"Bir dejavu yapmam lazım" dedi ve ceketini çıkardı

Politika 24.03.2024 - 23:30, Güncelleme: 24.03.2024 - 23:30
 

"Bir dejavu yapmam lazım" dedi ve ceketini çıkardı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. İmamoğlu, "Seçimi kazanmak için her yol mübah diyen anlayışa son vereceğiz. Vatandaşımıza zarar veren demokratik hakkını yok sayan o anlayışa son vereceğiz" dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. 2019 seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, "Milletin gururuna ve haysiyetine sahip çıktınız. Hep birlikte sahip çıktık. Bütün İstanbul'u bütün Türkiye'yi İstanbul'un bu güzel yaşam vadisinde verdiğiniz ruhla ayağa kaldırdınız. O gece hep birlikte buradaydık. Hep birlikte haykırdık, ne dedik hatırlıyor musunuz? Yolumuz uzun, gençliğimiz var. Öyle demedik mi? Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz dedik. İşte Beylikdüzü'nün Yaşam Vadisi'nin o günden sonra ismiyle ortaya koyduğu ruhla, yeni bir anlam kazandı ve kazandırdı. Milli iradeyi gasp etmeye kalkanların, 23 Haziran seçimlerinde büyük bir demokrasi şamarı yiyecekleri o gece burada belli olmuştu. Hep birlikte ayağa kalktık. Büyük bir diriliştir bu. O gece Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nden bütün İstanbul'a dalga dalga bir ses yayıldı. Yaşasın Cumhuriyet sesi. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi, işte bu ses yaşasın tam bağımsız Türkiye sesi yayıldı. Hep birlikte ayağa kalktık. 5 yıl sonra; komşunuz, arkadaşınız, kardeşiniz, evladınız, abiniz Ekrem olarak yine sizin yanınızdayım ve karşınızdayım. Ben 5 yıl boyunca çok çalıştım. Canla başla çalıştım. İstanbul'un bütün sokaklarında, Beylikdüzü'nde olduğu gibi başım dik gezebilmek için çok çalıştım. Çalışırken hep şunu içimde hissettim. Allahım, beni anneme, babama, eşime, çocuklarıma, akrabalarıma ama daha çok Beylikdüzülü komşularıma, dostlarıma, güzel insanlarıma mahcup etme. Beni İstanbullulara mahcup etme. Benden razı olsunlar diye çok çalıştım" dedi. "BİR DEJAVU YAPMAM LAZIM" İmamoğlu, "Engellemeler vesaire ama yıldıramadılar. Bundan sonra da yıldıramayacaklar. Onları bana yaptıkları kötülüklere bakın, ne kadar yaparlarsa yapsınlar onları bile pişman edeceğim. Biz niye bu adama bu kadar kötülük yaptık diye. Bir dejavu yapmam lazım" diyen İmamoğlu, ceketini çıkarıp kollarını sıvadı. İmamoğlu kravatını da vatandaşlardan birine vererek "Beylikdüzü'nde kazanacağız, İstanbul'da kazanacağız, ama kazanan millet olacak" diye konuştu.
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. İmamoğlu, "Seçimi kazanmak için her yol mübah diyen anlayışa son vereceğiz. Vatandaşımıza zarar veren demokratik hakkını yok sayan o anlayışa son vereceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde düzenlenen halk buluşmasına katıldı. 2019 seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, "Milletin gururuna ve haysiyetine sahip çıktınız. Hep birlikte sahip çıktık. Bütün İstanbul'u bütün Türkiye'yi İstanbul'un bu güzel yaşam vadisinde verdiğiniz ruhla ayağa kaldırdınız. O gece hep birlikte buradaydık. Hep birlikte haykırdık, ne dedik hatırlıyor musunuz? Yolumuz uzun, gençliğimiz var. Öyle demedik mi? Biz adalete susamış, demokrasiye inancı tam Türk gençliğiyiz dedik. İşte Beylikdüzü'nün Yaşam Vadisi'nin o günden sonra ismiyle ortaya koyduğu ruhla, yeni bir anlam kazandı ve kazandırdı. Milli iradeyi gasp etmeye kalkanların, 23 Haziran seçimlerinde büyük bir demokrasi şamarı yiyecekleri o gece burada belli olmuştu. Hep birlikte ayağa kalktık. Büyük bir diriliştir bu. O gece Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nden bütün İstanbul'a dalga dalga bir ses yayıldı. Yaşasın Cumhuriyet sesi. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi, işte bu ses yaşasın tam bağımsız Türkiye sesi yayıldı. Hep birlikte ayağa kalktık. 5 yıl sonra; komşunuz, arkadaşınız, kardeşiniz, evladınız, abiniz Ekrem olarak yine sizin yanınızdayım ve karşınızdayım. Ben 5 yıl boyunca çok çalıştım. Canla başla çalıştım. İstanbul'un bütün sokaklarında, Beylikdüzü'nde olduğu gibi başım dik gezebilmek için çok çalıştım. Çalışırken hep şunu içimde hissettim. Allahım, beni anneme, babama, eşime, çocuklarıma, akrabalarıma ama daha çok Beylikdüzülü komşularıma, dostlarıma, güzel insanlarıma mahcup etme. Beni İstanbullulara mahcup etme. Benden razı olsunlar diye çok çalıştım" dedi.

"BİR DEJAVU YAPMAM LAZIM"

İmamoğlu, "Engellemeler vesaire ama yıldıramadılar. Bundan sonra da yıldıramayacaklar. Onları bana yaptıkları kötülüklere bakın, ne kadar yaparlarsa yapsınlar onları bile pişman edeceğim. Biz niye bu adama bu kadar kötülük yaptık diye. Bir dejavu yapmam lazım" diyen İmamoğlu, ceketini çıkarıp kollarını sıvadı. İmamoğlu kravatını da vatandaşlardan birine vererek "Beylikdüzü'nde kazanacağız, İstanbul'da kazanacağız, ama kazanan millet olacak" diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.