AK Partili Bursalı: Tunç Bey pozu verdi ortalıktan kayboldu

Politika 30.11.2023 - 15:07, Güncelleme: 30.11.2023 - 15:07
 

AK Partili Bursalı: Tunç Bey pozu verdi ortalıktan kayboldu

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, TBMM’de Tunç Soyer’in Polonya’ya gitmesine yönelik eleştirilerine yanıtın Soyer’den değil CHP sözcülerinden geldiğini söyledi. Bursalı, “Sayın Soyer’in yanıt vermeye yüzü olmadığı açık. Onu savunma görevini üstlenenlerin ise yaptıkları şey, CHP’nin en iyi bildiği iş, algı oluşturmak.” ifadelerini kullandı.
Aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan su baskınlarının ardından çok sayıda esnaf ve vatandaş mağdur olurken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Polanya’ya gitmesi tepkilere neden olmuştu. Soyer’in İzmir’i böyle bir durumda terk etmesini eleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı tepkisini yaptığı açıklama ile dile getirmişti. Bursalı’ya yanıt Soyer yerine CHP Grup Başkanvekili’nden geldi.  “BAŞKAN POZUNU VERDİ ORTADAN KAYBOLDU” TBMM Genel Kurulu’nda kendisine verilen yanıtı değerlendiren Bursalı, “CHP sözcüsü ‘İzmir sular altındayken Valilik ortada yok, AFAD yok, bakanlık yok ama İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkanından personeline kadar vatandaşın yanında, hasar tespiti çalışmalarında, herkes görevinin başında’ ifadesini kullanmış. Evet Sayın Soyer’i bir ara gördük. Kırmızı yağmurluğuyla pozunu verdi ve ortadan kayboldu. Peki AFAD ne yaptı? Daha hava aydınlanmadan sahaya indi. Felaketin boyutuna yönelik ilk tespitler yapıldı. Gün içerisinde 35 farklı noktada mahsur kalan toplam 106 vatandaşımızı 8x8 amfibik kurtarma araçları ve su üstü kurtarma botları ile güvenli bölgelere tahliye etti.” şeklinde konuştu.  “HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR” AFAD’ın sahada olmadığını söylemenin sabahın ilk ışıkları ile çalışmaya başlayan ekiplere haksızlık olacağını belirten Bursalı şunları kaydetti.  “Suların çekilmeye başlamasıyla AFAD ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. Kaymakamlıklara yapılan başvuruları inceledi. Ki bu işlemler hali hazırda devam ediyor. Ortada bu kadar emek varken çıkıp ‘valilik yok, AFAD yok, bakanlık yok’ demek en hafif tabiriyle emek hırsızlığıdır. Bunlar ne Allah’tan korkar, ne de kuldan utanır.”
AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, TBMM’de Tunç Soyer’in Polonya’ya gitmesine yönelik eleştirilerine yanıtın Soyer’den değil CHP sözcülerinden geldiğini söyledi. Bursalı, “Sayın Soyer’in yanıt vermeye yüzü olmadığı açık. Onu savunma görevini üstlenenlerin ise yaptıkları şey, CHP’nin en iyi bildiği iş, algı oluşturmak.” ifadelerini kullandı.

Aşırı yağışlar nedeniyle yaşanan su baskınlarının ardından çok sayıda esnaf ve vatandaş mağdur olurken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Polanya’ya gitmesi tepkilere neden olmuştu. Soyer’in İzmir’i böyle bir durumda terk etmesini eleştiren AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı tepkisini yaptığı açıklama ile dile getirmişti. Bursalı’ya yanıt Soyer yerine CHP Grup Başkanvekili’nden geldi. 

“BAŞKAN POZUNU VERDİ ORTADAN KAYBOLDU”
TBMM Genel Kurulu’nda kendisine verilen yanıtı değerlendiren Bursalı, “CHP sözcüsü ‘İzmir sular altındayken Valilik ortada yok, AFAD yok, bakanlık yok ama İzmir Büyükşehir Belediyesi, Başkanından personeline kadar vatandaşın yanında, hasar tespiti çalışmalarında, herkes görevinin başında’ ifadesini kullanmış. Evet Sayın Soyer’i bir ara gördük. Kırmızı yağmurluğuyla pozunu verdi ve ortadan kayboldu. Peki AFAD ne yaptı? Daha hava aydınlanmadan sahaya indi. Felaketin boyutuna yönelik ilk tespitler yapıldı. Gün içerisinde 35 farklı noktada mahsur kalan toplam 106 vatandaşımızı 8x8 amfibik kurtarma araçları ve su üstü kurtarma botları ile güvenli bölgelere tahliye etti.” şeklinde konuştu. 

“HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”
AFAD’ın sahada olmadığını söylemenin sabahın ilk ışıkları ile çalışmaya başlayan ekiplere haksızlık olacağını belirten Bursalı şunları kaydetti. 
“Suların çekilmeye başlamasıyla AFAD ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı. Kaymakamlıklara yapılan başvuruları inceledi. Ki bu işlemler hali hazırda devam ediyor. Ortada bu kadar emek varken çıkıp ‘valilik yok, AFAD yok, bakanlık yok’ demek en hafif tabiriyle emek hırsızlığıdır. Bunlar ne Allah’tan korkar, ne de kuldan utanır.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.