Çeşme'ye talepler var ancak fiyatlar düşündürüyor

Güncel 27.03.2024 - 14:00, Güncelleme: 27.03.2024 - 14:01
 

Çeşme'ye talepler var ancak fiyatlar düşündürüyor

İZMİR'in turizm lokomotif ilçesi Çeşme'de, bayram tatili için istenilen seviyede rezervasyonlar gerçekleşmedi, otellerin doluluk oranı yüzde 40'ta kaldı. SKAL İzmir Başkanı Güner Güney, "Seçim sonrası bu rezervasyonların yüzde 30-40 civarında bir artış olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle bayram tatilinde otel doluluklarının yüzde 70 ile 80'lerde olmasını bekliyoruz" dedi.
Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarken, 'İzmir'in turizm cenneti' ilçesi Çeşme'de beklenen hareketlilik henüz gerçekleşmedi. İlçedeki otellerde istenilen düzeyde rezervasyonlar yaşanmadı. SKAL İzmir Başkanı Güner Güney, özellikle pandemi sonrası değişen alışkanlıklar nedeniyle çoğu kişinin son dakika plan ve rezervasyon yapmaya başladığına dikkati çekip, "İnsanlar kütüklerinin bağlı olduğu yerde oy kullanacakları için şu anlık planlarını ve tercihlerini seçimlerden sonraya bırakıyor. Ancak yine de bir kısım insan rezervasyonlarını yaptırmış durumda. Şu an Çeşme ve Alaçatı'da otel doluluk oranları yüzde 40 civarında seyrediyor. Seçim sonrası bu rezervasyonların yüzde 30-40 civarında bir artış olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle bayram tatilinde otel doluluklarının yüzde 70 ile 80'lerde olmasını bekliyoruz" dedi. 'TALEPLER VAR ANCAK FİYATLAR İRDELENİYOR' Bayramda doluluk oranları şu an yüzde 40 oranında olduğunu belirten Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir ise "Seçim dönemine denk geldiği düşünüldüğünde, doluluk oranları çok kötü gitmiyor. Talepler var ancak fiyatlar irdeleniyor. Şu an fiyatlar geçen yılla aynı civarda. Rezervasyon almamıza rağmen fiyatlar da sorgulanıyor. Tatil rezervasyonlarını artık taksit yaparak alıyoruz. Yerel seçimin ardından bayram tatili 9 güne çıktı, ancak çok yüksek doluluk oranlarını yakalamak şu an için zor. Yerel seçim sonrası son dakika satışlar ile şu an yüzde 40 olan doluluk oranının yüzde 70'lere ulaşması yönünden ümitliyiz" diye konuştu. Bayram tatilinde havanın güzel olması halinde doluluk oranlarının olumlu etkileneceğini vurgulayan Demir, şöyle konuştu: "Çeşme'de sınırlı sayıda termal otel var ancak bahar ile kışın buluştuğu bir tarihteyiz ve insanların tercihleri daha çok güzel havalarda dışarıda vakit geçirmekten, dolaşmaktan ve dinlenmekten yana oluyor. Bu nedenle havanın sıcak seyretmesi de doluluk oranlarını etkileyen bir durum olur."
İZMİR'in turizm lokomotif ilçesi Çeşme'de, bayram tatili için istenilen seviyede rezervasyonlar gerçekleşmedi, otellerin doluluk oranı yüzde 40'ta kaldı. SKAL İzmir Başkanı Güner Güney, "Seçim sonrası bu rezervasyonların yüzde 30-40 civarında bir artış olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle bayram tatilinde otel doluluklarının yüzde 70 ile 80'lerde olmasını bekliyoruz" dedi.

Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarken, 'İzmir'in turizm cenneti' ilçesi Çeşme'de beklenen hareketlilik henüz gerçekleşmedi. İlçedeki otellerde istenilen düzeyde rezervasyonlar yaşanmadı.

SKAL İzmir Başkanı Güner Güney, özellikle pandemi sonrası değişen alışkanlıklar nedeniyle çoğu kişinin son dakika plan ve rezervasyon yapmaya başladığına dikkati çekip, "İnsanlar kütüklerinin bağlı olduğu yerde oy kullanacakları için şu anlık planlarını ve tercihlerini seçimlerden sonraya bırakıyor. Ancak yine de bir kısım insan rezervasyonlarını yaptırmış durumda. Şu an Çeşme ve Alaçatı'da otel doluluk oranları yüzde 40 civarında seyrediyor. Seçim sonrası bu rezervasyonların yüzde 30-40 civarında bir artış olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle bayram tatilinde otel doluluklarının yüzde 70 ile 80'lerde olmasını bekliyoruz" dedi.

'TALEPLER VAR ANCAK FİYATLAR İRDELENİYOR'

Bayramda doluluk oranları şu an yüzde 40 oranında olduğunu belirten Çeşme Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir ise " Seçim dönemine denk geldiği düşünüldüğünde, doluluk oranları çok kötü gitmiyor. Talepler var ancak fiyatlar irdeleniyor. Şu an fiyatlar geçen yılla aynı civarda. Rezervasyon almamıza rağmen fiyatlar da sorgulanıyor. Tatil rezervasyonlarını artık taksit yaparak alıyoruz. Yerel seçimin ardından bayram tatili 9 güne çıktı, ancak çok yüksek doluluk oranlarını yakalamak şu an için zor. Yerel seçim sonrası son dakika satışlar ile şu an yüzde 40 olan doluluk oranının yüzde 70'lere ulaşması yönünden ümitliyiz" diye konuştu.

Bayram tatilinde havanın güzel olması halinde doluluk oranlarının olumlu etkileneceğini vurgulayan Demir, şöyle konuştu: "Çeşme'de sınırlı sayıda termal otel var ancak bahar ile kışın buluştuğu bir tarihteyiz ve insanların tercihleri daha çok güzel havalarda dışarıda vakit geçirmekten, dolaşmaktan ve dinlenmekten yana oluyor. Bu nedenle havanın sıcak seyretmesi de doluluk oranlarını etkileyen bir durum olur."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.