İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper EFA Onur Üyesi seçildi

Güncel 29.05.2024 - 10:22, Güncelleme: 29.05.2024 - 10:22
 

İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper EFA Onur Üyesi seçildi

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak on beş yıl görev yaptığı Avrupa Festivaller Birliği’nin (EFA) “Onur Üyesi” seçildi.
12- 15 Mayıs 2024’te Usedom’da (Almanya) yapılan EFA Zirvesinde başkan yardımcılığı dönemi biten Filiz Eczacıbaşı Sarper zirvenin son günü hoş bir sürprizle karşılaştı. Toplantı sonunda Sarper’in yetmiş yıllık Birliğin ilk kadın onur üyesi seçildiği şu sözlerle açıklandı:   “Filiz Sarper, son 15 yıldır EFA Yönetim Kurulu'nun seçkin üyesi ve Avrupa Festivaller Birliği Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Sarper, EFA'nın 70 yıllık tarihinde ilk Türk yönetim kurulu üyesi ve ilk kadın Başkan Yardımcısı olarak seçilerek tarihi bir dönüm noktasına imza attı. EFA ile Türk festivalleri ve sanat topluluğu arasında köprü kurmada etkili olmuş, EFFEA Platformu, EFFE Etiketi gibi girişimler için bir birey ve merkez olarak hizmet vermiş ve Brüksel'deki çeşitli AB toplantılarında EFA’yı temsil etmiştir. EFA'ya verdiği destek ve önemli katkılarından dolayı Filiz Eczacıbaşı Sarper'e yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yıllarca süren yaratıcı fikirlerini içtenlikle takdir ediyoruz. EFA ile olan ilişkisi ve EFFE, EFFEA, Festival Akademisi ve daha fazlası dâhil olmak üzere Türkiye'deki festival yaşamını zenginleştirmek için kurduğu köprüler. Onun geliştirdiği güzel anılar ve dostluklar, EFA'da kalıcı bir iz bırakarak, EFA'nın gelecekteki Başkan Yardımcıları tarafından da sürdürülecek bir trend oluşturdu.”     EFA Yönetim Kurulu Başkanı Jan Briers ise törende yaptığı konuşmada “Gururlu şehir İzmir'den Filiz Eczacıbaşı Sarper, alçakgönüllülüğüyle gerçek bir hanımefendi, festivallerde meslektaşlarına ve genç sanatçılara yardımcı olmak, daha zor zamanlarda da Türkiye sanatı ile hepimiz arasında köprüler kurmak için her zaman orada. Ve elbette onun EFA ve yönetim kurulumuza olan kalıcı bağlılığını asla unutamayız. Artık yönetim kuruluna aday değil; tek nedeni daha fazla genç yetenek ve çeşitlilik için alan yaratmak. Bunu söylemek istiyorum çünkü bunu kendisi asla beyan etmeyecektir. Güzel yürekli, sıcak yürekli hanımefendi Filiz, bir dost olarak, bir danışman olarak, bir üye olarak, gerçek bir onur üyesi olarak aramızda kalacağın için çok mutluyum.” dedi. Filiz Eczacıbaşı Sarper ise Avrupa ve ötesinde festivallerin sesi olan Avrupa Festivaller Birliği’nin onur üyeliğine layık görüldüğü için genel kurula teşekkür etti.
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak on beş yıl görev yaptığı Avrupa Festivaller Birliği’nin (EFA) “Onur Üyesi” seçildi.
12- 15 Mayıs 2024’te Usedom’da (Almanya) yapılan EFA Zirvesinde başkan yardımcılığı dönemi biten Filiz Eczacıbaşı Sarper zirvenin son günü hoş bir sürprizle karşılaştı. Toplantı sonunda Sarper’in yetmiş yıllık Birliğin ilk kadın onur üyesi seçildiği şu sözlerle açıklandı:
 
“Filiz Sarper, son 15 yıldır EFA Yönetim Kurulu'nun seçkin üyesi ve Avrupa Festivaller Birliği Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Sarper, EFA'nın 70 yıllık tarihinde ilk Türk yönetim kurulu üyesi ve ilk kadın Başkan Yardımcısı olarak seçilerek tarihi bir dönüm noktasına imza attı. EFA ile Türk festivalleri ve sanat topluluğu arasında köprü kurmada etkili olmuş, EFFEA Platformu, EFFE Etiketi gibi girişimler için bir birey ve merkez olarak hizmet vermiş ve Brüksel'deki çeşitli AB toplantılarında EFA’yı temsil etmiştir. EFA'ya verdiği destek ve önemli katkılarından dolayı Filiz Eczacıbaşı Sarper'e yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yıllarca süren yaratıcı fikirlerini içtenlikle takdir ediyoruz. EFA ile olan ilişkisi ve EFFE, EFFEA, Festival Akademisi ve daha fazlası dâhil olmak üzere Türkiye'deki festival yaşamını zenginleştirmek için kurduğu köprüler. Onun geliştirdiği güzel anılar ve dostluklar, EFA'da kalıcı bir iz bırakarak, EFA'nın gelecekteki Başkan Yardımcıları tarafından da sürdürülecek bir trend oluşturdu.”
 
 
EFA Yönetim Kurulu Başkanı Jan Briers ise törende yaptığı konuşmada “Gururlu şehir İzmir'den Filiz Eczacıbaşı Sarper, alçakgönüllülüğüyle gerçek bir hanımefendi, festivallerde meslektaşlarına ve genç sanatçılara yardımcı olmak, daha zor zamanlarda da Türkiye sanatı ile hepimiz arasında köprüler kurmak için her zaman orada. Ve elbette onun EFA ve yönetim kurulumuza olan kalıcı bağlılığını asla unutamayız. Artık yönetim kuruluna aday değil; tek nedeni daha fazla genç yetenek ve çeşitlilik için alan yaratmak. Bunu söylemek istiyorum çünkü bunu kendisi asla beyan etmeyecektir. Güzel yürekli, sıcak yürekli hanımefendi Filiz, bir dost olarak, bir danışman olarak, bir üye olarak, gerçek bir onur üyesi olarak aramızda kalacağın için çok mutluyum.” dedi. Filiz Eczacıbaşı Sarper ise Avrupa ve ötesinde festivallerin sesi olan Avrupa Festivaller Birliği’nin onur üyeliğine layık görüldüğü için genel kurula teşekkür etti.
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.