: 01.03.2024 - 20:06
 

İzmir'de suç örgütlerine operasyona 20 gözaltı

İZMİR'de, polisin bir suç örgütleri ve onlara silah temini yapan gruplar ile tütün kaçakçılığına yönelik düzenlenen iki ayrı operasyonda, toplam 20 kişi gözaltına alındı. ‘Dirikan’ suç örgütü üyelerinin de aralarında bulunduğu şüpheliler polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.
Organize Suçlarla Mücadele, Kaçakçılıkla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla İzmir'de 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'vergi kaçakçılığı', 'tefecilik ve dolandırıcılık yoluyla haksız kazanç elde etmek suretiyle devleti zarara uğratmak' gibi suçlara karıştıkları belirlenen suç örgütleri ile bu kişilere yasa dışı silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik çalışma yapıldı. Bu kapsamda, Ödemiş ilçesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 'Dirikan' adlı suç örgütüne yönelik 27 Şubat'ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Aynı operasyon kapsamında Balçova, Seferihisar ve Karabağlar'da bu suç örgütüne silah temin ettiği öne sürülen 4 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız 21 tabanca, 127 fişek, 5 av tüfeği, 49 kartuş, 4 bıçak ve bir kılıç ele geçirildi. Ayrıca Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak tütün ve tütün mamullerinin imalatı, ticareti ve sevkiyatını yaptıkları ileri sürülen 12 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin ev, iş yeri ve üzerlerindeki aramalarda, 1 tabanca, 59 mermi, 3 milyon 858 bin 200 boş makaron, 247 bin 540 içi doldurulmuş makaron, 4 bin 300 sahte bandrol, 2 bin 797 kilo kıyılmış tütün, 63 elektronik sigara cihazı ve likidi, sigara sarma makinesi ve kompresör ele geçirildi. Her iki operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
İZMİR'de, polisin bir suç örgütleri ve onlara silah temini yapan gruplar ile tütün kaçakçılığına yönelik düzenlenen iki ayrı operasyonda, toplam 20 kişi gözaltına alındı. ‘Dirikan’ suç örgütü üyelerinin de aralarında bulunduğu şüpheliler polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Organize Suçlarla Mücadele, Kaçakçılıkla Mücadele ve Mali Suçlarla Mücadele şube müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla İzmir'de ' suç işlemek amacıyla örgüt kurmak', 'vergi kaçakçılığı', 'tefecilik ve dolandırıcılık yoluyla haksız kazanç elde etmek suretiyle devleti zarara uğratmak' gibi suçlara karıştıkları belirlenen suç örgütleri ile bu kişilere yasa dışı silah temini sağlayan suç gruplarına yönelik çalışma yapıldı. Bu kapsamda, Ödemiş ilçesinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 'Dirikan' adlı suç örgütüne yönelik 27 Şubat'ta eş zamanlı operasyon düzenlendi. 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Aynı operasyon kapsamında Balçova, Seferihisar ve Karabağlar'da bu suç örgütüne silah temin ettiği öne sürülen 4 şüpheli daha gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ruhsatsız 21 tabanca, 127 fişek, 5 av tüfeği, 49 kartuş, 4 bıçak ve bir kılıç ele geçirildi.

Ayrıca Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak tütün ve tütün mamullerinin imalatı, ticareti ve sevkiyatını yaptıkları ileri sürülen 12 şüpheliyi yakaladı. Şüphelilerin ev, iş yeri ve üzerlerindeki aramalarda, 1 tabanca, 59 mermi, 3 milyon 858 bin 200 boş makaron, 247 bin 540 içi doldurulmuş makaron, 4 bin 300 sahte bandrol, 2 bin 797 kilo kıyılmış tütün, 63 elektronik sigara cihazı ve likidi, sigara sarma makinesi ve kompresör ele geçirildi.

Her iki operasyonda gözaltına alınan 20 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.