Buca'da kadın dayanışması

Yerel 13.10.2023 - 12:25, Güncelleme: 13.10.2023 - 12:50
 

Buca'da kadın dayanışması

TOPLUMSAL cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık çalışmaları yürüten Buca Belediyesi, kadın dayanışmasına ev sahipliği yaptı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi ve 15 ilçe belediyesinin kadın danışma merkezlerinin temsilcileri ile İzmir Kadın Dayanışma Derneği ve Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği’nin temsilcileri Mevlana Tesisleri’ndeki Neva Kafe’de bir araya geldi. Toplantıda kadın dayanışma merkezi çalışmaları masaya yatırılarak, çalışmalar sırasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.  Kadın danışma merkezlerinin yol haritalarını belirlediği toplantıda, İzmir Kadın Dayanışma Derneği’nden psikolog Seher Gündoğan, Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi’nden sosyolog ve iletişim uzmanı Dr. Sıla Aydemir Korkmaz, İzmir Kadın Dayanışma Derneği’nden KİHEP eğitmeni Gülseren Demir konuşma gerçekleştirdi.
TOPLUMSAL cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık çalışmaları yürüten Buca Belediyesi, kadın dayanışmasına ev sahipliği yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Belediyesi ve 15 ilçe belediyesinin kadın danışma merkezlerinin temsilcileri ile İzmir Kadın Dayanışma Derneği ve Cinsiyet Eşitliği İzleme Derneği’nin temsilcileri Mevlana Tesisleri’ndeki Neva Kafe’de bir araya geldi. Toplantıda kadın dayanışma merkezi çalışmaları masaya yatırılarak, çalışmalar sırasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. 

Kadın danışma merkezlerinin yol haritalarını belirlediği toplantıda, İzmir Kadın Dayanışma Derneği’nden psikolog Seher Gündoğan, Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi’nden sosyolog ve iletişim uzmanı Dr. Sıla Aydemir Korkmaz, İzmir Kadın Dayanışma Derneği’nden KİHEP eğitmeni Gülseren Demir konuşma gerçekleştirdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.