İzmir'de Çanakkale şehitleri anıldı

Güncel 18.03.2024 - 13:28, Güncelleme: 18.03.2024 - 13:43
 

İzmir'de Çanakkale şehitleri anıldı

İZMİR'de, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Kadifekale Şehitliği'nde resmi tören düzenlendi. Şehit mezarları ziyaret edilip, dualar okundu.
Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü kutlamaları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü için İzmir'deki Kadifekale Hava Şehitliği'nde resmi tören düzenlendi. İzmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, kamu kurum ve kuruluşları ile şehit ve gazi derneklerinin temsilcileriyle şehit yakınları törene katıldı. Şehitlik Anıtı'na kurumların çelenklerinin sunumunun ardından şehitler için saygı atışı yapıldı ve saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu. MEZARLARA KARANFİL BIRAKILDI Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İzmir Şube Başkanı Recep Doğru, törende günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı. Ardından lise öğrencisi Meryem Avcı, 'Çanakkale Geçilemez' adlı şiiri okudu. Vali Elban, şehitlik defterini imzaladı. İzmir Müftüsü Sinan Kazancı, dualar okudu. Ardından törene katılanlar, kabristanlara Karanfil bırakıp, şehit ailelerine başsağlığı diledi.
İZMİR'de, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Kadifekale Şehitliği'nde resmi tören düzenlendi. Şehit mezarları ziyaret edilip, dualar okundu.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 109'uncu yıl dönümü kutlamaları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü için İzmir'deki Kadifekale Hava Şehitliği'nde resmi tören düzenlendi. İzmir Valisi Süleyman Elban, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, kamu kurum ve kuruluşları ile şehit ve gazi derneklerinin temsilcileriyle şehit yakınları törene katıldı. Şehitlik Anıtı'na kurumların çelenklerinin sunumunun ardından şehitler için saygı atışı yapıldı ve saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

MEZARLARA KARANFİL BIRAKILDI

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İzmir Şube Başkanı Recep Doğru, törende günün anlam ve önemi belirten bir konuşma yaptı. Ardından lise öğrencisi Meryem Avcı, 'Çanakkale Geçilemez' adlı şiiri okudu. Vali Elban, şehitlik defterini imzaladı. İzmir Müftüsü Sinan Kazancı, dualar okudu. Ardından törene katılanlar, kabristanlara Karanfil bırakıp, şehit ailelerine başsağlığı diledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.