Göztepe'de Mance'den hakem eleştirisi

Spor 11.10.2023 - 10:35, Güncelleme: 11.10.2023 - 12:24
 

Göztepe'de Mance'den hakem eleştirisi

1'inci Lig'de 5 haftadır bileği bükülmeyip gol yemeden üst üste 3 galibiyetle zirve yarışına ortak olan Göztepe'de Kulüp Ceo’su ve Sportif Direktörü Ivan Mance açıklamalar yaptı.
Takımın form durumunun her geçen hafta iyiye gittiğini söyleyen Hırvat spor adamı, maçlarda Göztepe aleyhine yapılan hakem hatalarını ise eleştirdi. Göztepe'nin dümeninde Başkan Rasmus Ankersen yönetimindeki ikinci sezonunu geçiren Ivan Mance, "Son oynadığımız maçlardan sonra oldukça olumlu konuşabilirim. Takımımız her hafta genel olarak daha da iyiye gidiyor. Hedefimiz olan Süper Lig'e çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. "Özellikle hakemler konusunda yorum yapmaktan kaçınmaya çalışıyorum çünkü onların da futbol alanında çalışanlar olarak, hepimiz gibi hatalar yapabileceklerini kabul etmeliyiz" diyen Sportif Direktör Ivan Mance, "Ancak endişeliyim çünkü Göztepe'ye saygı gösterilmediğini düşünüyorum. Eleştirilerimizi kazandıktan sonra yapmak istiyorum yoksa kaybetmeye bahane olarak görülebiliyor. İlk 8 maçta aleyhimize olan pek çok şüpheli kararı gördük ki bunları basit hatalar olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı. "ADİL MAÇ YÖNETİMİNE İHTİYAÇ VAR" Ivan Mance, "Türk futboluna ilk yabancı yatırımcı getirmeyi başarmış Göztepe’nin her kulüp gibi adil maç yönetimine ihtiyacı var. Göztepe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum organizasyonlarından biri ve kulüplerine saygı duyulmasını hak eden harika taraftarlara sahip. Taraftarlarımız ülke içinde herhangi bir şeye yardım etmeye ihtiyaç duyulduğunda bunun bedeli ne olursa olsun ilk seferber olanlardan, bu nedenle karşılığında sadece kulübümüze ve taraftarlarımıza saygı duyulmasını istiyoruz. Koruma değil, sadece Göztepe'ye karşı adil bir tutum ve bize saygı gösterilmesini istiyoruz" diye konuştu.
1'inci Lig'de 5 haftadır bileği bükülmeyip gol yemeden üst üste 3 galibiyetle zirve yarışına ortak olan Göztepe'de Kulüp Ceo’su ve Sportif Direktörü Ivan Mance açıklamalar yaptı.

Takımın form durumunun her geçen hafta iyiye gittiğini söyleyen Hırvat spor adamı, maçlarda Göztepe aleyhine yapılan hakem hatalarını ise eleştirdi. Göztepe'nin dümeninde Başkan Rasmus Ankersen yönetimindeki ikinci sezonunu geçiren Ivan Mance, "Son oynadığımız maçlardan sonra oldukça olumlu konuşabilirim. Takımımız her hafta genel olarak daha da iyiye gidiyor. Hedefimiz olan Süper Lig'e çıkmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

"Özellikle hakemler konusunda yorum yapmaktan kaçınmaya çalışıyorum çünkü onların da futbol alanında çalışanlar olarak, hepimiz gibi hatalar yapabileceklerini kabul etmeliyiz" diyen Sportif Direktör Ivan Mance, "Ancak endişeliyim çünkü Göztepe'ye saygı gösterilmediğini düşünüyorum. Eleştirilerimizi kazandıktan sonra yapmak istiyorum yoksa kaybetmeye bahane olarak görülebiliyor. İlk 8 maçta aleyhimize olan pek çok şüpheli kararı gördük ki bunları basit hatalar olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.

"ADİL MAÇ YÖNETİMİNE İHTİYAÇ VAR"

Ivan Mance, "Türk futboluna ilk yabancı yatırımcı getirmeyi başarmış Göztepe’nin her kulüp gibi adil maç yönetimine ihtiyacı var. Göztepe, Türkiye'nin en büyük sivil toplum organizasyonlarından biri ve kulüplerine saygı duyulmasını hak eden harika taraftarlara sahip. Taraftarlarımız ülke içinde herhangi bir şeye yardım etmeye ihtiyaç duyulduğunda bunun bedeli ne olursa olsun ilk seferber olanlardan, bu nedenle karşılığında sadece kulübümüze ve taraftarlarımıza saygı duyulmasını istiyoruz. Koruma değil, sadece Göztepe'ye karşı adil bir tutum ve bize saygı gösterilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.