CHP'de neler oluyor? Özgür Özel, İmamoğlu'nun suratına telefonu kapattı

Politika 04.01.2024 - 14:13, Güncelleme: 04.01.2024 - 14:23
 

CHP'de neler oluyor? Özgür Özel, İmamoğlu'nun suratına telefonu kapattı

Kulislerde CHP Lideri Özgür Özel'in, yerel seçimler için kendi aday listesini oluşturan ve kabul edilmesi için baskı yapan Ekrem İmamoğlu'na "O zaman gel sen bu koltuğa otur" diyerek yüzüne telefon kapattığı konuşuluyor.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, adayların ele alınacağı MYK ve Parti Meclisi toplantıları öncesinde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi kabul etti. Görüşmeden sonra açıklamalarda bulunan Özgür Özel, toplantılardan sonr hiçbir aday ismi açıklamayacaklarını söyledi. Özel, "CHP’nin açıklayacağı belediye başkanlarından konuştuğunu yazılmış basında ama bizden bu konuyla ilgili bir şey duymayacaksınız." dedi. ÖZEL VE İMAMOĞLU ARASINDA KRİZ CHP'deki bu kavgayı, iletişimci ve TV yorumcusu Ferhat Murat kendisine ulaşan kulis bilgisi üzerinden sosyal medya hesabından yazdı. Ferhat Murat'ın paylaşımı şöyle; CHP'DE BÜYÜK KAVGA Bugün CHP, Parti Meclisi'nden hiç bir aday açıklanmayacak... Gelelim nedenine... Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, Milletvekilleri Veli Ağababa ve Umut Akdoğan ile birlikte Ekrem İmamoğlu'nun verdiği listenin PM'den eksiksiz biçimde geçerek adayların açıklanması için Genel Başkan Özgür Özel'e baskı kurmaya gidiyor... Ekrem İmamoğlu da görüşmeye telefonla bağlanıyor.  Ekrem İmamoğlu'nun talepleri;  1- İstanbul'daki tüm ilçelerinde verdiği listenin PM'den geçmesi 2-Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak Gül Çiftçi'nin ilan edilmesi 3-İzmir'de BŞB Adayı olarak Buğra Gökçe'nin açıklanması ve Çeşme'de Ekrem İmamoğlu'nun istediği ismin açıklanması 4-Bodrum'da mevcut belediye başkanı Ahmet Aras'ın tekrar açıklanması  Başka isimler de var ama uzatmayalım.  Bunun üzerine Özgür Özel de, Ekrem İmamoğlu'na "Gel o zaman buraya sen otur" diyor. Ben bugün Parti Meclisi'nde kimseyi açıklamıyorum diyor ve Ekrem İmamoğlu telefonu Özgür Özel'in yüzüne kapatıyor.  Bugün bu nedenle PM'de açıklama olmayacak.  Ekrem İmamoğlu'nun yarın ilçe adayları yapacağı tanıtım toplantısının içeriği de sadece büyükşehir adayı tanıtım toplantısına dönüşüyor.
Kulislerde CHP Lideri Özgür Özel'in, yerel seçimler için kendi aday listesini oluşturan ve kabul edilmesi için baskı yapan Ekrem İmamoğlu'na "O zaman gel sen bu koltuğa otur" diyerek yüzüne telefon kapattığı konuşuluyor.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, adayların ele alınacağı MYK ve Parti Meclisi toplantıları öncesinde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi kabul etti.

Görüşmeden sonra açıklamalarda bulunan Özgür Özel, toplantılardan sonr hiçbir aday ismi açıklamayacaklarını söyledi.

Özel, "CHP’nin açıklayacağı belediye başkanlarından konuştuğunu yazılmış basında ama bizden bu konuyla ilgili bir şey duymayacaksınız." dedi.

ÖZEL VE İMAMOĞLU ARASINDA KRİZ

CHP'deki bu kavgayı, iletişimci ve TV yorumcusu Ferhat Murat kendisine ulaşan kulis bilgisi üzerinden sosyal medya hesabından yazdı.

Ferhat Murat'ın paylaşımı şöyle;

CHP'DE BÜYÜK KAVGA

Bugün CHP, Parti Meclisi'nden hiç bir aday açıklanmayacak...

Gelelim nedenine...

Genel Başkan Yardımcısı Gül Çiftçi, Milletvekilleri Veli Ağababa ve Umut Akdoğan ile birlikte Ekrem İmamoğlu'nun verdiği listenin PM'den eksiksiz biçimde geçerek adayların açıklanması için Genel Başkan Özgür Özel'e baskı kurmaya gidiyor... Ekrem İmamoğlu da görüşmeye telefonla bağlanıyor. 

Ekrem İmamoğlu'nun talepleri; 

1- İstanbul'daki tüm ilçelerinde verdiği listenin PM'den geçmesi

2-Çankaya Belediye Başkan Adayı olarak Gül Çiftçi'nin ilan edilmesi

3-İzmir'de BŞB Adayı olarak Buğra Gökçe'nin açıklanması ve Çeşme'de Ekrem İmamoğlu'nun istediği ismin açıklanması

4-Bodrum'da mevcut belediye başkanı Ahmet Aras'ın tekrar açıklanması 

Başka isimler de var ama uzatmayalım. 

Bunun üzerine Özgür Özel de, Ekrem İmamoğlu'na "Gel o zaman buraya sen otur" diyor. Ben bugün Parti Meclisi'nde kimseyi açıklamıyorum diyor ve Ekrem İmamoğlu telefonu Özgür Özel'in yüzüne kapatıyor. 

Bugün bu nedenle PM'de açıklama olmayacak. 

Ekrem İmamoğlu'nun yarın ilçe adayları yapacağı tanıtım toplantısının içeriği de sadece büyükşehir adayı tanıtım toplantısına dönüşüyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.