CHP İzmir kongresinde kavga çıktı!

Güncel 16.09.2023 - 13:37, Güncelleme: 18.09.2023 - 17:16
 

CHP İzmir kongresinde kavga çıktı!

Bugün 38. CHP İzmir İl Kongresi’nde sandıklar kuruldu. Açılış konuşmaları gerçekleşti. CHP İl Başkanı'nın seçileceği kongrede çarşaf liste blok liste tartışması yaşandı, tartışma kavgaya dönüştü.
CHP İzmir İl Kongresi Fuar İzmir C Holünde gerçekleşiyor. CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in İzmir İl Kongresi'ndeki konuşması sırasında gençlerin tepki sloganları kongreyi gerdi. Divan Kurulu’nun seçimlerin blok liste mi yoksa çarşaf liste ile mi yapılacağı yönündeki konuşmaları salondaki ateşi tırmandırdı.  Kongreye en çok çarşaf liste-blok liste tartışması damga vurdu. Sık sık "Blok değil, çarşaf liste" sloganları atıldı. Kongrede liste tartışması büyüdü. Divana müdahaleler oldu. Kavgalar çıkması üzerine kongreye ara verildi. Taraflar Aslanoğlu ve Özgür Özel’e yönelmesi sonrası ipler koparken, Soyer ve Aslanoğlu güvenlik aracılığı ile salondan güçlükle çıkartıldı. Yaşanan arbedede milletvekilleri ve konuk parti temsilcileri kavga arasında kalırken güvenlik güçleri belediye başkanları korumak için salona girdi. CHP İzmir İl Kongresinde 155 imzayla divana blok liste yapılması için önerge verildi. Bir grup slogan atarak, kürsüye yürüdü. Daha sonra üyeler ve delegeler arasında yumruklaşmalar görüldü protokolün üzerine yürüyenler oldu. Alanda bulunan sehpalar kırıldı. Kongreye ara verilmek zorunda kalındı.
Bugün 38. CHP İzmir İl Kongresi’nde sandıklar kuruldu. Açılış konuşmaları gerçekleşti. CHP İl Başkanı'nın seçileceği kongrede çarşaf liste blok liste tartışması yaşandı, tartışma kavgaya dönüştü.

CHP İzmir İl Kongresi Fuar İzmir C Holünde gerçekleşiyor. CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in İzmir İl Kongresi'ndeki konuşması sırasında gençlerin tepki sloganları kongreyi gerdi. Divan Kurulu’nun seçimlerin blok liste mi yoksa çarşaf liste ile mi yapılacağı yönündeki konuşmaları salondaki ateşi tırmandırdı. 

Kongreye en çok çarşaf liste-blok liste tartışması damga vurdu. Sık sık "Blok değil, çarşaf liste" sloganları atıldı. Kongrede liste tartışması büyüdü. Divana müdahaleler oldu. Kavgalar çıkması üzerine kongreye ara verildi. Taraflar Aslanoğlu ve Özgür Özel’e yönelmesi sonrası ipler koparken, Soyer ve Aslanoğlu güvenlik aracılığı ile salondan güçlükle çıkartıldı. Yaşanan arbedede milletvekilleri ve konuk parti temsilcileri kavga arasında kalırken güvenlik güçleri belediye başkanları korumak için salona girdi.

CHP İzmir İl Kongresinde 155 imzayla divana blok liste yapılması için önerge verildi. Bir grup slogan atarak, kürsüye yürüdü. Daha sonra üyeler ve delegeler arasında yumruklaşmalar görüldü protokolün üzerine yürüyenler oldu. Alanda bulunan sehpalar kırıldı. Kongreye ara verilmek zorunda kalındı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.