CHP'li Ünal Işık'tan Gaziemir'e raylı sistem müjdesi

Yerel 17.03.2024 - 09:35, Güncelleme: 17.03.2024 - 13:27
 

CHP'li Ünal Işık'tan Gaziemir'e raylı sistem müjdesi

CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık ilçenin ulaşımını önemli oranda etkileyecek tramvay projesini hayata geçireceklerini söyledi.
Işık, "İZBAN'ın Gaziemir istasyonundan başlayarak merkez eski Seydiköy istasyonu arasında tramvay projesini hayata geçireceğiz" dedi. Yerel seçim öncesinde projelerini açıklayarak çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık ulaşım konusunda ilçenin yükünü alacak tramvay çalışmasını anlattı. Işık, şehir ulaşımının ana damarı İZBAN Hattı'ndan bir bağlantı alarak Gaziemir merkez ile entegre edeceklerini söyledi. Işık, "Gaziemir'in içinden geçen Önder Caddesi başta olmam üzere Türkan Saylan ve Abdülhamit Yavuz gibi caddelerde yoğunluk yaşıyoruz. Bu kapsamda ilçe belediyesi olarak otopark ve alternatif yollarla birlikte; alternatif ulaşım imkanları için de çalışmalar yaptık. İZBAN'ın Gaziemir istasyonundan başlayarak merkez eski Seydiköy istasyonu arasında tramvay projesini hayata geçireceğiz. Bu bizim için aynı zamanda Gaziemir'in kendi tarihi ile de kavuşma projesidir. Yıllardır atıl duran eski istasyon binası ve bu bölgelerdeki revizyon çalışmalarıyla tramvayı hayata geçirmek istiyoruz" dedi SEVGİ GÜZELLİK, GÜZELLİK EMEK İSTER Ünal açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Seydiköy İstasyonu ile Gaziemir İZBAN İstasyonu arasında bir tramvay hattı kuracağız. Böylelikle, ulaşımı daha kolay bir hâle getirecek ve trafik yoğunluğunu azaltacağız. Peyzaj çalışmaları, yaya ve bisiklet yolları, konforlu kent mobilyaları, kendi enerjisini üreten sokak aydınlatmaları ve Gaziemir'e yakışan bir tasarıma sahip standart tabela uygulamasıyla, Önder Caddesi ve Sevgi Yolu 1., 2. ve 3. etapların tamamını yenileyeceğiz. Gaziemir'i, Tramvayı ve çevre düzenlemeleri ile hak ettiği modern, düzenli kent imajına kavuşturacağız. Daha yaşanılabilir bir Gaziemir hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz"
CHP Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık ilçenin ulaşımını önemli oranda etkileyecek tramvay projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Işık, "İZBAN'ın Gaziemir istasyonundan başlayarak merkez eski Seydiköy istasyonu arasında tramvay projesini hayata geçireceğiz" dedi. Yerel seçim öncesinde projelerini açıklayarak çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Gaziemir Belediye Başkan Adayı Ünal Işık ulaşım konusunda ilçenin yükünü alacak tramvay çalışmasını anlattı. Işık, şehir ulaşımının ana damarı İZBAN Hattı'ndan bir bağlantı alarak Gaziemir merkez ile entegre edeceklerini söyledi.

Işık, "Gaziemir'in içinden geçen Önder Caddesi başta olmam üzere Türkan Saylan ve Abdülhamit Yavuz gibi caddelerde yoğunluk yaşıyoruz. Bu kapsamda ilçe belediyesi olarak otopark ve alternatif yollarla birlikte; alternatif ulaşım imkanları için de çalışmalar yaptık. İZBAN'ın Gaziemir istasyonundan başlayarak merkez eski Seydiköy istasyonu arasında tramvay projesini hayata geçireceğiz. Bu bizim için aynı zamanda Gaziemir'in kendi tarihi ile de kavuşma projesidir. Yıllardır atıl duran eski istasyon binası ve bu bölgelerdeki revizyon çalışmalarıyla tramvayı hayata geçirmek istiyoruz" dedi

SEVGİ GÜZELLİK, GÜZELLİK EMEK İSTER

Ünal açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Seydiköy İstasyonu ile Gaziemir İZBAN İstasyonu arasında bir tramvay hattı kuracağız. Böylelikle, ulaşımı daha kolay bir hâle getirecek ve trafik yoğunluğunu azaltacağız. Peyzaj çalışmaları, yaya ve bisiklet yolları, konforlu kent mobilyaları, kendi enerjisini üreten sokak aydınlatmaları ve Gaziemir'e yakışan bir tasarıma sahip standart tabela uygulamasıyla, Önder Caddesi ve Sevgi Yolu 1., 2. ve 3. etapların tamamını yenileyeceğiz. Gaziemir'i, Tramvayı ve çevre düzenlemeleri ile hak ettiği modern, düzenli kent imajına kavuşturacağız. Daha yaşanılabilir bir Gaziemir hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz"

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.