Kocalar Ölen Karılarıyla İlk 6 Saat Seks Yapabilsin!

Mısır'da islamcıların çoğunlukta olduğu parlamentoda, muhtemelen İslam dünyasının en sapıkça iki yasa taslağı gündemde: Evlilik yaşı 14'e insin, kocalar karıları öldükten sonraki ilk altı saatte ölü karılarıyla seks yapma hakkına sahip olsun!

Kocalar Ölen Karılarıyla İlk 6 Saat Seks Yapabilsin!

 

Mısır'da Müslüman Kardeşler ve Selefiler'in egemen olduğu parlamento, şu günlerde gündeminde olan iki yasa taslağıyla dünya tarihine geçecek bir yasal sapıklık olasılığıyla karşı karşıya. Ulusal Kadın Konseyi (UKK) ise kadın düşmanı yasaların geçmemesi için parlamentoya başvurdu.
 
El Arabiya'nın haberine göre UKK başkanı Dr. Mervat el Talavi, parlamento başkanı olan Dr. Saad el Katatni'ye bir mektup yazarak, özellikle iki yasa önerisine dikkat çekti. Bunlardan biri kız çocuklarının evlilik yaşının 14'e indirilmesini, diğeri ise kocaların, karıları öldükten sonraki ilk 6 saat içerisinde onların ölü bedenleriyle yapmalarına izin verilmesini öngörüyor.
 
UKK, islamcıların Kuran'ı kendilerince yorumlayarak kadınların eğitim ve istihdam haklarına kısıtlama getirme girişimlerine de karşı çıktı.
 
Ölüsevicilik, bir diğer adıyla nekrofili, bir sapıklık. Bu konu, Mayıs 2011'de Faslı bir imamın açıklamalarından sonra tartışma konusu olmuştu. İmam Zamzami Abdül Bari, evliliğin ölümden sonra da geçerliliğini sürdürdüğünü, kocaların olduğu kadar kadınların da ölen eşleriyle yapma hakkına sahip olduklarını söylemişti.
 
Mısır'daki islamcılar, önceki dönemde kadın haklarını korumak için çıkarılan yasaları kaldırmak üzere önlerine koydular. Bunlardan biri, kadınların kocalarından izin almaksızın boşanabilmelerine hak tanıyan yasa. Halihazırda Mübarek döneminden kalan yasa, zaten boşanma konusunda kadınlar açısından dezavantajlı. Kocalar karılarını istedikleri gibi boşayabiliyorlar, ancak kadınların bunu yapmaları oldukça zor. Parlamentodaki islamcılar ise bu yasaların "aileleri yok etmeyi hedeflediğini" iddia ederek kaldırılmalarını istiyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2012, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER