İYİ Partili Huriye Serter'den 8 Mart'a özel kutlama

Yerel 08.03.2024 - 09:59, Güncelleme: 08.03.2024 - 10:02
 

İYİ Partili Huriye Serter'den 8 Mart'a özel kutlama

İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında özel bir etkinlik gerçekleştirdi. İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Filiz Çuhadaroğlu, İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Nazan Aruk, İYİ Parti Buca İlçe Başkanı Gamze Bilgen Torun'un da katıldığı toplantıda "8 Mart'ta kadınların eşitlik mücadelesi için çalışmaya devam edeceğiz" mesajı verildi.
"Kadınlar karar mekanizmalarında yer almalı" Toplantıda konuşmacı olarak Öğretmen Yazar İpek Deniz de yer alırken, hayat yolculuğunu, bir öğretmen, bir idareci, bir yazar ve aynı zamanda anne ve eş olarak verdiği mücadeleyi anlattı. İpekçe isimli kitabını da katılımcılara armağan eden Deniz, kitabın içinde yaşadıklarının, öğrendiklerinin ve deneyimlerinin bulunduğunu belirterek, "İpekçe'nin eğitim ve yaşamla ilgili arayışta olanlara ilham vereceğine inanıyorum" dedi. İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Filiz Çuhadaroğlu da yaptığı konuşmada, ülkemizde kadının güçlenmesi, her alanda eşit hak ve koşullara sahip olabilmesinin ancak daha fazla karar mekanizmalarında yer alması ile mümkün olacağını söyledi. "Konak'ta her zaman kadın haklarının savunucusu olacağım" İYİ Parti Konak Belediye Başkan adayı HUriyet Serter ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün emekçi kadınların haklarını elde etmek uğruna can verdikleri bir mücadeleyi simgelediğini söyledi. Kadınların her alanda yükselmesini önemsediklerini dile getiren Serter, "Atamız 1934 yılında Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını verdiğinde dünyada 2. Sıradayken bundan 93 yıl sonra baktığımızda bugüne kadar 35 bin erkek belediye başkanının yanı sıra sadece 150 kadın belediye başkanının olması ülkemizin bugün geldiği noktada çok düşündürücüdür. Biz Türk kadınları aslında pek çok ülkeden önce haklarımızı elde ettik. Ve bunu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz. Daha gidecek pek çok yolumuz olsa da kazanımlarımıza sıkı sıkıya bağlıyız ve eşitlik yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Konakta her zaman haklarımızın savunucusu olacağım" diye konuştu.
İYİ Parti Konak Belediye Başkan Adayı Huriye Serter, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında özel bir etkinlik gerçekleştirdi. İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Filiz Çuhadaroğlu, İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Nazan Aruk, İYİ Parti Buca İlçe Başkanı Gamze Bilgen Torun'un da katıldığı toplantıda "8 Mart'ta kadınların eşitlik mücadelesi için çalışmaya devam edeceğiz" mesajı verildi.

"Kadınlar karar mekanizmalarında yer almalı"

Toplantıda konuşmacı olarak Öğretmen Yazar İpek Deniz de yer alırken, hayat yolculuğunu, bir öğretmen, bir idareci, bir yazar ve aynı zamanda anne ve eş olarak verdiği mücadeleyi anlattı. İpekçe isimli kitabını da katılımcılara armağan eden Deniz, kitabın içinde yaşadıklarının, öğrendiklerinin ve deneyimlerinin bulunduğunu belirterek, "İpekçe'nin eğitim ve yaşamla ilgili arayışta olanlara ilham vereceğine inanıyorum" dedi. İyi Parti Kadın Politikaları Başkanı Filiz Çuhadaroğlu da yaptığı konuşmada, ülkemizde kadının güçlenmesi, her alanda eşit hak ve koşullara sahip olabilmesinin ancak daha fazla karar mekanizmalarında yer alması ile mümkün olacağını söyledi.

"Konak'ta her zaman kadın haklarının savunucusu olacağım"

İYİ Parti Konak Belediye Başkan adayı HUriyet Serter ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nün emekçi kadınların haklarını elde etmek uğruna can verdikleri bir mücadeleyi simgelediğini söyledi. Kadınların her alanda yükselmesini önemsediklerini dile getiren Serter, "Atamız 1934 yılında Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkını verdiğinde dünyada 2. Sıradayken bundan 93 yıl sonra baktığımızda bugüne kadar 35 bin erkek belediye başkanının yanı sıra sadece 150 kadın belediye başkanının olması ülkemizin bugün geldiği noktada çok düşündürücüdür. Biz Türk kadınları aslında pek çok ülkeden önce haklarımızı elde ettik. Ve bunu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e borçluyuz. Daha gidecek pek çok yolumuz olsa da kazanımlarımıza sıkı sıkıya bağlıyız ve eşitlik yolunda mücadele etmeye devam edeceğiz. Konakta her zaman haklarımızın savunucusu olacağım" diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.