Enerjinizi düşüren şey sevdiklerinizin hediyesi olabilir

Sağlık 15.01.2024 - 14:29, Güncelleme: 15.01.2024 - 14:29
 

Enerjinizi düşüren şey sevdiklerinizin hediyesi olabilir

Özel günlerde sevdiklerimiz bizleri mutlu etmek için rengârenk çiçekler getiriyor olabilir. Anı değeri taşıması nedeniyle o hediyelerdeki çiçeklerin kurutulup saklanması ise sanıldığı kadar olumlu ve masum bir tercih olmayabilir. Ölü çiçek yaşam enerjinizi işte böyle tüketiyor!
FENG SHUİ’YE UYMUYOR Evlerinizi süslemek için yapay çiçek kullanabilirsiniz. Ancak kurutulmuş çiçekler kullanmak pek iyi bir tercih olmayabilir. Uzmanların evde kullanmak üzere önerisi her zaman canlı çiçekler oluyor. Evde kurutulmuş çiçek saklamak konusuna gelince, Feng Shui felsefesi devreye giriyor. Bu felsefeye göre, kurutulmuş çiçek kötü enerji veriyor ve Feng Shui evde ölmüş ya da solmuş çiçek barındırmamayı öğütlüyor. YAPAY ÇİÇEK BİLE BULUNDURMAYIN  Yapay çiçekler, üretimi sırasında kullanılan malzemeler nedeniyle havada toz ve kimyasal maddeler yayabiliyor. Bu maddeler, alerjik reaksiyonlara ve solunum problemlerine neden olabiliyor. Ek olarak, plastik çiçeklerin bazıları PVC içerebilir, bu da zararlı kimyasalların ortama salınmasına neden olabilir. NEREDE NASIL ÇİÇEK OLMALI  Bahçede her renkten çiçek bulundurmak Chi yani yaşam enerjisini yükseltir. Bunun aksine evde sivri yapraklı ve dikenli çiçekler bulundurmak Chi enerjisini uzaklaştırır. Ayrıca evde ya da bahçede, olması gerektiğinden fazla büyümüş çiçekler de Feng Shui’de tercih edilmiyor. Evde solmuş, kurumuş ya da kurutulmuş çiçekler bulundurmak Feng Shui felsefesine göre kötü enerji veriyor. EVİNİZDE BU ÇİÇEKLERİ BULUNDURUN, ÇÜNKÜ:  Şakayık: Uzun süreli, sağlıklı, dayanıklı ve mutlu ilişkileri temsil ediyor. Krizantem (Kasımpatı): Neşe, kahkaha, ahenk getirdiğine inanılıyor.Zambak: Bereketi simgeliyor, her evde olması gerektiğine inanılıyor.Beyaz Manolya: Yumuşaklık, zevk ve dişiliği simgeliyor.Nergis: 12 ay boyunca iyi şans getirdiğine inanılıyor. Yasemin: Arkadaşlık ve sevgiyi simgeliyor.Lotüs: Saflığı ve mükemmelliği temsil eden lotus çiçeğinin doğanın mucizesi olduğuna inanılıyor. Çin tıbbında tedavi için de kullanılıyor.Orkide: Güzelliği ve saflığı temsil eden bu uzun ömürlü çiçek sayesinde evinizdeki pozitif enerji artacak. Harika kokusuyla modunuzu yükseltecek olan orkide, Feng Shui’de doğurganlığın ve bereketin simgesi. Orkideler geceleri de oksijen salgılar, bu sebeple orkideyi yatak odanızda bulundurmanızda fayda var.Lale: Özellikle kırmızı renk olanları romantizmi ve aşkı simgeliyor.
Özel günlerde sevdiklerimiz bizleri mutlu etmek için rengârenk çiçekler getiriyor olabilir. Anı değeri taşıması nedeniyle o hediyelerdeki çiçeklerin kurutulup saklanması ise sanıldığı kadar olumlu ve masum bir tercih olmayabilir. Ölü çiçek yaşam enerjinizi işte böyle tüketiyor!

FENG SHUİ’YE UYMUYOR

Evlerinizi süslemek için yapay çiçek kullanabilirsiniz. Ancak kurutulmuş çiçekler kullanmak pek iyi bir tercih olmayabilir. Uzmanların evde kullanmak üzere önerisi her zaman canlı çiçekler oluyor. Evde kurutulmuş çiçek saklamak konusuna gelince, Feng Shui felsefesi devreye giriyor. Bu felsefeye göre, kurutulmuş çiçek kötü enerji veriyor ve Feng Shui evde ölmüş ya da solmuş çiçek barındırmamayı öğütlüyor.

YAPAY ÇİÇEK BİLE BULUNDURMAYIN 

Yapay çiçekler, üretimi sırasında kullanılan malzemeler nedeniyle havada toz ve kimyasal maddeler yayabiliyor. Bu maddeler, alerjik reaksiyonlara ve solunum problemlerine neden olabiliyor. Ek olarak, plastik çiçeklerin bazıları PVC içerebilir, bu da zararlı kimyasalların ortama salınmasına neden olabilir.

NEREDE NASIL ÇİÇEK OLMALI 
Bahçede her renkten çiçek bulundurmak Chi yani yaşam enerjisini yükseltir. Bunun aksine evde sivri yapraklı ve dikenli çiçekler bulundurmak Chi enerjisini uzaklaştırır. Ayrıca evde ya da bahçede, olması gerektiğinden fazla büyümüş çiçekler de Feng Shui’de tercih edilmiyor. Evde solmuş, kurumuş ya da kurutulmuş çiçekler bulundurmak Feng Shui felsefesine göre kötü enerji veriyor.

EVİNİZDE BU ÇİÇEKLERİ BULUNDURUN, ÇÜNKÜ: 

Şakayık: Uzun süreli, sağlıklı, dayanıklı ve mutlu ilişkileri temsil ediyor. Krizantem (Kasımpatı): Neşe, kahkaha, ahenk getirdiğine inanılıyor.Zambak: Bereketi simgeliyor, her evde olması gerektiğine inanılıyor.Beyaz Manolya: Yumuşaklık, zevk ve dişiliği simgeliyor.Nergis: 12 ay boyunca iyi şans getirdiğine inanılıyor.

Yasemin: Arkadaşlık ve sevgiyi simgeliyor.Lotüs: Saflığı ve mükemmelliği temsil eden lotus çiçeğinin doğanın mucizesi olduğuna inanılıyor. Çin tıbbında tedavi için de kullanılıyor.Orkide: Güzelliği ve saflığı temsil eden bu uzun ömürlü çiçek sayesinde evinizdeki pozitif enerji artacak. Harika kokusuyla modunuzu yükseltecek olan orkide, Feng Shui’de doğurganlığın ve bereketin simgesi. Orkideler geceleri de oksijen salgılar, bu sebeple orkideyi yatak odanızda bulundurmanızda fayda var.Lale: Özellikle kırmızı renk olanları romantizmi ve aşkı simgeliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.