Çöp aracı sokak köpeğini ezdi! İdari ve yasal süreç başlatıldı

Güncel 19.05.2024 - 15:30, Güncelleme: 19.05.2024 - 23:36
 

Çöp aracı sokak köpeğini ezdi! İdari ve yasal süreç başlatıldı

Buca Belediyesi’ne ait bir çöp aracı görevli olduğu bölgede rutin çalışmasına devam ederken bir sokak köpeğinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Yaşanan kaza ile ilgili Buca Belediyesi'nden yapılan açıklama yapıldı.
Buca Belediyesi’ne yapılan yazılı açıklamada, kazaya karışan personel hakkında idari ve yasal sürecin başlatacağını açıkladı. Buca Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: 19 Mayıs 2024 tarihinde saat 09.00 sıralarında Yaylacık Mahallesi'nde Belediyemize ait çöp toplama aracı, görevli olduğu bölgede çöp konteynerini boşalttıktan sonra harekete geçtiği esnada maalesef kötü bir kaza yaşanmıştır. Bir sokak hayvanı araç yaklaşık 10 kilometre hızla giderken şoförün görüş açısı dışında aracın altına girmiş ve o sırada maalesef can dostumuz yaşamını yitirmiştir. Yaşanan talihsiz kazanın ardından aracın şoförü ve temizlik personelimiz uygulanması gereken yasal prosedüre paniğe kapılarak uymamıştır. Bu durumu kabul edilemez olarak değerlendiriyoruz. Yaşanan bu kaza ve sonrasında ihmali olan personelimiz hakkında gerekli idari ve yasal süreçleri başlatacağımızı, ayrıca bu konuda tüm personelimiz için gerekli eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına da hız vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız. Bucamızın her noktasında tüm can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi de bir kez daha anımsatıyoruz.
Buca Belediyesi’ne ait bir çöp aracı görevli olduğu bölgede rutin çalışmasına devam ederken bir sokak köpeğinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Yaşanan kaza ile ilgili Buca Belediyesi'nden yapılan açıklama yapıldı.

Buca Belediyesi’ne yapılan yazılı açıklamada, kazaya karışan personel hakkında idari ve yasal sürecin başlatacağını açıkladı.

Buca Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

19 Mayıs 2024 tarihinde saat 09.00 sıralarında Yaylacık Mahallesi'nde Belediyemize ait çöp toplama aracı, görevli olduğu bölgede çöp konteynerini boşalttıktan sonra harekete geçtiği esnada maalesef kötü bir kaza yaşanmıştır.

Bir sokak hayvanı araç yaklaşık 10 kilometre hızla giderken şoförün görüş açısı dışında aracın altına girmiş ve o sırada maalesef can dostumuz yaşamını yitirmiştir. Yaşanan talihsiz kazanın ardından aracın şoförü ve temizlik personelimiz uygulanması gereken yasal prosedüre paniğe kapılarak uymamıştır.

Bu durumu kabul edilemez olarak değerlendiriyoruz. Yaşanan bu kaza ve sonrasında ihmali olan personelimiz hakkında gerekli idari ve yasal süreçleri başlatacağımızı, ayrıca bu konuda tüm personelimiz için gerekli eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına da hız vereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bucamızın her noktasında tüm can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğimizi de bir kez daha anımsatıyoruz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.