Çambidi'nde yüzme keyfinde yeni sezon

Yerel 11.06.2023 - 13:11, Güncelleme: 11.06.2023 - 13:11
 

Çambidi'nde yüzme keyfinde yeni sezon

Bornova Belediyesi tarafından Çamdibi semtinde yapılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun sezon açılışı yapıldı. Geçtiğimiz yıl tamamlanarak yüzme kurslarına ev sahipliği yapmaya başlayan havuzun yeni sezon açılışının ilk kulacını ise Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un çaldığı düdükle Bornova Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takmı'nın gençleri attı.
Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun sezon açılışına Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, geçmiş dönem milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve eski dönemlerden İlhan Kaya ile Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen açılış töreninde Bornova Belediyesi Halk Dansları Ekibi Balkan danslarından örnekler sunarken, Bornova Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takmı'nın gösteri yarışı da ilgiyle izlendi.  Genç yüzücülere Başkan İduğ, madalya takarak teşekkür etti. Olimpiyat şampiyonları yetişecek Çamdibi semtinde havuzun önemli bir talep olduğunu hatırlatan Başkan İduğ, "Çamdibi'nde spor alanında başarıya ulaşabilecek inanılmaz yetenekli çocuklar var.  Bizde bunu görerek yola çıktık. Olimpiyatlara şampiyonlar yetiştirmek ve  yüzme bilmeyen Bornovalılara'da yüzme öğretebilmek için bu havuzu açtık. Çamdibi semtimize bu havuz çok yakıştı"dedi. Bornovalılar için hizmete devam İlk Belediye Başkanı olduğu zamanlarda Bornova'ya hizmet için  yapılması gereken çalışmaları belirlediklerini anlatan Başkan Mustafa İduğ, " Asfalt üretim tesisi kurarak Bornova'nın yollarını yenilemeye başladık. Çocuk oyun aktivite merkezleri, taziye evleri ve pazaryerleri ile Çamdibi'ne havuz yaptık. Kız öğrenciler için projelendirdiğimiz yurt binalarının yapımında sona yaklaştık. Yani bizim önceliklerimiz spor,eğitim, kadınlar ve çocuklar oldu. Yaptığımız tüm hizmetleri de Bornovalılar için yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Açılışa katılan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile geçmiş dönem milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve İlhan Kaya'da Başkan İduğ'a yaptığı başarılı çalışmalar için tebrik etti. 4.100 metrekarelik alanda Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Çamdibi Gaziosmanpaşa Mahallesi 5499/1 Sokak'ta bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere toplam 3 kat olarak inşa edildi. Tesis, 2.300 metre kapalı, 1.800 metre açık alan olmak üzere toplam 4.100 metrekarelik alanda bölge halkının kullanımına sunuldu. 850 metrekare alana sahip bodrum katında teknik servis mekanları ve mekanik odalar bulunuyor. 1.150 metrekare alana sahip zemin katında danışma, fuaye, idari ofisler, yarı olimpik havuz, soyunma odaları, antrenör odası, ilkyardım odası, kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, 520 metrekarelik birinci katta ise fitness salonu, kafeterya, izleyici terası, 100 kişilik seyirci alanı ve yine tuvaletler yer alıyor.
Bornova Belediyesi tarafından Çamdibi semtinde yapılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun sezon açılışı yapıldı. Geçtiğimiz yıl tamamlanarak yüzme kurslarına ev sahipliği yapmaya başlayan havuzun yeni sezon açılışının ilk kulacını ise Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un çaldığı düdükle Bornova Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takmı'nın gençleri attı.

Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu'nun sezon açılışına Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, geçmiş dönem milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve eski dönemlerden İlhan Kaya ile Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düzenlenen açılış töreninde Bornova Belediyesi Halk Dansları Ekibi Balkan danslarından örnekler sunarken, Bornova Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Yüzme Takmı'nın gösteri yarışı da ilgiyle izlendi.  Genç yüzücülere Başkan İduğ, madalya takarak teşekkür etti.

Olimpiyat şampiyonları yetişecek

Çamdibi semtinde havuzun önemli bir talep olduğunu hatırlatan Başkan İduğ, "Çamdibi'nde spor alanında başarıya ulaşabilecek inanılmaz yetenekli çocuklar var.  Bizde bunu görerek yola çıktık. Olimpiyatlara şampiyonlar yetiştirmek ve  yüzme bilmeyen Bornovalılara'da yüzme öğretebilmek için bu havuzu açtık. Çamdibi semtimize bu havuz çok yakıştı"dedi.

Bornovalılar için hizmete devam

İlk Belediye Başkanı olduğu zamanlarda Bornova'ya hizmet için  yapılması gereken çalışmaları belirlediklerini anlatan Başkan Mustafa İduğ, " Asfalt üretim tesisi kurarak Bornova'nın yollarını yenilemeye başladık. Çocuk oyun aktivite merkezleri, taziye evleri ve pazaryerleri ile Çamdibi'ne havuz yaptık. Kız öğrenciler için projelendirdiğimiz yurt binalarının yapımında sona yaklaştık. Yani bizim önceliklerimiz spor,eğitim, kadınlar ve çocuklar oldu. Yaptığımız tüm hizmetleri de Bornovalılar için yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Açılışa katılan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ile geçmiş dönem milletvekilleri Kamil Okyay Sındır, Atilla Sertel ve İlhan Kaya'da Başkan İduğ'a yaptığı başarılı çalışmalar için tebrik etti.

4.100 metrekarelik alanda

Çamdibi Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Çamdibi Gaziosmanpaşa Mahallesi 5499/1 Sokak'ta bodrum, zemin ve birinci kat olmak üzere toplam 3 kat olarak inşa edildi. Tesis, 2.300 metre kapalı, 1.800 metre açık alan olmak üzere toplam 4.100 metrekarelik alanda bölge halkının kullanımına sunuldu. 850 metrekare alana sahip bodrum katında teknik servis mekanları ve mekanik odalar bulunuyor. 1.150 metrekare alana sahip zemin katında danışma, fuaye, idari ofisler, yarı olimpik havuz, soyunma odaları, antrenör odası, ilkyardım odası, kadın, erkek ve engelli tuvaletleri, 520 metrekarelik birinci katta ise fitness salonu, kafeterya, izleyici terası, 100 kişilik seyirci alanı ve yine tuvaletler yer alıyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.