e-Devlet’te kaza tutanağı oluşturulabilecek

Güncel 23.05.2024 - 09:40, Güncelleme: 23.05.2024 - 09:40
 

e-Devlet’te kaza tutanağı oluşturulabilecek

Trafik kazaları sonrasında doldurulan kaza tutanağı, artık e-Devlet üzerinden doldurulabilecek.
e-Devlet'te "Kaza Tutanağı oluşturma" özelliği geldi. Böylece meydana gelen kazalarda kaza tutanağı formu doldurmaya gerek kalmadan telefondan hızlı şekilde kaza tutanağı formu oluşturulabilecek. Peki, e-Devlet Kaza Tutanağı nedir, nasıl doldurulur? E-Devlet’in mobil uygulaması güncellendi ve e-Devlet’e “Kaza Tutanağı” hizmeti eklendi. Bu hizmet sayesinde vatandaşlar e-Devlet’in iOS ve Android platformlarındaki mobil uygulamasını kullanarak kaza tutanağı oluşturabilecek. Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle e-Devlet mobil uygulamasını güncellemeniz ve profilinizde iki aşamalı doğrulamayı aktif etmeniz gerekiyor. Kaza tespit tutanağı nasıl doldurulur? -E-Devlet mobil uygulamasında arama bölümüne “Kaza Tutanağı” yazarak "Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi" tarafından sunulan "Kaza Tutanağı" hizmetine tıklayın. -"Yeni tutanak oluştur" veya "Yeni tutanağa dahil ol" seçeneklerinden birini seçin. -Sonraki aşamada kazaya karışan aracın ruhsat bilgilerini girin. -Kaza ekranında, ekrandaki seçenekleri kullanarak kazanın senaryosunu hazırlayın. -Kaza fotoğraflarını dosyaya ekleyin. -Sigorta bilgilerini girin. -Tutanağı tamamlayıp kaydettikten sonra SBM sistemine gönderimi yapılacak.
Trafik kazaları sonrasında doldurulan kaza tutanağı, artık e-Devlet üzerinden doldurulabilecek.

e-Devlet'te " Kaza Tutanağı oluşturma" özelliği geldi. Böylece meydana gelen kazalarda kaza tutanağı formu doldurmaya gerek kalmadan telefondan hızlı şekilde kaza tutanağı formu oluşturulabilecek. Peki, e-Devlet Kaza Tutanağı nedir, nasıl doldurulur?

E-Devlet’in mobil uygulaması güncellendi ve e-Devlet’e “ Kaza Tutanağı” hizmeti eklendi. Bu hizmet sayesinde vatandaşlar e-Devlet’in iOS ve Android platformlarındaki mobil uygulamasını kullanarak kaza tutanağı oluşturabilecek.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle e-Devlet mobil uygulamasını güncellemeniz ve profilinizde iki aşamalı doğrulamayı aktif etmeniz gerekiyor.

Kaza tespit tutanağı nasıl doldurulur?
- E-Devlet mobil uygulamasında arama bölümüne “ Kaza Tutanağı” yazarak "Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi" tarafından sunulan " Kaza Tutanağı" hizmetine tıklayın.

-"Yeni tutanak oluştur" veya "Yeni tutanağa dahil ol" seçeneklerinden birini seçin.

-Sonraki aşamada kazaya karışan aracın ruhsat bilgilerini girin.

- Kaza ekranında, ekrandaki seçenekleri kullanarak kazanın senaryosunu hazırlayın.

- Kaza fotoğraflarını dosyaya ekleyin.

-Sigorta bilgilerini girin.

-Tutanağı tamamlayıp kaydettikten sonra SBM sistemine gönderimi yapılacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.