Cemil Tugay: Halk ekmek 5 lira olacak

Yerel 24.03.2024 - 16:15, Güncelleme: 24.03.2024 - 16:55
 

Cemil Tugay: Halk ekmek 5 lira olacak

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Aliağa’da halkla buluştu. İzmir’de halk ekmek fiyatının 5 liradan 7 liraya çıkması üzerine Tugay, “İzmir Halk Ekmek fiyatının 7 lira olduğunu öğrendim. Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma yürekten inanarak şunu söylemek isterim. 7 liralık fiyat sadece 7 gün geçerli olacak. Belediye başkanı olunca tekrar 5 lira yapacağım” dedi.
ÇOCUK VE GENÇ KATILIMI YÜKSEK Seçim çalışmalarına ve iftar programlarına çok sayıda gencin ve çocuğun katıldığını vurgulayan Tugay, “Bu mitingleri çok sayıda çocuğumuzla yapıyoruz. İzmir’de böylebir durum var. Kim fark ediyor bilmiyorum. Başka şehirlerde bu kadar çocuk ve genç gelmiyor. Bu ülkenin umuda, içinde bulunduğu sıkıntı ve karanlıklardan çıkmaya ihtiyacı var. Biz tam olarak buna adayız. Burada başarılı belediye başkanlığı yapmak üzere hazırlandık inşallah önümüzdeki 5 sene bunu gerçekleştireceğiz” dedi. “HALK EKMEK 7 GÜN SONRA 5 TL” İzmir’de halk ekmek fiyatının 5 liradan 7 liraya çıktığını öğrenen Tugay, şunları söyledi:  “Niyetimizi anlatmak adına küçük bir örnek vereceğim. Gelirken arabada okudum. Halk ekmek 7 TL’ye çıkmış. Seçime 1 hafta var ama ben diyeceğim ki Çağatay başkanım burada kapasiteyi artırmak istiyor. O 7 liraya çıkan ekmeği sadece 7 gün sattıracağım. Sonra 5 liraya geri düşüreceğim. Siz bizim için değerlisiniz. Bu örnek olsun çocuklarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin,  emekçilerimizin her kesimden insanımızın yanında yer alacağız. Üstümüze ne düşüyorsa onu yapacağız. Kimse bu halkı yoksulluğa, açlığa mahkum edemeyecek. Bizler kolay yetişmedik. Bu şehrin evlatlarıyız okuduk mühendis, doktor olduk. Herkesi eşit görüyoruz bu ülkenin bütün insanlarının bu seçimde sandıkta birleşmesini istiyoruz. Baskıcı ittifaka karşı milletin ittifakını istiyoruz. Adalet için refah ve insan hakkı içindestek istiyoruz.” “SANDIĞA GİDİN”  Başkan Tugay, Aliağalı seçmenden sandığa gitmesini ve Çağatay Güç’e destek verilmesini istedi. Tugay, “Ben Aliağa’nın her sorunu ile ilgileneceğim, söz veriyorum. Bana güvenin. Yanımızda olun. Milletimizin önünde saygıyla duracağız. Asla ihanet etmeden hiçbir yanlışın içinde olmadan çalışacağız. Biz sizlerin hakkını savunmak için buradayız. 31 Mart günü sandıklarından öyle bir sonuç çıkarın ki birilerine ders olsun” dedi.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay Aliağa’da halkla buluştu. İzmir’de halk ekmek fiyatının 5 liradan 7 liraya çıkması üzerine Tugay, “İzmir Halk Ekmek fiyatının 7 lira olduğunu öğrendim. Büyükşehir Belediye Başkanı olacağıma yürekten inanarak şunu söylemek isterim. 7 liralık fiyat sadece 7 gün geçerli olacak. Belediye başkanı olunca tekrar 5 lira yapacağım” dedi.

ÇOCUK VE GENÇ KATILIMI YÜKSEK
Seçim çalışmalarına ve iftar programlarına çok sayıda gencin ve çocuğun katıldığını vurgulayan Tugay, “Bu mitingleri çok sayıda çocuğumuzla yapıyoruz. İzmir’de böylebir durum var. Kim fark ediyor bilmiyorum. Başka şehirlerde bu kadar çocuk ve genç gelmiyor. Bu ülkenin umuda, içinde bulunduğu sıkıntı ve karanlıklardan çıkmaya ihtiyacı var. Biz tam olarak buna adayız. Burada başarılı belediye başkanlığı yapmak üzere hazırlandık inşallah önümüzdeki 5 sene bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

HALK EKMEK 7 GÜN SONRA 5 TL”
İzmir’de halk ekmek fiyatının 5 liradan 7 liraya çıktığını öğrenen Tugay, şunları söyledi: 
“Niyetimizi anlatmak adına küçük bir örnek vereceğim. Gelirken arabada okudum. Halk ekmek 7 TL’ye çıkmış. Seçime 1 hafta var ama ben diyeceğim ki Çağatay başkanım burada kapasiteyi artırmak istiyor. O 7 liraya çıkan ekmeği sadece 7 gün sattıracağım. Sonra 5 liraya geri düşüreceğim. Siz bizim için değerlisiniz. Bu örnek olsun çocuklarımızın, gençlerimizin, emeklilerimizin,  emekçilerimizin her kesimden insanımızın yanında yer alacağız. Üstümüze ne düşüyorsa onu yapacağız. Kimse bu halkı yoksulluğa, açlığa mahkum edemeyecek. Bizler kolay yetişmedik. Bu şehrin evlatlarıyız okuduk mühendis, doktor olduk. Herkesi eşit görüyoruz bu ülkenin bütün insanlarının bu seçimde sandıkta birleşmesini istiyoruz. Baskıcı ittifaka karşı milletin ittifakını istiyoruz. Adalet için refah ve insan hakkı içindestek istiyoruz.”

“SANDIĞA GİDİN” 
Başkan Tugay, Aliağalı seçmenden sandığa gitmesini ve Çağatay Güç’e destek verilmesini istedi. Tugay, “Ben Aliağa’nın her sorunu ile ilgileneceğim, söz veriyorum. Bana güvenin. Yanımızda olun. Milletimizin önünde saygıyla duracağız. Asla ihanet etmeden hiçbir yanlışın içinde olmadan çalışacağız. Biz sizlerin hakkını savunmak için buradayız. 31 Mart günü sandıklarından öyle bir sonuç çıkarın ki birilerine ders olsun” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.