Başkan Tugay örgüte seslendi: Parti içi yarışlara müdahil olmayacağım

Yerel 03.07.2024 - 13:30, Güncelleme: 03.07.2024 - 22:37
 

Başkan Tugay örgüte seslendi: Parti içi yarışlara müdahil olmayacağım

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü'nde İl Başkanı Şenol Aslanoğlu döneminin ilk il danışma kurulu toplantısı Tepekule Kongre Merkez’inde gerçekleşti.
Toplantıya; CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir Milletvekilleri, eski milletvekilleri ilçe belediye başkanları, il disiplin kurulu üyeleri, ilçe başkanları  katılım sağladı. CHP İzmir İl Başkanlığının ev sahipliğinde Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlenen danışma kurulunda örgüte seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, örgütü iktidar için çalışmaya davet etti. Tugay mücadelenin parti içinde değil parti dışında yapılması gerektiğini vurguladı.  TUGAY: "İL BAŞKANINI ÖRGÜT SEÇER" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Geçmişi değil iktidar olmanın yollarını konuşmalıyız. Özeleştiri yapabiliriz ama olumlu sonuca götürecek özeleştiri yapmalıyız. Çok uzun zamandır iktidara bu kadar yakınız. Parti içi yarışlarda birilerinin başkalarına karşı zafer kazanmış algısını bırakmalıyız, hep birlikte olmayı başarmalıyız. Mücadelemiz dışa dönük olmalı, bunu konuşur ama insani duygularımıza teslim olmaktan bir türlü vazgeçemeyiz. Bunu bırakmalıyız. Bana 'il başkanından memnun musunuz' diye soruyorlar, 'değiştirmeyi düşünüyor musunuz' dediler. Benim böyle bir yetkim yok, il başkanını örgüt seçer, benim görevim belediye başkanlığıdır. Ben il başkanımızdan memnunum, devam etmesinden mutluluk duyarım. Seçimle göreve gelmiştir. Kampanya sürecinde ve sonrasında her zaman yanımızda oldu, gerçekten minnettarım" dedi.  "PARTİ İÇİ YARIŞLARA MÜDAHİL OLMAYACAĞIM" Parti içi yarışlara müdahil olmayacağının bir kez daha altını çizen Tugay, "Bunu yapmayacağım. Bunu bir kenara not edin. Ben de bir parti üyesiyim, tercihim vardır ama o tercihin asla belediye kapısından içeri giren bir siyasi durumu olmaz. Belediye insanlara belediyecilik hizmeti yapması gereken bir kurum. Siyaset sadece CHP’lilere yönelik olmamalı, partimizin iktidar olmasını istiyorsak insanları nasıl kazanacağımızı düşünmeli, buna göre çalışmalıyız. Bunun herkes farkında olsun" ifadelerini kullandı.  ÖZEL VE KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR İktidar için "Türkiye ittifakı" diyen Tugay, "Genel Başkanımız iktidara giden yolda Türkiye İttifakının önemini anlamış ve bu doğrultuda hareket etmiştir. Eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da bunun farkına varmış ve adımlarını ona göre atmıştır" diye konuştu.  "İKTİDAR İÇİN ÇALIŞAN YOL ARKADAŞLARI İSTİYORUM" Karşıyaka Belediye Başkanlığı döneminde olduğu gibi her daim örgütün yanında olacağını anlatan Tugay, "Göreve geldiğim 3 aydır bir taraftan bütçeyi ayarlarken bir taraftan da örgütümüzle iletişim kurmaya çalıştım. Eksik kaldıklarım vardır, kriz yönetimi gerçekleştirdiğim bu dönemde fırsat bulamadım ve bunu telafi edeceğim. Karşıyaka Belediye Başkanlığı yaparken örgütümüzle ilişkim ortadadır. Kimin ne ihtiyacı varsa yapmaya çalıştım. Sadece zamana ihtiyacım var. Ben geçmişte olan her şeyin üstüne sünger çektim, sadece iktidar için çalışan yol arkadaşları istiyorum" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü'nde İl Başkanı Şenol Aslanoğlu döneminin ilk il danışma kurulu toplantısı Tepekule Kongre Merkez’inde gerçekleşti.

Toplantıya; CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, CHP İzmir Milletvekilleri, eski milletvekilleri ilçe belediye başkanları, il disiplin kurulu üyeleri, ilçe başkanları  katılım sağladı.

CHP İzmir İl Başkanlığının ev sahipliğinde Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlenen danışma kurulunda örgüte seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, örgütü iktidar için çalışmaya davet etti. Tugay mücadelenin parti içinde değil parti dışında yapılması gerektiğini vurguladı. 

TUGAY: "İL BAŞKANINI ÖRGÜT SEÇER"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Geçmişi değil iktidar olmanın yollarını konuşmalıyız. Özeleştiri yapabiliriz ama olumlu sonuca götürecek özeleştiri yapmalıyız. Çok uzun zamandır iktidara bu kadar yakınız. Parti içi yarışlarda birilerinin başkalarına karşı zafer kazanmış algısını bırakmalıyız, hep birlikte olmayı başarmalıyız. Mücadelemiz dışa dönük olmalı, bunu konuşur ama insani duygularımıza teslim olmaktan bir türlü vazgeçemeyiz. Bunu bırakmalıyız. Bana 'il başkanından memnun musunuz' diye soruyorlar, 'değiştirmeyi düşünüyor musunuz' dediler. Benim böyle bir yetkim yok, il başkanını örgüt seçer, benim görevim belediye başkanlığıdır. Ben il başkanımızdan memnunum, devam etmesinden mutluluk duyarım. Seçimle göreve gelmiştir. Kampanya sürecinde ve sonrasında her zaman yanımızda oldu, gerçekten minnettarım" dedi. 

"PARTİ İÇİ YARIŞLARA MÜDAHİL OLMAYACAĞIM"

Parti içi yarışlara müdahil olmayacağının bir kez daha altını çizen Tugay, "Bunu yapmayacağım. Bunu bir kenara not edin. Ben de bir parti üyesiyim, tercihim vardır ama o tercihin asla belediye kapısından içeri giren bir siyasi durumu olmaz. Belediye insanlara belediyecilik hizmeti yapması gereken bir kurum. Siyaset sadece CHP’lilere yönelik olmamalı, partimizin iktidar olmasını istiyorsak insanları nasıl kazanacağımızı düşünmeli, buna göre çalışmalıyız. Bunun herkes farkında olsun" ifadelerini kullandı. 

ÖZEL VE KILIÇDAROĞLU'NA TEŞEKKÜR

İktidar için "Türkiye ittifakı" diyen Tugay, "Genel Başkanımız iktidara giden yolda Türkiye İttifakının önemini anlamış ve bu doğrultuda hareket etmiştir. Eski Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da bunun farkına varmış ve adımlarını ona göre atmıştır" diye konuştu. 

"İKTİDAR İÇİN ÇALIŞAN YOL ARKADAŞLARI İSTİYORUM"

Karşıyaka Belediye Başkanlığı döneminde olduğu gibi her daim örgütün yanında olacağını anlatan Tugay, "Göreve geldiğim 3 aydır bir taraftan bütçeyi ayarlarken bir taraftan da örgütümüzle iletişim kurmaya çalıştım. Eksik kaldıklarım vardır, kriz yönetimi gerçekleştirdiğim bu dönemde fırsat bulamadım ve bunu telafi edeceğim. Karşıyaka Belediye Başkanlığı yaparken örgütümüzle ilişkim ortadadır. Kimin ne ihtiyacı varsa yapmaya çalıştım. Sadece zamana ihtiyacım var. Ben geçmişte olan her şeyin üstüne sünger çektim, sadece iktidar için çalışan yol arkadaşları istiyorum" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.