Düğümlenmiş bağırsakları tek seferde açıyor! Kabızlık düşmanı orman sarmaşığı

Sağlık 21.03.2024 - 12:51, Güncelleme: 21.03.2024 - 12:51
 

Düğümlenmiş bağırsakları tek seferde açıyor! Kabızlık düşmanı orman sarmaşığı

Bazen ne yaparsak yapalım bağırsak problemlerine çare bulamayabiliyoruz. Çoğu zaman doğal yöntemlere başvursak da şikayetlerimiz devam edebiliyor. Ancak orman şarmaşığı düğüm düğüm olmuş bağırsaklarınıza çare olabilir. Peki nasıl?
Bağırsak problemleri hemen herkes için can sıkıcı bir problem. Vücudun ikinci beyni olarak görülen bağırsakta yaşanan sorunlar tüm hayatı ve vücudu olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor. İnsan sağlığı için kilit noktalardan biri olan bağırsak sorunlarına ise birçok kişi doğal bir çözüm bulmaya çalışıyor. Bağırsak sorunlarınıza iyi gelecek doğal yöntemlerden biri ise yaraların iyileşmesine yardımcı olan ve kabızlığı önleyen orman sarmaşığı bitkisi. Şarmaşıkgiller ailesinden olan bu bitki 50 metreye kadar uzayabilen ve 4 mevsim yeşil yapraklara sahip bir bitki türü. Meyveleri koyu mora çalan bir renkte olup içinde 'hederin' barındırır. Hederin zehirli olduğunda evde ilaç yapımında kullanılmamasına dikkat edilmelir. Orman sarmaşığının içeriğindeki yüksek lif oranı bağırsakların çalışmasına yardımcı olur ve bağırsak düğümlenmesinin önüne geçerek kabızlık sorunlarını hafifletir. Aynı zamanda orman sarmaşığı özü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve böylece eklem iltihapları gibi durumların önüne geçilmesine yardımcı olur. Öte yandan yüksek antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu hastalıklara karşı korumaya yardımcı olur. Yapılan araştırmalar, bitki özünün kan damarlarını genişletebileceğini ve kan akışını artırabileceğini gösteriyor. Böylece orman sarmaşığı özür kalp-damar hastalıklarını önlemeye yardımcı olurken kardiyovasküler sağlığınız için koruma sağlar.
Bazen ne yaparsak yapalım bağırsak problemlerine çare bulamayabiliyoruz. Çoğu zaman doğal yöntemlere başvursak da şikayetlerimiz devam edebiliyor. Ancak orman şarmaşığı düğüm düğüm olmuş bağırsaklarınıza çare olabilir. Peki nasıl?

Bağırsak problemleri hemen herkes için can sıkıcı bir problem. Vücudun ikinci beyni olarak görülen bağırsakta yaşanan sorunlar tüm hayatı ve vücudu olumsuz bir şekilde etkileyebiliyor.

İnsan sağlığı için kilit noktalardan biri olan bağırsak sorunlarına ise birçok kişi doğal bir çözüm bulmaya çalışıyor.

Bağırsak sorunlarınıza iyi gelecek doğal yöntemlerden biri ise yaraların iyileşmesine yardımcı olan ve kabızlığı önleyen orman sarmaşığı bitkisi.

Şarmaşıkgiller ailesinden olan bu bitki 50 metreye kadar uzayabilen ve 4 mevsim yeşil yapraklara sahip bir bitki türü.

Meyveleri koyu mora çalan bir renkte olup içinde 'hederin' barındırır. Hederin zehirli olduğunda evde ilaç yapımında kullanılmamasına dikkat edilmelir.

Orman sarmaşığının içeriğindeki yüksek lif oranı bağırsakların çalışmasına yardımcı olur ve bağırsak düğümlenmesinin önüne geçerek kabızlık sorunlarını hafifletir.

Aynı zamanda orman sarmaşığı özü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve böylece eklem iltihapları gibi durumların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Öte yandan yüksek antioksidan içeriği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu hastalıklara karşı korumaya yardımcı olur.

Yapılan araştırmalar, bitki özünün kan damarlarını genişletebileceğini ve kan akışını artırabileceğini gösteriyor.

Böylece orman sarmaşığı özür kalp-damar hastalıklarını önlemeye yardımcı olurken kardiyovasküler sağlığınız için koruma sağlar.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.