Çanakkale'de 22 göçmenin öldüğü bot faciası

Güncel 16.03.2024 - 11:35, Güncelleme: 16.03.2024 - 11:35
 

Çanakkale'de 22 göçmenin öldüğü bot faciası

ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçesi açıklarında alabora olup batan bottaki kayıp göçmenleri arama çalışmaları 2'nci günde de devam ediyor. Çevre illerden gelen ekipler de çalışmalara katıldı.
Eceabat ilçesi Büyük Kemikli Burnu mevkisinden yola çıkan göçmenleri taşıyan lastik bot, dün saat 08.00 sıralarında karadan 8 mil açıkta poyraz fırtınasının etkisiyle alabora olup, battı. Lastik bottaki 2 göçmen kendi imkanlarıyla karaya çıkarken, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgede 1 uçak, 2 helikopter, 1 İHA ve 9'u Sahil Güvenlik Komutanlığına, 9'u ise diğer kurumlara bağlı toplam 18 bot ve 502 personelle arama ve kurtarma çalışmasına başlandı. Ekipler 2 kişiyi sağ kurtarırken, 7'si çocuk, 22 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı. Eceabat ilçesindeki Kabatepe Limanı'na getirilen cesetler, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi morglarına kaldırıldı. Bugün ise ekipler arama-kurtarma çalışmalarının 2'nci gününde bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan Balıkesir, Bursa başta olmak üzere çevre illerden gelen ekipler de arama-kurtarma çalışmalarına katıldı.
ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçesi açıklarında alabora olup batan bottaki kayıp göçmenleri arama çalışmaları 2'nci günde de devam ediyor. Çevre illerden gelen ekipler de çalışmalara katıldı.

Eceabat ilçesi Büyük Kemikli Burnu mevkisinden yola çıkan göçmenleri taşıyan lastik bot, dün saat 08.00 sıralarında karadan 8 mil açıkta poyraz fırtınasının etkisiyle alabora olup, battı. Lastik bottaki 2 göçmen kendi imkanlarıyla karaya çıkarken, durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgede 1 uçak, 2 helikopter, 1 İHA ve 9'u Sahil Güvenlik Komutanlığına, 9'u ise diğer kurumlara bağlı toplam 18 bot ve 502 personelle arama ve kurtarma çalışmasına başlandı. Ekipler 2 kişiyi sağ kurtarırken, 7'si çocuk, 22 kişinin ise cansız bedenine ulaşıldı. Eceabat ilçesindeki Kabatepe Limanı'na getirilen cesetler, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi morglarına kaldırıldı.

Bugün ise ekipler arama-kurtarma çalışmalarının 2'nci gününde bölgedeki çalışmalarına devam ediyor. Öte yandan Balıkesir, Bursa başta olmak üzere çevre illerden gelen ekipler de arama-kurtarma çalışmalarına katıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.