Altınorfdu nefes aldı

Spor 05.02.2024 - 09:05, Güncelleme: 05.02.2024 - 10:28
 

Altınorfdu nefes aldı

TFF 2. Lig ekiplerinden Altınordu, Bursaspor’u sahasında 2-0 yenerek ligin alt sıralarından kurtulma yolunda önemli bir üç puanın sahibi oldu.
Bu sezona Öz Kaynak Sistemi’nden yetişen oyunculardan oluşan bir kadro ile başlayan İzmir ekibinin kadrosunda sadece kendi sisteminden yetişmeyen 4 oyuncusu bulunuyor. Altınordu'nun, oynadığı lig maçlarının bir çoğunda ilk 11’inde en az 8-9 oyuncusu görev yapıyor. Geçen yıl Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19 Takımı’nda forma giyen oyuncular, bu sezon A Takım’a yükseldi. Teknik Direktör Atilla Küçüktaka da zaman zaman Altınordu U19 ve U17 Takımlarından bazı gençleri de A Takım maç kadrosuna alıyor. ATİLLA KÜÇÜKTAKA: OYNAYARAK GELİŞİYORUZ Sezon başından beri gelişen ve öğrenen bir takımla yollarına devam ettiklerini belirten Küçüktaka, “Sezonun ilk başlarında bu ligin yabancısı olduğumuz ve genç oyuncularımız fazla olduğu için bocaladık. Haftalar geçtikçe de lige ısınırken oyuncularımız da maç tecrübesi kazanmaya başladı. Maçlarda zaten ağırlıklı olarak Öz Kaynak Sistemimizden yetişen oyuncularla oynuyoruz. Takım içindeki abi pozisyonundaki futbolcularımız da gençlerimize örnek oluyor.” dedi. Zaman zaman ligde inişli çıkışlı grafikler yaşadıklarını dile getiren Küçüktaka, “Birçok maçta oyuncularım rakipleriyle birebir mücadele ediyor. Bazı maçlarda şanssızlık bazı maçlarda tecrübesizlik nedeniyle istediğimiz sonuçları alamadık. Bireysel hatalardan bir çok maçta puan kaybettik. İleri uçta gol pozisyonlarına girsek de atamadık. Ancak Bursaspor maçında iyi bir oyun ve skorla rahat bir nefes aldık” diye konuştu. ALTINORDU’DAN BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ DAHA Öte yandan Altınordu Futbol Kulübü, ÖZKAN Çelik’in başlatmış olduğu “Sahip buldum. Satın Alma! Sahiplen!” projesine destek oldu. Doğal yaşam ortamında zor şartlarda hayatını sürdürmek durumunda kalan dostlarımıza dikkat çekmek için Bursaspor ile oynanan maç öncesinde eğitmenleri eşliğinde A Takım futbolcuları ile sahaya çıkan dostlarımız, yeşil zeminde bir tur attı. Bir ÖZKAN Çelik Sosyal Sorumluluk Projesi olan Sahip Buldum Doğal Yaşamı Destekleme Bahçesini sosyal medya ve web sayfası üzerinden ziyaret edebilir ya da İzmir Aliağa'daki bu canları bizzat yerinde görerek sahiplenme için gerekli süreci başlatabilirsiniz. Tüm sağlık taramaları yapılmış, temel eğitimleri verilmiş birbirinden tatlı dostlarımızı tümüyle ücretsiz olarak sahiplenebilirsiniz.
TFF 2. Lig ekiplerinden Altınordu, Bursaspor’u sahasında 2-0 yenerek ligin alt sıralarından kurtulma yolunda önemli bir üç puanın sahibi oldu.

Bu sezona Öz Kaynak Sistemi’nden yetişen oyunculardan oluşan bir kadro ile başlayan İzmir ekibinin kadrosunda sadece kendi sisteminden yetişmeyen 4 oyuncusu bulunuyor. Altınordu'nun, oynadığı lig maçlarının bir çoğunda ilk 11’inde en az 8-9 oyuncusu görev yapıyor. Geçen yıl Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19 Takımı’nda forma giyen oyuncular, bu sezon A Takım’a yükseldi. Teknik Direktör Atilla Küçüktaka da zaman zaman Altınordu U19 ve U17 Takımlarından bazı gençleri de A Takım maç kadrosuna alıyor.

ATİLLA KÜÇÜKTAKA: OYNAYARAK GELİŞİYORUZ

Sezon başından beri gelişen ve öğrenen bir takımla yollarına devam ettiklerini belirten Küçüktaka, “Sezonun ilk başlarında bu ligin yabancısı olduğumuz ve genç oyuncularımız fazla olduğu için bocaladık. Haftalar geçtikçe de lige ısınırken oyuncularımız da maç tecrübesi kazanmaya başladı. Maçlarda zaten ağırlıklı olarak Öz Kaynak Sistemimizden yetişen oyuncularla oynuyoruz. Takım içindeki abi pozisyonundaki futbolcularımız da gençlerimize örnek oluyor.” dedi.

Zaman zaman ligde inişli çıkışlı grafikler yaşadıklarını dile getiren Küçüktaka, “Birçok maçta oyuncularım rakipleriyle birebir mücadele ediyor. Bazı maçlarda şanssızlık bazı maçlarda tecrübesizlik nedeniyle istediğimiz sonuçları alamadık. Bireysel hatalardan bir çok maçta puan kaybettik. İleri uçta gol pozisyonlarına girsek de atamadık. Ancak Bursaspor maçında iyi bir oyun ve skorla rahat bir nefes aldık” diye konuştu.

ALTINORDU’DAN BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ DAHA

Öte yandan Altınordu Futbol Kulübü, ÖZKAN Çelik’in başlatmış olduğu “Sahip buldum. Satın Alma! Sahiplen!” projesine destek oldu.

Doğal yaşam ortamında zor şartlarda hayatını sürdürmek durumunda kalan dostlarımıza dikkat çekmek için Bursaspor ile oynanan maç öncesinde eğitmenleri eşliğinde A Takım futbolcuları ile sahaya çıkan dostlarımız, yeşil zeminde bir tur attı.

Bir ÖZKAN Çelik Sosyal Sorumluluk Projesi olan Sahip Buldum Doğal Yaşamı Destekleme Bahçesini sosyal medya ve web sayfası üzerinden ziyaret edebilir ya da İzmir Aliağa'daki bu canları bizzat yerinde görerek sahiplenme için gerekli süreci başlatabilirsiniz. Tüm sağlık taramaları yapılmış, temel eğitimleri verilmiş birbirinden tatlı dostlarımızı tümüyle ücretsiz olarak sahiplenebilirsiniz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.