Hayallerine Dijital Dershane ile kavuştu

Yerel 26.07.2023 - 10:59, Güncelleme: 26.07.2023 - 10:59
 

Hayallerine Dijital Dershane ile kavuştu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) Buca Belediyesi Dijital Dershane ile hazırlanan Bucalı Asil Söylev, 3 milyon 527 bin 443 aday arasından Türkiye 31'incisi oldu. Başarılı öğrenciyi makamında ağırlayan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Hayallerine giden yolda çocuklarımızın yanlarında olmak bizim için çok büyük bir gurur" dedi.
Buca Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için hayata geçirdiği Dijital Dershane'nin öğrencileri başarılarıyla bir kez daha göz doldurdu. Sınava Dijital Dershane ile hazırlanan İzmir Fen Lisesi ve Buca Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Asil Söylev, eşit ağırlık alanında aldığı 547'lik puanla Türkiye 31'incisi oldu. ÇOK BÜYÜK GURUR Başarılı öğrenciyi makamında ağırlayan Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Asil'i tebrik ederim. Çok büyük bir gurur duyduk. Şuna eminim ki Asil akademik hayatını da başarıyla tamamlayarak hepimize yine gurur yaşatacak. Biz, hayalini gerçekleştirmek için çıktığı bu yolda onun yanında olduğumuz için çok mutluyuz" dedi.  HEDEFİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ Üniversiteye hazırlık sürecinde Dijital Dershane'nin kendisine çok büyük faydası olduğunu söyleyen Asil Söylev ise hedefinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olduğunu belirtti. MADALYALARI DA VAR Öte yandan, Buca Bilim Sanat Merkezi'nin de öğrencisi olan Asil Söylev, 52. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Türkiye finalinde, eğitmenleri gözetiminde hazırladığı "Lazer Benek Yöntemi ile Tavuk Etindeki Bozulmaların Temassız ve Tahribatsız Olarak Tespit Edilmesi" adlı projesi ile üçüncülük elde etmişti. Söylev, İtalya Bilim ve Teknik Kurumları Federasyonu (FAST ) tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Projeleri Yarışması'nda da fizik ve gıda güvenliği kategorisinde altın madalya kazanmıştı.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) Buca Belediyesi Dijital Dershane ile hazırlanan Bucalı Asil Söylev, 3 milyon 527 bin 443 aday arasından Türkiye 31'incisi oldu. Başarılı öğrenciyi makamında ağırlayan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Hayallerine giden yolda çocuklarımızın yanlarında olmak bizim için çok büyük bir gurur" dedi.

Buca Belediyesi'nin eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için hayata geçirdiği Dijital Dershane'nin öğrencileri başarılarıyla bir kez daha göz doldurdu. Sınava Dijital Dershane ile hazırlanan İzmir Fen Lisesi ve Buca Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Asil Söylev, eşit ağırlık alanında aldığı 547'lik puanla Türkiye 31'incisi oldu.

ÇOK BÜYÜK GURUR

Başarılı öğrenciyi makamında ağırlayan Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Asil'i tebrik ederim. Çok büyük bir gurur duyduk. Şuna eminim ki Asil akademik hayatını da başarıyla tamamlayarak hepimize yine gurur yaşatacak. Biz, hayalini gerçekleştirmek için çıktığı bu yolda onun yanında olduğumuz için çok mutluyuz" dedi. 

HEDEFİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Üniversiteye hazırlık sürecinde Dijital Dershane'nin kendisine çok büyük faydası olduğunu söyleyen Asil Söylev ise hedefinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi olduğunu belirtti.

MADALYALARI DA VAR

Öte yandan, Buca Bilim Sanat Merkezi'nin de öğrencisi olan Asil Söylev, 52. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın Türkiye finalinde, eğitmenleri gözetiminde hazırladığı "Lazer Benek Yöntemi ile Tavuk Etindeki Bozulmaların Temassız ve Tahribatsız Olarak Tespit Edilmesi" adlı projesi ile üçüncülük elde etmişti. Söylev, İtalya Bilim ve Teknik Kurumları Federasyonu (FAST ) tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Projeleri Yarışması'nda da fizik ve gıda güvenliği kategorisinde altın madalya kazanmıştı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.