İYİ Partili Dikbayır, partiden ihraç edildi

Politika 05.12.2023 - 23:35, Güncelleme: 05.12.2023 - 23:35
 

İYİ Partili Dikbayır, partiden ihraç edildi

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) kararıyla partiden ihraç edildi.
İYİ Parti MDK, gündemindeki konuları görüşmek üzere parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkındaki, parti tüzüğünün 4 ayrı maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle kesin ihraç ve tedbir talebi istemi de görüşüldü. Daha önce hakkındaki iddialarla ilgili savunması istenen Dikbayır, MDK kararıyla partiden ihraç edildi. İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA İYİ Parti'den ihraç edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkında Merkez Disiplin Kurulu (MDK) kararı yayınlandı. Kararda, Dikbayır'ın oy birliği ile kesin olarak partiden ihraç edildiği belirtilirken, "Müşterek Disiplin Kurulumuz, 5 Aralık 2023 tarihinde toplanarak Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın oybirliği ile kesin olarak partiden ihracına karar vermiştir" ifadelerine yer verildi.
İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Merkez Disiplin Kurulu (MDK) kararıyla partiden ihraç edildi.

Parti " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">İYİ Parti MDK, gündemindeki konuları görüşmek üzere parti genel merkezinde toplandı. Toplantıda, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkındaki, parti tüzüğünün 4 ayrı maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle kesin ihraç ve tedbir talebi istemi de görüşüldü. Daha önce hakkındaki iddialarla ilgili savunması istenen Dikbayır, MDK kararıyla partiden ihraç edildi.

İYİ PARTİ'DEN AÇIKLAMA

İYİ Parti'den ihraç edilen Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır hakkında Merkez Disiplin Kurulu (MDK) kararı yayınlandı. Kararda, Dikbayır'ın oy birliği ile kesin olarak partiden ihraç edildiği belirtilirken, "Müşterek Disiplin Kurulumuz, 5 Aralık 2023 tarihinde toplanarak Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın oybirliği ile kesin olarak partiden ihracına karar vermiştir" ifadelerine yer verildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.