Bölücü terör örgütüne 16 ilde operasyon

Güncel 13.06.2024 - 10:03, Güncelleme: 13.06.2024 - 10:03
 

Bölücü terör örgütüne 16 ilde operasyon

İÇİŞLERİ Bakanı Yerlikaya, 16 ilde bölücü terör örgütüne yönelik 'Bozdoğan-42' operasyonlarında 58 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, bölücü terör örgütüne yönelik 16 ilde 'Bozdoğan-42' operasyonları düzenlendiğini belirtti. Buna göre; geçmişte terör örgütü içerisinde aktif görevlerde bulunan, işbirlikçilik ve terör propagandası faaliyetlerinde bulundukları tespit edilen 58 şüpheli Adana, Antalya, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İzmir, İstanbul, Karaman, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van'da düzenlenen eş zamanlı baskınlarda yakalandı. Operasyonlar sonucu çok sayıda ruhsatsız tüfek ile örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi. Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek" dedi.
İÇİŞLERİ Bakanı Yerlikaya, 16 ilde bölücü terör örgütüne yönelik 'Bozdoğan-42' operasyonlarında 58 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde, bölücü terör örgütüne yönelik 16 ilde 'Bozdoğan-42' operasyonları düzenlendiğini belirtti. Buna göre; geçmişte terör örgütü içerisinde aktif görevlerde bulunan, işbirlikçilik ve terör propagandası faaliyetlerinde bulundukları tespit edilen 58 şüpheli Adana, Antalya, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, İzmir, İstanbul, Karaman, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van'da düzenlenen eş zamanlı baskınlarda yakalandı. Operasyonlar sonucu çok sayıda ruhsatsız tüfek ile örgütsel doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden Yerlikaya, "Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz kararlılıkla devam edecek" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.