İzmir’de kuyumcu cinayetine İZKO tepkisi

Yerel 22.03.2024 - 15:26, Güncelleme: 22.03.2024 - 15:28
 

İzmir’de kuyumcu cinayetine İZKO tepkisi

İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Murat Kurtuluş Buyrukçu meslektaşları ve Çamdibi İmaj Kuyumculuk’un sahibi Bekir Bozar'ın trajik bir şekilde hayatını kaybettiği acı bir olayla sarsıldıklarını belirterek, ”Bu vahim cinayet, hepimizi derinden üzmüş ve yasa boğmuştur. İzmir Kuyumcular Odası olarak, bu menfur olayı en güçlü şekilde kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.
Başkan Buyrukçu, yayınladığı mesajda, “Bu zor zamanlarda, Sayın Bozar'ın ailesine, sevdiklerine ve tüm kuyumcu esnafına başsağlığı ve sabır diliyor, acınızı yürekten paylaşıyor ve bu kederli dönemde yanınızda olduğumuzu her birinize iletmek istiyoruz” dedi. Bozar'ın kaybının  sadece sevdiklerini ve yakınlarını değil, aynı zamanda mesleğin bütünlüğünü ve güvenliğini de etkilediğini kaydeden Buyrukçu, şöyle devam etti: “Bu trajedi, hepimizin güvenlik önlemlerimizi gözden geçirmemiz ve birbirimizi koruma konusunda daha fazla işbirliği yapmamız gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu menfur olayın faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyor ve olayın takipçisi olacağımızı, adaletin yerini bulması için gereken her türlü desteği sağlayacağımızı belirtmek istiyoruz. Toplumumuzun huzuru ve mesleğimizin itibarı için suçluların adalet önünde hesap vermesi elzemdir. İzmir Kuyumcular Odası olarak, bu sürecin yakın takipçisi olacak ve meslektaşımız için adaletin sağlanması adına elimizden geleni yapacağız. Meslektaşımızın anısına saygı göstermek ve benzer acıların bir daha yaşanmaması için tüm gücümüzle çalışma sözü veriyoruz. Bu bağlamda, esnafımız arasında dayanışmayı ve birlikte hareket etmeyi teşvik ediyor, güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamı için ortak çaba gösterilmesinin önemini vurguluyoruz. Bu tür trajedilerin tekrarlanmaması için birlikte atacağımız adımların önemi büyüktür. Hep birlikte, meslektaşımızın anısını yaşatma ve kuyumculuk mesleğinin saygınlığını koruma kararlılığı içindeyiz. Yasımız büyük, ancak birlik ve dayanışma içinde üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun”
İzmir Kuyumcular Odası Başkanı Murat Kurtuluş Buyrukçu meslektaşları ve Çamdibi İmaj Kuyumculuk’un sahibi Bekir Bozar'ın trajik bir şekilde hayatını kaybettiği acı bir olayla sarsıldıklarını belirterek, ”Bu vahim cinayet, hepimizi derinden üzmüş ve yasa boğmuştur. İzmir Kuyumcular Odası olarak, bu menfur olayı en güçlü şekilde kınıyor ve lanetliyoruz” dedi.

Başkan Buyrukçu, yayınladığı mesajda, “Bu zor zamanlarda, Sayın Bozar'ın ailesine, sevdiklerine ve tüm kuyumcu esnafına başsağlığı ve sabır diliyor, acınızı yürekten paylaşıyor ve bu kederli dönemde yanınızda olduğumuzu her birinize iletmek istiyoruz” dedi.

Bozar'ın kaybının  sadece sevdiklerini ve yakınlarını değil, aynı zamanda mesleğin bütünlüğünü ve güvenliğini de etkilediğini kaydeden Buyrukçu, şöyle devam etti:

“Bu trajedi, hepimizin güvenlik önlemlerimizi gözden geçirmemiz ve birbirimizi koruma konusunda daha fazla işbirliği yapmamız gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu menfur olayın faillerinin en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyor ve olayın takipçisi olacağımızı, adaletin yerini bulması için gereken her türlü desteği sağlayacağımızı belirtmek istiyoruz. Toplumumuzun huzuru ve mesleğimizin itibarı için suçluların adalet önünde hesap vermesi elzemdir. İzmir Kuyumcular Odası olarak, bu sürecin yakın takipçisi olacak ve meslektaşımız için adaletin sağlanması adına elimizden geleni yapacağız. Meslektaşımızın anısına saygı göstermek ve benzer acıların bir daha yaşanmaması için tüm gücümüzle çalışma sözü veriyoruz. Bu bağlamda, esnafımız arasında dayanışmayı ve birlikte hareket etmeyi teşvik ediyor, güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamı için ortak çaba gösterilmesinin önemini vurguluyoruz. Bu tür trajedilerin tekrarlanmaması için birlikte atacağımız adımların önemi büyüktür. Hep birlikte, meslektaşımızın anısını yaşatma ve kuyumculuk mesleğinin saygınlığını koruma kararlılığı içindeyiz. Yasımız büyük, ancak birlik ve dayanışma içinde üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Hepimizin başı sağ olsun”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.