Cemil Tugay: Boş bir insan değilim, bu işi çok iyi yaparım

Yerel 15.03.2024 - 11:19, Güncelleme: 15.03.2024 - 11:38
 

Cemil Tugay: Boş bir insan değilim, bu işi çok iyi yaparım

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Halk Tv'de Gözde Şeker'in sunduğu 'Kırmızı Çizgi' programına konuk olarak katıldı. Tugay, adaylık sürecinde yaşanan sıkıntıları değerlendirirken, "Bana karşı değil, yönteme karşı tepki vardı "dedi.
CHP İzmir Büyükşehir Adayı Cemil Tugay, "İzmir'de çok güçlü bir örgüt var ve ben de örgütün içinde yer aldım. Kurultay ayrışma ve tartışmaların olduğu bir süreçti. Örgütün tepkisi bana değildi, ancak yöntemle ilgili tepki vardı. Sonuçta hepimiz CHP'liyiz, İzmir'i kazanmak çok önemli, CHP'nin İzmir'i kazanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hep beraber, belediye başkan adaylarımızla birlikte şüphem yok seçim sürecini güzel bir şekilde atlatacağız" dedi. "TUNÇ BAŞKANIN KIRGINLIĞI BANA DEĞİL" Mevcut Belediye Başkanı Tunç Soyer ile aralarında bir kırgınlık olup olmadığını sorusuna yanıt veren Tugay, "Tunç Başkan ile ilişkim 5 sene önceye gidiyor, bu sürece oradan bakmak lazım. Benim belediye başkanlığıma referans verdi ve başkanlığım dönemimde de yanımda olmuş biridir. Bu dönemde çok özen gösterdim. Başkanlık değerlendirmesini ben yapmadım. Tunç Başkanın aday gösterilmeme olasılığı olduğu zaman, Genel Başkanımız Özgür Özel'e şöyle söyledim; "Tunç Başkanın  önceliği olduğunu biliyorum, eğer Tunç başkan aday gösterilmezse olurum dedim". Tunç Başkan'ın kırgınlığı vardır ancak benimle ilgili olduğunu düşünmüyorum." dedi. "BOŞ BİR İNSAN DEĞİLİM" CHP Adayı Cemil Tugay, adaylığına çok güvendiğini ve başarılı olacağı konusunda şüphesi olmadığını ifade etti. Tugay, "Partiyi en iyi şekilde temsil edeceğime şüphem yok. İzmir'in dört bir köşesinde yaşadım, okudum. İzmiri tanıyan ve temsil edecek biriyim. Başkası olmasındansa benim olmam daha iyi diye düşünüyorum. Genel merkezin sahadan aldığı bilgilerle aday kararı alındı. Bayrak değişimi her zaman mümkündür ve kendi açımdan da herhangi bir görevlendirmeye itirazım yok. Ben de boş bir insan değilim, hayat tecrübem var. Bugünkü İzmir'in ne ifade ettiğini, ne özlendiğini, ne hayal edildiğini çok iyi biliyorum. Genel olarak aktivist bir insan oldum ve mesleki tecrübemden kaynaklı bir vizyonum var. Ben bu işi çok iyi yaparım." şeklinde ifade etti.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Halk Tv'de Gözde Şeker'in sunduğu 'Kırmızı Çizgi' programına konuk olarak katıldı. Tugay, adaylık sürecinde yaşanan sıkıntıları değerlendirirken, "Bana karşı değil, yönteme karşı tepki vardı "dedi.

CHP İzmir Büyükşehir Adayı Cemil Tugay, "İzmir'de çok güçlü bir örgüt var ve ben de örgütün içinde yer aldım. Kurultay ayrışma ve tartışmaların olduğu bir süreçti. Örgütün tepkisi bana değildi, ancak yöntemle ilgili tepki vardı. Sonuçta hepimiz CHP'liyiz, İzmir'i kazanmak çok önemli, CHP'nin İzmir'i kazanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hep beraber, belediye başkan adaylarımızla birlikte şüphem yok seçim sürecini güzel bir şekilde atlatacağız" dedi.

"TUNÇ BAŞKANIN KIRGINLIĞI BANA DEĞİL"

Mevcut Belediye Başkanı Tunç Soyer ile aralarında bir kırgınlık olup olmadığını sorusuna yanıt veren Tugay, "Tunç Başkan ile ilişkim 5 sene önceye gidiyor, bu sürece oradan bakmak lazım. Benim belediye başkanlığıma referans verdi ve başkanlığım dönemimde de yanımda olmuş biridir. Bu dönemde çok özen gösterdim. Başkanlık değerlendirmesini ben yapmadım. Tunç Başkanın aday gösterilmeme olasılığı olduğu zaman, Genel Başkanımız Özgür Özel'e şöyle söyledim; "Tunç Başkanın  önceliği olduğunu biliyorum, eğer Tunç başkan aday gösterilmezse olurum dedim". Tunç Başkan'ın kırgınlığı vardır ancak benimle ilgili olduğunu düşünmüyorum." dedi.

"BOŞ BİR İNSAN DEĞİLİM"

CHP Adayı Cemil Tugay, adaylığına çok güvendiğini ve başarılı olacağı konusunda şüphesi olmadığını ifade etti. Tugay, "Partiyi en iyi şekilde temsil edeceğime şüphem yok. İzmir'in dört bir köşesinde yaşadım, okudum. İzmiri tanıyan ve temsil edecek biriyim. Başkası olmasındansa benim olmam daha iyi diye düşünüyorum. Genel merkezin sahadan aldığı bilgilerle aday kararı alındı. Bayrak değişimi her zaman mümkündür ve kendi açımdan da herhangi bir görevlendirmeye itirazım yok. Ben de boş bir insan değilim, hayat tecrübem var. Bugünkü İzmir'in ne ifade ettiğini, ne özlendiğini, ne hayal edildiğini çok iyi biliyorum. Genel olarak aktivist bir insan oldum ve mesleki tecrübemden kaynaklı bir vizyonum var. Ben bu işi çok iyi yaparım." şeklinde ifade etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.