Başkan Tugay'dan Aykut Erdoğdu açıklaması

Yerel 23.04.2024 - 16:53, Güncelleme: 23.04.2024 - 17:00
 

Başkan Tugay'dan Aykut Erdoğdu açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Genel Sekreterlik karmaşasına noktayı koydu. "Genel sekreterin kim olacağına ben ve İzmirliler karar verir" diyen Tugay, Aykut Erdoğdu'nun Genel Sekreter olmayacağını, Barış Karcı'nın görevine devam edeceğini kaydederek, Erdoğdu için yeni bir pozisyon oluştuğunu dile getirdi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Aykut Erdoğdu'nun Genel Sekreter olmayacağını, konuya ilişkin CHP Lideri Özgür Özel ile mutabakat sağlandığını ve Erdoğdu'nun yeni bir göreve getirileceğini açıkladı.  "GENEL SEKRETERE BAŞKAN VE İZMİLİLER KARAR VERİR" Konuya ilişkin söylemler şaşkınlıkla izlediğini aktaran Tugay, "Bu konuyu şaşkınca izliyorum. Hakikaten gerçek içerikle alakasız bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Buluttan nem kapar gibi ipuçları peşinde koşmaya çalışan insanlar olduğunu da görüyorum. Aykut Erdoğdu bizim çok değerli siyasetçilerimizden, milletvekillerimizden. Ekonomi konusunda önemli birikimi olan kıymetlilerimizden biridir. Acaba böyle bir seçenek olabilir mi diye Genel Merkezimizin bunu dile getirmesiyle bizim de arkadaşlarımızla değerlendirmemizle böyle bir sürecimiz oldu. Ama böyle bir gerilim içinde yaşana süreç asla olmadı. Nihayetinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreterlik yapacak kişinin kim olacağına öncelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir halkı karar verecektir" dedi.  ERDOĞDU'NUN YENİ GÖREVİ Erdoğdu'nun yeni pozisyonunu paylaşan Tugay, "Genel Sekreterlik makamında, Ege Bölgesinin tamamında koordinasyon sağlayacak bir planlama ajansı yapısı kurulacak ve değerli vekilimiz Aykut Erdoğdu da orada görev alacak" diye konuştu.  "GENEL SEKRETER ARAYIŞIM YOK" Tugay, mevcut Genel Sekreter Barış Karcı ile yola devam diyerek, "Genel Sekreterlik konusunda arayışım yok, mevcut Genel Sekreterimiz Barış Karcı ile devam edeceğiz. İdari yapıda değişiklik yapma hakkımız her zaman saklıdır. Öncelikle belediyede çalışan arkadaşlarımızın performanslarını objektif şekilde değerlendirerek, onların göreve devam edip etmeyeceği ile ilgili karar verme eğilimindeyim. Bugün pek çok arkadaşımız daha önce yaptığı görevde kalmaya devam ediyorlar" dedi ve şunları kaydetti:  ÖZEL İLE TUGAY KÜSTÜ MÜ? İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, Ankara'da yapılan Anıtkabir programının ardından "Genel Sekreterlik" makamı gerekçesiyle CHP Lideri Özgür Özel ile arasının açıldığı iddia edilmişti. Tugay, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.  "Küslükle hiç alakası yok" diyen Tugay, "Anıtkabir’de çekilen o fotoğrafta sen orada duracaksın sen şurada duracaksın diye bir işaretleme yapılmamıştı. Beni bir belediye başkanımız bir şey söylemek için oyaladı ben de fotoğrafa girmekte geciktim. Ferdi Başkan da benimle birlikteydi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı. Araya girip insanları itip kakamam, kimseyi rahatsız etmeden kenarda durmayı ben tercih ettim. Genel başkanımızla Ankara’da görüştük defalarca el sıkıştık, ayaküstü sohbet ettik. Ben aslında bu tür dedikodular çıkmasın diye gidip fotoğraf çektirmek istedim ama başı çok kalabalıktı ve benim de uçağa yetişmem lazımdı. En kısa zamanda Ankara’ya gidip genel başkanımızla görüşeceğim hem de aramızda hiçbir sorun olmadığını ispat edeceğiz. Genel başkanımız bizim için çok kıymetli, başarının mimarıdır" diye konuştu.    
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Genel Sekreterlik karmaşasına noktayı koydu. "Genel sekreterin kim olacağına ben ve İzmirliler karar verir" diyen Tugay, Aykut Erdoğdu'nun Genel Sekreter olmayacağını, Barış Karcı'nın görevine devam edeceğini kaydederek, Erdoğdu için yeni bir pozisyon oluştuğunu dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Aykut Erdoğdu'nun Genel Sekreter olmayacağını, konuya ilişkin CHP Lideri Özgür Özel ile mutabakat sağlandığını ve Erdoğdu'nun yeni bir göreve getirileceğini açıkladı. 

"GENEL SEKRETERE BAŞKAN VE İZMİLİLER KARAR VERİR"
Konuya ilişkin söylemler şaşkınlıkla izlediğini aktaran Tugay, "Bu konuyu şaşkınca izliyorum. Hakikaten gerçek içerikle alakasız bir sürü şey yazılıp çiziliyor. Buluttan nem kapar gibi ipuçları peşinde koşmaya çalışan insanlar olduğunu da görüyorum. Aykut Erdoğdu bizim çok değerli siyasetçilerimizden, milletvekillerimizden. Ekonomi konusunda önemli birikimi olan kıymetlilerimizden biridir. Acaba böyle bir seçenek olabilir mi diye Genel Merkezimizin bunu dile getirmesiyle bizim de arkadaşlarımızla değerlendirmemizle böyle bir sürecimiz oldu. Ama böyle bir gerilim içinde yaşana süreç asla olmadı. Nihayetinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreterlik yapacak kişinin kim olacağına öncelikle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir halkı karar verecektir" dedi. 

ERDOĞDU'NUN YENİ GÖREVİ
Erdoğdu'nun yeni pozisyonunu paylaşan Tugay, " Genel Sekreterlik makamında, Ege Bölgesinin tamamında koordinasyon sağlayacak bir planlama ajansı yapısı kurulacak ve değerli vekilimiz Aykut Erdoğdu da orada görev alacak" diye konuştu. 

"GENEL SEKRETER ARAYIŞIM YOK"
Tugay, mevcut Genel Sekreter Barış Karcı ile yola devam diyerek, " Genel Sekreterlik konusunda arayışım yok, mevcut Genel Sekreterimiz Barış Karcı ile devam edeceğiz. İdari yapıda değişiklik yapma hakkımız her zaman saklıdır. Öncelikle belediyede çalışan arkadaşlarımızın performanslarını objektif şekilde değerlendirerek, onların göreve devam edip etmeyeceği ile ilgili karar verme eğilimindeyim. Bugün pek çok arkadaşımız daha önce yaptığı görevde kalmaya devam ediyorlar" dedi ve şunları kaydetti: 

ÖZEL İLE TUGAY KÜSTÜ MÜ?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın, Ankara'da yapılan Anıtkabir programının ardından "Genel Sekreterlik" makamı gerekçesiyle CHP Lideri Özgür Özel ile arasının açıldığı iddia edilmişti. Tugay, iddiaların asılsız olduğunu belirterek, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

"Küslükle hiç alakası yok" diyen Tugay, "Anıtkabir’de çekilen o fotoğrafta sen orada duracaksın sen şurada duracaksın diye bir işaretleme yapılmamıştı. Beni bir belediye başkanımız bir şey söylemek için oyaladı ben de fotoğrafa girmekte geciktim. Ferdi Başkan da benimle birlikteydi, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı. Araya girip insanları itip kakamam, kimseyi rahatsız etmeden kenarda durmayı ben tercih ettim. Genel başkanımızla Ankara’da görüştük defalarca el sıkıştık, ayaküstü sohbet ettik. Ben aslında bu tür dedikodular çıkmasın diye gidip fotoğraf çektirmek istedim ama başı çok kalabalıktı ve benim de uçağa yetişmem lazımdı. En kısa zamanda Ankara’ya gidip genel başkanımızla görüşeceğim hem de aramızda hiçbir sorun olmadığını ispat edeceğiz. Genel başkanımız bizim için çok kıymetli, başarının mimarıdır" diye konuştu.

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.