Esnaf için işbirliği yapacaklar

Güncel 04.10.2023 - 11:35, Güncelleme: 04.10.2023 - 15:40
 

Esnaf için işbirliği yapacaklar

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’ya ziyarette bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre sürecinin tamamlandığına dikkat çeken Aslanoğlu, ‘Yoğun bir kongre süreci nedeniyle Yalçın başkana daha önceden tebrik ziyaretine gelemedik. Esnaf sanatkarlar toplumun belkemiğini oluşturan, halkın içinde yaşayan ve sayısal anlamda toplumun çoğunluğunu oluşturan bir kesimdir. Herkesin ailesinde, çevresinde mutlaka bir esnaf bulunur. Esnaf sanatkarların ekonomik ve sosyal yaşamdaki önemini biliyoruz. Önümüzdeki süreçte esnaf teşkilatı ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Çünkü esnaf kesiminin sıkıntılarının giderilmesi, kanaatimizce  toplumsal huzuru da beraberinde getirecektir’ dedi. İESOB işbirliğine hazır Şenol Aslanoğlu’nun ve il yöneticilerinin nazik ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten İESOB Başkanı Yalçın Ata ise, esnaf sanatkarın lehine yapılacak her çalışmaya hazır olduklarını kaydetti. İl başkanlığının önemli bir konum olduğuna dikkat çeken Ata, ‘Şenol Aslanoğlu’nun düşünceleri, camiamıza gösterdiği duyarlılığı ve samimi yaklaşımları bizi mutlu etti. Esnaf sanatkarlar vefalı bir camiadır. Kendilerine verilen destekleri unutmazlar.  Esnaf sanatkarlar emeği ön plana çıkaran faaliyetleri ve sınırlı sermaye yapıları nedeniyle ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılardan olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında gelmektedirler. Bu açıdan ekonomideki katma değerlerinin yanısıra, sosyal yaşamda da önemli işlevler üstlenen esnaf sanatkarların sorunlarını giderme, onlara rahat çalışma ortamları sunma ve iş potansiyellerini geliştirme adına verilecek her desteği değerlendirmek isteriz.  İzmir Birliği esnaf sanatkarlar ve teşkilatlarının yararına yapılacak her türlü işbirliğine hazırdır’ diye konuştu.  
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata’ya ziyarette bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre sürecinin tamamlandığına dikkat çeken Aslanoğlu, ‘Yoğun bir kongre süreci nedeniyle Yalçın başkana daha önceden tebrik ziyaretine gelemedik. Esnaf sanatkarlar toplumun belkemiğini oluşturan, halkın içinde yaşayan ve sayısal anlamda toplumun çoğunluğunu oluşturan bir kesimdir. Herkesin ailesinde, çevresinde mutlaka bir esnaf bulunur. Esnaf sanatkarların ekonomik ve sosyal yaşamdaki önemini biliyoruz. Önümüzdeki süreçte esnaf teşkilatı ile ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Çünkü esnaf kesiminin sıkıntılarının giderilmesi, kanaatimizce  toplumsal huzuru da beraberinde getirecektir’ dedi.

İESOB işbirliğine hazır
Şenol Aslanoğlu’nun ve il yöneticilerinin nazik ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten İESOB Başkanı Yalçın Ata ise, esnaf sanatkarın lehine yapılacak her çalışmaya hazır olduklarını kaydetti.

İl başkanlığının önemli bir konum olduğuna dikkat çeken Ata, ‘Şenol Aslanoğlu’nun düşünceleri, camiamıza gösterdiği duyarlılığı ve samimi yaklaşımları bizi mutlu etti. Esnaf sanatkarlar vefalı bir camiadır. Kendilerine verilen destekleri unutmazlar. 
Esnaf sanatkarlar emeği ön plana çıkaran faaliyetleri ve sınırlı sermaye yapıları nedeniyle ülkede yaşanan ekonomik sıkıntılardan olumsuz yönde en fazla etkilenen kesimlerin başında gelmektedirler.

Bu açıdan ekonomideki katma değerlerinin yanısıra, sosyal yaşamda da önemli işlevler üstlenen esnaf sanatkarların sorunlarını giderme, onlara rahat çalışma ortamları sunma ve iş potansiyellerini geliştirme adına verilecek her desteği değerlendirmek isteriz.  İzmir Birliği esnaf sanatkarlar ve teşkilatlarının yararına yapılacak her türlü işbirliğine hazırdır’ diye konuştu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.