Sıkı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün!

Sağlık 12.02.2024 - 13:29, Güncelleme: 12.02.2024 - 13:29
 

Sıkı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkün!

Estetik dünyasında her geçen gün yeni teknolojiler ve yöntemler geliştiriliyor. Bunlardan biri de doku stimülasyonu olarak adlandırılan yöntem. Cildin yeniden yapılandırılması ve gençleştirilmesi üzerine odaklanan bu tekniğin, kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin doğal güzelliğini ortaya çıkardığını söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, doku stimülasyonu hakkında merak edilenleri anlattı.
YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZALYITOR Özellikle kadınların gençlik ve güzellik arayışında olduğu günümüzde, yaşlanma belirtilerini gidermek, cilt sıkılığını artırmak ve gençleşmek isteyenler için popüler bir seçenek haline gelen doku stimülasyonu, yaş veya genetik faktörlerin yanı sıra güneş, sigara, yanlış ürün veya uygulama gibi dış etkenlere maruz kalan ciltlerde yaşlanma belirtilerini erken dönemde önlemek için tercih edilebiliyor. CİLT DOKUSUNU YENİLİYOR Doku stimülasyonunun, medikal estetik hekimleri tarafından uygulanan bir tedavi yöntemi olduğunun altını çizen Dr. Yasemin Savaş, “Bu yöntemde, cildin altına cildin ihtiyacı olan peptit, vitamin, amino asit ve hyaluronik asit karışımlarının enjekte edilerek cilt dokusunun yenilenmesi ve canlanması, DNA hasarının onarımı sağlanır. Bu enjeksiyonlar, cildin içine yerleştirildiğinde kolajen ve elastin üretimini tetikler, böylece cilt daha sıkı, genç, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır” açıklamasını yapıyor. KISA SÜRELİ BİR İŞLEM Dr. Yasemin Savaş, doku stimülasyonu tedavisinin genellikle kısa süreli bir işlem olduğunu söylüyor. Yani uygulamanın ardından hastalar hemen günlük yaşamlarına dönebiliyor. Etkisinin 3-5 gün içinde görülmeye başladığını söyleyen Dr. Savaş, 15’inci günden sonra etkisinin tamamen ortaya çıktığını ve yaklaşık 4 ay kadar devam ettiğini de sözlerine ekliyor. KOLAJEN ÜRETİMİNİ DESTEKLİYOR “Uygulamada micro iğneler ve kanüller kullanılıyor. Kullanılan temel bileşen ise, cildin taşıyıcı kolonları kolajen liflerini besleyen, destekleyen, nemlendiren harç maddesi hiyalüronik asit. Cildin ihtiyaçlarına göre hiyalüronik aside ek olarak özel cilt canlandırıcı aktif bileşen içeren vitamin, antioksidan, amino asit, peptit, mineral, büyüme faktörleri gibi karışımlar da kullanılabiliyor” diyen Dr. Savaş,  “Cildine yatırım yapmak isteyenler için ideal bir uygulama. Yaklaşık 10 dakika süren bu uygulama cilt kalitesini artırarak yeni kolajen üretimini destekliyor, yeni damar oluşumunu ve cildin beslenmesini sağlıyor, cildi nemlendiriyor, sıkılaştırıyor ve taze bir görüntüye kavuşturuyor” dedi. FARKLI YAŞ GRUPLARINDA UYGULANABİLİYOR Aynı zamanda yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Yüz şeklinde, ifade ya da mimiklerde değişikliğe yol açmıyor. Tedavi sonrasında ciltteki iyileşme süreci başlıyor ve zamanla daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde ediliyor. Ancak, en iyi sonuçlar için düzenli olarak belirlenen aralıklarla tekrarlanmasını öneriyoruz. Yaşlanmaya karşı önlem almak, güneş ışınları, kirlilik gibi çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden korunmak, hasar görmüş cildini onarmak, yenilemek ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak isteyenlerin başvurabileceği doku stimülasyonu tedavisi bu yönüyle farklı yaş gruplarında uygulanabiliyor.
Estetik dünyasında her geçen gün yeni teknolojiler ve yöntemler geliştiriliyor. Bunlardan biri de doku stimülasyonu olarak adlandırılan yöntem. Cildin yeniden yapılandırılması ve gençleştirilmesi üzerine odaklanan bu tekniğin, kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin doğal güzelliğini ortaya çıkardığını söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, doku stimülasyonu hakkında merak edilenleri anlattı.

YAŞLANMA BELİRTİLERİNİ AZALYITOR

Özellikle kadınların gençlik ve güzellik arayışında olduğu günümüzde, yaşlanma belirtilerini gidermek, cilt sıkılığını artırmak ve gençleşmek isteyenler için popüler bir seçenek haline gelen doku stimülasyonu, yaş veya genetik faktörlerin yanı sıra güneş, sigara, yanlış ürün veya uygulama gibi dış etkenlere maruz kalan ciltlerde yaşlanma belirtilerini erken dönemde önlemek için tercih edilebiliyor.

CİLT DOKUSUNU YENİLİYOR

Doku stimülasyonunun, medikal estetik hekimleri tarafından uygulanan bir tedavi yöntemi olduğunun altını çizen Dr. Yasemin Savaş, “Bu yöntemde, cildin altına cildin ihtiyacı olan peptit, vitamin, amino asit ve hyaluronik asit karışımlarının enjekte edilerek cilt dokusunun yenilenmesi ve canlanması, DNA hasarının onarımı sağlanır. Bu enjeksiyonlar, cildin içine yerleştirildiğinde kolajen ve elastin üretimini tetikler, böylece cilt daha sıkı, genç, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanır” açıklamasını yapıyor.

KISA SÜRELİ BİR İŞLEM

Dr. Yasemin Savaş, doku stimülasyonu tedavisinin genellikle kısa süreli bir işlem olduğunu söylüyor. Yani uygulamanın ardından hastalar hemen günlük yaşamlarına dönebiliyor. Etkisinin 3-5 gün içinde görülmeye başladığını söyleyen Dr. Savaş, 15’inci günden sonra etkisinin tamamen ortaya çıktığını ve yaklaşık 4 ay kadar devam ettiğini de sözlerine ekliyor.

KOLAJEN ÜRETİMİNİ DESTEKLİYOR

“Uygulamada micro iğneler ve kanüller kullanılıyor. Kullanılan temel bileşen ise, cildin taşıyıcı kolonları kolajen liflerini besleyen, destekleyen, nemlendiren harç maddesi hiyalüronik asit. Cildin ihtiyaçlarına göre hiyalüronik aside ek olarak özel cilt canlandırıcı aktif bileşen içeren vitamin, antioksidan, amino asit, peptit, mineral, büyüme faktörleri gibi karışımlar da kullanılabiliyor” diyen Dr. Savaş,  “Cildine yatırım yapmak isteyenler için ideal bir uygulama. Yaklaşık 10 dakika süren bu uygulama cilt kalitesini artırarak yeni kolajen üretimini destekliyor, yeni damar oluşumunu ve cildin beslenmesini sağlıyor, cildi nemlendiriyor, sıkılaştırıyor ve taze bir görüntüye kavuşturuyor” dedi.

FARKLI YAŞ GRUPLARINDA UYGULANABİLİYOR

Aynı zamanda yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Yüz şeklinde, ifade ya da mimiklerde değişikliğe yol açmıyor. Tedavi sonrasında ciltteki iyileşme süreci başlıyor ve zamanla daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde ediliyor. Ancak, en iyi sonuçlar için düzenli olarak belirlenen aralıklarla tekrarlanmasını öneriyoruz. Yaşlanmaya karşı önlem almak, güneş ışınları, kirlilik gibi çevresel faktörlerin zararlı etkilerinden korunmak, hasar görmüş cildini onarmak, yenilemek ve yaşlanmanın etkilerini azaltmak isteyenlerin başvurabileceği doku stimülasyonu tedavisi bu yönüyle farklı yaş gruplarında uygulanabiliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.