CHP'de büyük gün! Kılıçdaroğlu mu Özel mi?

Politika 04.11.2023 - 11:00, Güncelleme: 05.11.2023 - 02:59
 

CHP'de büyük gün! Kılıçdaroğlu mu Özel mi?

CHP 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda başladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanı Özgür Özel'in yarışması beklenen kongrede 1367 delege oy kullanacak.
CHP'nin 38. Olağan Kurultayı "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" sloganı ile Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kurultayın gerçekleştirildiği salon sabahın erken saatlerinden itibaren ülkenin dört yanından gelen partililerle doldu.  Kurultayda 13 yıldır genel başkanlık görevini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel adaylık için yeterli imzayı toplayıp divana sundu ve iki isim genel başkanlığa aday oldu. Genel başkan adayları Özgür Özel 600 delegenin imzasını alırken Kemal Kılıçdaroğlu ise 761 delegenin yeterli imzasını aldı. Kurultayda bin 366 delege genel başkan ve yeni PM’yi seçecek. KILIÇDAROĞLU VE ÖZEL YETERLİ İMZAYA ULAŞTI CHP'nin 38'inci Olağan Genel Kurultayı'nda genel başkanlık seçimi için yeterli imzayı toplayan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel, genel başkan adayı oldu. Divan Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Sonuç olarak, başvuruları olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel yeterli imza sayısına sahiptir. 2 adayımız, Kurultay'ın biraz sonra takdirlerine sunulacaktır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.  
CHP 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda başladı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkanı Özgür Özel'in yarışması beklenen kongrede 1367 delege oy kullanacak.

CHP'nin 38. Olağan Kurultayı "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" sloganı ile Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor.

Kurultayın gerçekleştirildiği salon sabahın erken saatlerinden itibaren ülkenin dört yanından gelen partililerle doldu. 

Kurultayda 13 yıldır genel başkanlık görevini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanı ve Manisa Milletvekili Özgür Özel adaylık için yeterli imzayı toplayıp divana sundu ve iki isim genel başkanlığa aday oldu. Genel başkan adayları Özgür Özel 600 delegenin imzasını alırken Kemal Kılıçdaroğlu ise 761 delegenin yeterli imzasını aldı. Kurultayda bin 366 delege genel başkan ve yeni PM’yi seçecek.

KILIÇDAROĞLU VE ÖZEL YETERLİ İMZAYA ULAŞTI

CHP'nin 38'inci Olağan Genel Kurultayı'nda genel başkanlık seçimi için yeterli imzayı toplayan Kemal Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel, genel başkan adayı oldu. Divan Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Sonuç olarak, başvuruları olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel yeterli imza sayısına sahiptir. 2 adayımız, Kurultay'ın biraz sonra takdirlerine sunulacaktır. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.