Cemil Tugay: İzmir'de iyi bir sonuç alacağız

Yerel 29.03.2024 - 10:10, Güncelleme: 29.03.2024 - 23:01
 

Cemil Tugay: İzmir'de iyi bir sonuç alacağız

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim çalışmaları kapsamında halk buluşmalarına devam ediyor. Seçim sahasında sorularımızı yanıtlayan Tugay, “İzmir’in her yerinden ilgi görüyorum, gerçekten iyi bir sonuç olacak” dedi.
ÇİĞDEM ÖZEN/BEN HABER 31 Mart Yerel seçimlerinde son viraja girildi. Özellikle üç büyükşehirde sonuçların ne olacağı merakla beklenirken, ‘değişim’ ateşini İzmir’den yakan CHP’yi nasıl bir tablo beklediği de gündemin ana maddesi durumunda. Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Buca Forbes Caddesi’nde gerçekleştirdiği seçim çalışmaları sırasında Ben Haber’in sorularını yanıtladı.  Bu seçimlerde ilk defa AK Partinin CHP'ye anketler çok yaklaştığı bir tablo ortaya çıkıyor. İttifak çözüldüğü için mi fark kapandı sorusuna yanıt veren Tugay, “Oy farkının azaldığını düşünmüyorum, bir de hangi anket şirketi ona bakmak lazım. Büyük farkla önde olduğumuzu düşünüyorum. Bu saatten sonra anketlere değil, gördüğümüz ilgiye, sevgiye ve yaklaşıma bakıyoruz. Sahada olumlu yansımalar görüyorum. İyi bir sonuç bekliyorum. İzmir’in her yerinden ilgi görüyorum, çevre ilçelerden çok yoğun bir ilgi var. Gerçekten iyi bir başarı olacak, inanıyorum.” dedi. Bu sırada Cemil Tugay ile röportajımız halk buluşmasında ilgiden dolayı yarıda kesilmek zorunda kaldı. Herkesi dinlemeye özen gösteren Tugay, istek ve şikayetlere göre vatandaşa, ekibiyle birlikte yardımcı olmaya çalıştığını gözlemledik. CHP’li Tugay, seçimden sonra mali tabloyu görmeden rakibi gibi projeler konusunda hayal satmadığını, özellikle İzmirlinin ekonomik durumunu ilgilendiren konularda kademeli olarak projeleri gerçekleştireceğini söylerken,”Bu gerçekçi politika sahada daha fazla güven ve inanç olarak yansıdığına inanıyorum” şeklinde ifade etti. Bu dönem aday gösterilmeyen başkanların seçim çalışmalarında yanında olmamasından dolayı örgütsel anlamda yalnızlık hissedip hissetmediği sorusuna, “Zaman zaman yokluklarını hissediyoruz. Ancak görüyorsunuz partiyi temsilen onbinlerce, yüzbinlerce arkadaşımızla çalışıyoruz. Sağ olsunlar onlarla beraber başaracağız bunu.” dedi. Borçlu bir belediye olduğu ve son güne kadar da eleman alındığı belirtiliyor. Tugay, göreve geldikten sonra belediyenin mali tablosu karşısında projelerin önceliğinin nasıl şekilleneceği konusunda şöyle yanıt verdi, “Ekonomik ortam kötü ve borçlu olmayan bir belediye yok. Gördüğüm kadarıyla borçları da kamu borçları. Dolayısıyla bekleyebilir, taksitlendirilebilir, kademe kademe ödenebilir. Eleman alma konusunda bilgim yok, onu o zaman görebileceğim. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük ve güçlü bir kurum. Dolayısıyla pek çok projeyi anında başlatıp bitirebilecek güçte, kendi imkanları da çok, o yüzden söz verdiğimiz her şeyi yapacağız. Geçtiğimiz günlerde Tunç Soyer’in “Ben burada aday gösterilmedim, üstelik de anketlerde başarısız çıktığıma dair ifadeler kullanıldı. Dolayısıyla benim, başarısız bulunan bir belediye başkanının, ‘Sütte leke var, onda yok’ denilen bir başkan adayının yanında olması ona zarar verir.” sözlerini şöyle değerlendirdi; Kendisi böyle bir ifadeyi kullanırken neyi kasetti bilmiyorum. Yanımızda yer alsa seviniriz, buna söyleyecek başka hiçbir şeyim yok.” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, seçim çalışmaları kapsamında halk buluşmalarına devam ediyor. Seçim sahasında sorularımızı yanıtlayan Tugay, “İzmir’in her yerinden ilgi görüyorum, gerçekten iyi bir sonuç olacak” dedi.

ÇİĞDEM ÖZEN/BEN HABER

31 Mart Yerel seçimlerinde son viraja girildi. Özellikle üç büyükşehirde sonuçların ne olacağı merakla beklenirken, ‘değişim’ ateşini İzmir’den yakan CHP’yi nasıl bir tablo beklediği de gündemin ana maddesi durumunda.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Buca Forbes Caddesi’nde gerçekleştirdiği seçim çalışmaları sırasında Ben Haber’in sorularını yanıtladı. 

Bu seçimlerde ilk defa AK Partinin CHP'ye anketler çok yaklaştığı bir tablo ortaya çıkıyor. İttifak çözüldüğü için mi fark kapandı sorusuna yanıt veren Tugay, “Oy farkının azaldığını düşünmüyorum, bir de hangi anket şirketi ona bakmak lazım. Büyük farkla önde olduğumuzu düşünüyorum. Bu saatten sonra anketlere değil, gördüğümüz ilgiye, sevgiye ve yaklaşıma bakıyoruz. Sahada olumlu yansımalar görüyorum. İyi bir sonuç bekliyorum. İzmir’in her yerinden ilgi görüyorum, çevre ilçelerden çok yoğun bir ilgi var. Gerçekten iyi bir başarı olacak, inanıyorum.” dedi.

Bu sırada Cemil Tugay ile röportajımız halk buluşmasında ilgiden dolayı yarıda kesilmek zorunda kaldı. Herkesi dinlemeye özen gösteren Tugay, istek ve şikayetlere göre vatandaşa, ekibiyle birlikte yardımcı olmaya çalıştığını gözlemledik.

CHP’li Tugay, seçimden sonra mali tabloyu görmeden rakibi gibi projeler konusunda hayal satmadığını, özellikle İzmirlinin ekonomik durumunu ilgilendiren konularda kademeli olarak projeleri gerçekleştireceğini söylerken,”Bu gerçekçi politika sahada daha fazla güven ve inanç olarak yansıdığına inanıyorum” şeklinde ifade etti.

Bu dönem aday gösterilmeyen başkanların seçim çalışmalarında yanında olmamasından dolayı örgütsel anlamda yalnızlık hissedip hissetmediği sorusuna, “Zaman zaman yokluklarını hissediyoruz. Ancak görüyorsunuz partiyi temsilen onbinlerce, yüzbinlerce arkadaşımızla çalışıyoruz. Sağ olsunlar onlarla beraber başaracağız bunu.” dedi.

Borçlu bir belediye olduğu ve son güne kadar da eleman alındığı belirtiliyor. Tugay, göreve geldikten sonra belediyenin mali tablosu karşısında projelerin önceliğinin nasıl şekilleneceği konusunda şöyle yanıt verdi, “Ekonomik ortam kötü ve borçlu olmayan bir belediye yok. Gördüğüm kadarıyla borçları da kamu borçları. Dolayısıyla bekleyebilir, taksitlendirilebilir, kademe kademe ödenebilir. Eleman alma konusunda bilgim yok, onu o zaman görebileceğim. Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük ve güçlü bir kurum. Dolayısıyla pek çok projeyi anında başlatıp bitirebilecek güçte, kendi imkanları da çok, o yüzden söz verdiğimiz her şeyi yapacağız.

Geçtiğimiz günlerde Tunç Soyer’in “Ben burada aday gösterilmedim, üstelik de anketlerde başarısız çıktığıma dair ifadeler kullanıldı. Dolayısıyla benim, başarısız bulunan bir belediye başkanının, ‘Sütte leke var, onda yok’ denilen bir başkan adayının yanında olması ona zarar verir.” sözlerini şöyle değerlendirdi; Kendisi böyle bir ifadeyi kullanırken neyi kasetti bilmiyorum. Yanımızda yer alsa seviniriz, buna söyleyecek başka hiçbir şeyim yok.” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.