Demirbaş: Mücadelemiz aydınlık yarınlar için

Politika 30.08.2023 - 15:50, Güncelleme: 30.08.2023 - 15:58
 

Demirbaş: Mücadelemiz aydınlık yarınlar için

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, “Devletimizin baki, egemenliğimizin kaim olması dileğiyle Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.
Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ve ekip arkadaşları kentteki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı. İzmir’deki kutlamaların ilk  adresi Cumhuriyet Meydanı’nda anıta çelenk koyan Demirbaş, geçit törenine iştirak etti. Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Yüksek Mimar Ozan Demirbaş 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında birlik vurgusu yaptı. Demirbaş, “Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi. ATEŞİ İZMİR YAKTI Başkan Demirbaş kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi, “Kurtuluş ateşini İzmir yaktı. Kurtuluş ve kuruluşun sembol kentinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın derin hazzını yaşıyorum. Milli Mücadele'nin yürütüldüğü en önemli şehirlerden İzmir, Yunan ordusu tarafından 15 Mayıs 1919'da işgal edildikten sonra Kurtuluş Savaşı tarihinin önemli aşamalarına tanıklık etti. İzmir'in işgali Anadolu insanın direniş ve karşı koyuş düşüncesini körükledi. İzmir, Anadolu harekâtı için temel sembollerden biri haline geldi. İzmir, Türk milletinin kurtuluşu ve bağımsızlığını elde edişinin simgesi olmuş. Bu yoldaki en önemli kilometre taşı 30 Ağustos zaferidir” dedi. AYDINLIK YARINLAR İÇİN Mesajında demokrasi mücadelesine vurgu yapan Başkan Demirbaş, “Türk milletinin hürriyet aşkı ve bağımsızlık azmiyle kazanılan bu büyük zafer, demokrasimize olan inancımızı her zamankinden daha güçlü bir şekilde yüceltmektedir. Demokrat Parti olarak, millet iradesinin üstün olduğu, hukukun üstünlüğünün korunduğu, insan haklarına saygının temel ilke olarak kabul edildiği bir Türkiye idealiyle yürümekteyiz. Bugün, demokratik değerlerimize sahip çıkmanın, halkın iradesine saygı göstermenin ve demokrasimizi güçlendirme görevinin daha da önemli olduğuna inanıyoruz. Türkiye'nin aydınlık yarınları için demokrasi mücadelesine omuz veren her bir bireyin çabası, milletimizin geleceğini şekillendirecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu önemli gün vesilesiyle, demokrasimize sahip çıkmaya, Türkiye'nin demokratik geleceğini inşa etmeye devam edeceğimize olan inancımızı bir kez daha vurguluyoruz”açıklamasında bulundu.  
Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş, “Devletimizin baki, egemenliğimizin kaim olması dileğiyle Zafer Bayramımızı kutluyorum” dedi.

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ve ekip arkadaşları kentteki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına katıldı. İzmir’deki kutlamaların ilk  adresi Cumhuriyet Meydanı’nda anıta çelenk koyan Demirbaş, geçit törenine iştirak etti.

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Yüksek Mimar Ozan Demirbaş 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında birlik vurgusu yaptı. Demirbaş, “Bağımsızlık inancımızı, hür yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilân ettiğimiz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte bu günü kutlamanın mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

ATEŞİ İZMİR YAKTI
Başkan Demirbaş kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi, “Kurtuluş ateşini İzmir yaktı. Kurtuluş ve kuruluşun sembol kentinde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamanın derin hazzını yaşıyorum. Milli Mücadele'nin yürütüldüğü en önemli şehirlerden İzmir, Yunan ordusu tarafından 15 Mayıs 1919'da işgal edildikten sonra Kurtuluş Savaşı tarihinin önemli aşamalarına tanıklık etti. İzmir'in işgali Anadolu insanın direniş ve karşı koyuş düşüncesini körükledi. İzmir, Anadolu harekâtı için temel sembollerden biri haline geldi. İzmir, Türk milletinin kurtuluşu ve bağımsızlığını elde edişinin simgesi olmuş. Bu yoldaki en önemli kilometre taşı 30 Ağustos zaferidir” dedi.

AYDINLIK YARINLAR İÇİN
Mesajında demokrasi mücadelesine vurgu yapan Başkan Demirbaş, “Türk milletinin hürriyet aşkı ve bağımsızlık azmiyle kazanılan bu büyük zafer, demokrasimize olan inancımızı her zamankinden daha güçlü bir şekilde yüceltmektedir. Demokrat Parti olarak, millet iradesinin üstün olduğu, hukukun üstünlüğünün korunduğu, insan haklarına saygının temel ilke olarak kabul edildiği bir Türkiye idealiyle yürümekteyiz.

Bugün, demokratik değerlerimize sahip çıkmanın, halkın iradesine saygı göstermenin ve demokrasimizi güçlendirme görevinin daha da önemli olduğuna inanıyoruz. Türkiye'nin aydınlık yarınları için demokrasi mücadelesine omuz veren her bir bireyin çabası, milletimizin geleceğini şekillendirecektir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu önemli gün vesilesiyle, demokrasimize sahip çıkmaya, Türkiye'nin demokratik geleceğini inşa etmeye devam edeceğimize olan inancımızı bir kez daha vurguluyoruz”açıklamasında bulundu.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.