Mavi Adriana ile Atağa Kalktı

Kadınlar ‘Adriana kırmızısı’ peşine düştü, Mavi’nin satışları yüzde 50 arttı.

Mavi Adriana ile Atağa Kalktı

Mavi, Adriana Lima ile başladığı reklam kampanyasıyla satışlarını 2012’nin ilk çeyreğinde yüzde 50 artırdı. Brezilyalı model Adrina Lima’nın kadınların Mavi’ye olan ilgisini artırdığını belirten Mavi Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, “Bu, ürün satışı en çok artıran kampanyamız oldu. Kadınlar mağazalara gidip reklamda Adrina’nın üzerinde gördüğü ürünleri istedi. Hatta ürünleri ‘Adriana kırmızısı gömlek, pantolon’ diye istiyorlar” dedi. Söz konusu artışın beklentilerinin üstünde olduğunu vurgulayan Yavuz şöyle konuştu: “Kıvanç Tatlıtuğ’lu reklamların etkisini de geçti. Tüketicinin ünlülerin üzerinde gördüğü ürünlere ilgisi yüksek. Kıvanç’ın giydikleri de Adrina’nın giydikleri de çok talep gördü. Adriana’nın giydiği kırmızı ürünlere o kadar çok ilgi geldi ki ikinci parti üretim gerekti.”
Adriana global yüzü oluyor
Mağazalarda yüzde 20 trafik artışı sağlayan ve internette 28 milyon kişinin izlediği reklam filminin Twitter’da trend-topic olduğunu ve dünyada 12 milyon kişinin konuştuğunu söyleyen Yavuz, “Adriana Lima’yla işbirliği Facebook’ta Mavi’nin hayran sayısını yüzde 20 arttırdı. Adriana Lima ile Almanya, Rusya ve Avrupa’da da global olarak yüzünü kullanmak üzere anlaştık. Birlikte koleksiyon üretmek üzere de görüşeceğiz” dedi.
Mavi’nin 2011 sonunda 81 ilde 582 satış noktasına ulaştığını söyleyen Yavuz, 2012’de ise 10 milyon TL yatırımla 23 yeni mağaza açmayı ve 250 kişiyi daha işe almayı hedeflediklerini bildirdi. 2011 yılında yüzde 40 büyüyen Mavi’nin 428 milyon TL ciroya ulaştığını belirten Yavuz şunları söyledi: “Ciromuzun yüzde 50’si jean’den geliyor. 2011’de jean satışlarımız yüzde 42 arttı. 2012 için yüzde 30 büyüyerek 555 milyon TL ciroya ulaşma hedefimiz var. Şimdiye kadar ki rakamlar bunun gerçekleşeceğini gösteriyor.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER