Ezilmiş sarımsağı zeytinyağıyla karıştırın! Bacağa sürünce mor damarları yok ediyor

Sağlık 01.02.2024 - 12:30, Güncelleme: 01.02.2024 - 12:30
 

Ezilmiş sarımsağı zeytinyağıyla karıştırın! Bacağa sürünce mor damarları yok ediyor

Varis problemi genellikle bacaklarda şişme, ağrı, yorgunluk gibi belirtilerle kendini gösterir. Farklı tedavi yöntemleriyle giderilse de evde hazırlayabileceğiniz bu doğal yöntem varis oluşumunu azaltabilir. İşte formülün sağlıklı etkileri.
Yaygın olarak rastlanan bir sağlık sorunu olan varis, toplardamarlar içindeki kapakçıkların düzgün çalışmaması durumunda ortaya çıkar. Bu rahatsızlık birçok kişiye göre estetik açıdan kötü görünüyor. Varis, kötü estetiğin yanı sıra pek çok belirtisiyle günlük yaşamı daha da zorlaştırabiliyor. Ağrılar, yorgunluk, ağırlık hissi, renk değişiklikleri ve damarlarda belirginleşmeye neden oluyor. Sebebi ise genellikle genetik faktörler, yaş, kilo değişimleri, uzun süre ayakta durma veya oturma gibi nedenlerdir. Gözle görülen, genişlemiş damarlarla kendini gösteren bu rahatsızlıklık pek çok insanın endişelenmesine neden olabilir. Varis gelişimini yavaşlatmak için öncelikli olarak farklı egzersizler deneyebilirsiniz. Varis problemleri farklı tedavi yöntemleriyle giderilebiliyor. Ancak ameliyatsız çözüm yolları da mevcut. Sarımsak, portakal suyu ve zeytinyağı karışımının varis şikayetlerini azalttığı söyleniyor. Vücutta oluşan örümcek damarlarını ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Gerekli malzemeler - 6 diş sarımsak - 2 yemek kaşığı zeytinyağı - 3 adet portakal İlk olarak sarımsağı ezip temiz bir cam kavanoza ekleyin. Ardından 3 portakalı sıkıp suyunu kavanoza ilave edin. Karışıma 2 yemek kaşığı zeytinyağını dökün. Hazırladığınız doğal ilacı kullanmadan önce 12 saat bekletmeniz gerekiyor. Ardından problemli bölgelere sürebilirsiniz. Uygulanışı Bunu her gece aksatmadan uygulamaya özen göstermeniz gerekiyor. Sonuç alana kadar devam ettiğinizde varislerin kısmen yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Ancak temel tedavilerin yerini tutmayabilir. Belirtileri hafifletmek için farklı doğal ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Varis tedavisinde ekinezya, adaçayı, at kestanesi, çoban püskülü, maydanoz suyu kullanabilirsiniz. Varisi tamamen gidermese de azaltabilir.
Varis problemi genellikle bacaklarda şişme, ağrı, yorgunluk gibi belirtilerle kendini gösterir. Farklı tedavi yöntemleriyle giderilse de evde hazırlayabileceğiniz bu doğal yöntem varis oluşumunu azaltabilir. İşte formülün sağlıklı etkileri.

Yaygın olarak rastlanan bir sağlık sorunu olan varis, toplardamarlar içindeki kapakçıkların düzgün çalışmaması durumunda ortaya çıkar. Bu rahatsızlık birçok kişiye göre estetik açıdan kötü görünüyor.

Varis, kötü estetiğin yanı sıra pek çok belirtisiyle günlük yaşamı daha da zorlaştırabiliyor. Ağrılar, yorgunluk, ağırlık hissi, renk değişiklikleri ve damarlarda belirginleşmeye neden oluyor. Sebebi ise genellikle genetik faktörler, yaş, kilo değişimleri, uzun süre ayakta durma veya oturma gibi nedenlerdir.

Gözle görülen, genişlemiş damarlarla kendini gösteren bu rahatsızlıklık pek çok insanın endişelenmesine neden olabilir. Varis gelişimini yavaşlatmak için öncelikli olarak farklı egzersizler deneyebilirsiniz.

Varis problemleri farklı tedavi yöntemleriyle giderilebiliyor. Ancak ameliyatsız çözüm yolları da mevcut. Sarımsak, portakal suyu ve zeytinyağı karışımının varis şikayetlerini azalttığı söyleniyor. Vücutta oluşan örümcek damarlarını ortadan kaldırdığı belirtiliyor.

Gerekli malzemeler

- 6 diş sarımsak

- 2 yemek kaşığı zeytinyağı

- 3 adet portakal

İlk olarak sarımsağı ezip temiz bir cam kavanoza ekleyin. Ardından 3 portakalı sıkıp suyunu kavanoza ilave edin. Karışıma 2 yemek kaşığı zeytinyağını dökün. Hazırladığınız doğal ilacı kullanmadan önce 12 saat bekletmeniz gerekiyor. Ardından problemli bölgelere sürebilirsiniz.

Uygulanışı

Bunu her gece aksatmadan uygulamaya özen göstermeniz gerekiyor. Sonuç alana kadar devam ettiğinizde varislerin kısmen yok olmaya başladığını fark edeceksiniz. Ancak temel tedavilerin yerini tutmayabilir.

Belirtileri hafifletmek için farklı doğal ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Varis tedavisinde ekinezya, adaçayı, at kestanesi, çoban püskülü, maydanoz suyu kullanabilirsiniz. Varisi tamamen gidermese de azaltabilir.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.